Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Akrapovič vyladil Mercedes-AMG GT

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.
5 1 príspevok 22.09.2017 / Marek Pokrývka

V oblasti výfukových systémov má momentálne máloktorá značka taký cveng ako Akrapovič. Meno slovinského profesionála poznajú už dlhé roky majitelia motocyklov, počas ostatnej dekády sa však firma začala venovať aj dvojstopým strojom. Zameriava sa pritom najmä na športové modely. Špecialista v trende pokračuje, najnovšie totiž vyladil Mercedes-AMG GT.

Mercedes-AMG GT sa dostal do zameriavača firmy Akrapovič 5 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT sa dostal do zameriavača firmy Akrapovič Zdroj: Akrapovič

Tento nemecký automobil poháňa štvorlitrový agregát s konfiguráciou V8, ktorý znie napriek prítomnosti dvoch turbodúchadiel skutočne dobre. Affalterbach dokázal pri prechode na prepĺňanie vo veľkej miere zachovať drsný prejav svojich osemvalcov. Balkánka spoločnosť sa jeho rebelský zvuk snažila ešte umocniť vlastným výfukovým systémom, ktorý obsahuje aktívnu klapku umožňujúcu regulovať jeho hlasitosť. Tento proces možno ovládať diaľkovo prostredníctvom ovládania na kľúčoch.

Project One: Prekoná aj Bugatti Chiron

Nemecké kupé má karbónovú karosériu podriadenú aerodynamike a supermoderný pohon s výkonom vyše tisíc koní, ktorý vychádza z techniky F1.

V porovnaní so sériovým dielcom je ladené potrubie o 12,2 kilogramu ľahšie. Jeho inštalácia má síce trvať zhruba šesť hodín, no nevyžaduje si žiadne ďalšie zásahy. Na pokoji možno nechať aj riadiacu jednotku motora. Výfuk je vhodný pre verzie GT i GT S, pričom obom by mal údajne zvýšiť maximálny výkon o necelých 10 kW (13 k). Krútiaci moment má stúpnuť o 36 Nm.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×