Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Akrapovič vyladil Mercedes-AMG GT

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.
5 1 príspevok 22.09.2017 / Marek Pokrývka

V oblasti výfukových systémov má momentálne máloktorá značka taký cveng ako Akrapovič. Meno slovinského profesionála poznajú už dlhé roky majitelia motocyklov, počas ostatnej dekády sa však firma začala venovať aj dvojstopým strojom. Zameriava sa pritom najmä na športové modely. Špecialista v trende pokračuje, najnovšie totiž vyladil Mercedes-AMG GT.

Mercedes-AMG GT sa dostal do zameriavača firmy Akrapovič 5 fotografií v galérii Mercedes-AMG GT sa dostal do zameriavača firmy Akrapovič Zdroj: Akrapovič

Tento nemecký automobil poháňa štvorlitrový agregát s konfiguráciou V8, ktorý znie napriek prítomnosti dvoch turbodúchadiel skutočne dobre. Affalterbach dokázal pri prechode na prepĺňanie vo veľkej miere zachovať drsný prejav svojich osemvalcov. Balkánka spoločnosť sa jeho rebelský zvuk snažila ešte umocniť vlastným výfukovým systémom, ktorý obsahuje aktívnu klapku umožňujúcu regulovať jeho hlasitosť. Tento proces možno ovládať diaľkovo prostredníctvom ovládania na kľúčoch.

Project One: Prekoná aj Bugatti Chiron

Nemecké kupé má karbónovú karosériu podriadenú aerodynamike a supermoderný pohon s výkonom vyše tisíc koní, ktorý vychádza z techniky F1.

V porovnaní so sériovým dielcom je ladené potrubie o 12,2 kilogramu ľahšie. Jeho inštalácia má síce trvať zhruba šesť hodín, no nevyžaduje si žiadne ďalšie zásahy. Na pokoji možno nechať aj riadiacu jednotku motora. Výfuk je vhodný pre verzie GT i GT S, pričom obom by mal údajne zvýšiť maximálny výkon o necelých 10 kW (13 k). Krútiaci moment má stúpnuť o 36 Nm.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×