Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Akrapovič vyladil Mercedes-AMG GT

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.
5 1 príspevok 22.09.2017 / Marek Pokrývka

V oblasti výfukových systémov má momentálne máloktorá značka taký cveng ako Akrapovič. Meno slovinského profesionála poznajú už dlhé roky majitelia motocyklov, počas ostatnej dekády sa však firma začala venovať aj dvojstopým strojom. Zameriava sa pritom najmä na športové modely. Špecialista v trende pokračuje, najnovšie totiž vyladil Mercedes-AMG GT.

Mercedes-AMG GT sa dostal do zameriavača firmy Akrapovič 5 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT sa dostal do zameriavača firmy Akrapovič Zdroj: Akrapovič

Tento nemecký automobil poháňa štvorlitrový agregát s konfiguráciou V8, ktorý znie napriek prítomnosti dvoch turbodúchadiel skutočne dobre. Affalterbach dokázal pri prechode na prepĺňanie vo veľkej miere zachovať drsný prejav svojich osemvalcov. Balkánka spoločnosť sa jeho rebelský zvuk snažila ešte umocniť vlastným výfukovým systémom, ktorý obsahuje aktívnu klapku umožňujúcu regulovať jeho hlasitosť. Tento proces možno ovládať diaľkovo prostredníctvom ovládania na kľúčoch.

Project One: Prekoná aj Bugatti Chiron

Nemecké kupé má karbónovú karosériu podriadenú aerodynamike a supermoderný pohon s výkonom vyše tisíc koní, ktorý vychádza z techniky F1.

V porovnaní so sériovým dielcom je ladené potrubie o 12,2 kilogramu ľahšie. Jeho inštalácia má síce trvať zhruba šesť hodín, no nevyžaduje si žiadne ďalšie zásahy. Na pokoji možno nechať aj riadiacu jednotku motora. Výfuk je vhodný pre verzie GT i GT S, pričom obom by mal údajne zvýšiť maximálny výkon o necelých 10 kW (13 k). Krútiaci moment má stúpnuť o 36 Nm.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×