08.01.2012 13:26 | Šport | Hokej

Hokejisti HC Lev s ďaľšou prehrou, nestačili na Metallurg

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Metallurgu Novokuzneck 1:3.

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v utorok 10. januára na ľade ruského klubu Amur Chabarovsk.

Hostia začali od úvodných minút s pozornou defenzívou a podnikali rýchle protiútoky. V 4. minúte mali gól na hokejke Kristek a Sigalet, no pozorný Lassila včas zasiahol. Na opačnej strane mohol v 12. minúte skórovať Kosourov, no Laco sa vyznamenal.

Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry domáci hokejisti, ale v 17. minúte nedokázali prekonať na tri razy hosťujúceho gólmana. Napokon sa dočkali minútu pred koncom prvej dvadsaťminútovky, keď Kosourov dorazil vyrazený puk a otvoril skóre stretnutia - 1:0.

Obraz hry sa nezmenil ani na začiatku druhého dejstva a domáci pokračovali v koncentrovanej hre. Dôrazne bránili a podnikali protiútoky z hĺbky svojho pásma. Bližšie ku gólu však boli v 27. minúte "levi", keď Bartečka v úniku nedovolene bránil Sopel. Následné trestné strieľanie však nepremenil. O desať minút neskôr putoval na trestnú lavicu hosťujúci Mikúš a početnú výhodu využil Loginov - 2:0. Do konca druhej časti už gól nepadol.

V úvode záverečnej časti hry mal gól na hokejke Matai, domáci gólman efektívne zasiahol. V 49. minúte ho však po vyrazenom puku dokázal prekonať Kristek, ktorý využil presilovú hru a znížil na rozdiel jedného gólu - 2:1. Domáci odpovedali tri minúty pred koncom stretnutia, keď sa presadil Robitaille - 3:1.Novokuzneck - HC Lev 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)Góly: 19. Kosourov (Välivaara), 37. Loginov (Robitaille), 57. Robitaille (Golovin) - 49. Kristek. Rozhodovali: Romaško, Vasilev - Meňšich, Pavlov, vylúčení: 4:6, navyše Mikúš (Lev) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, 5000 divákov.
HC Lev: Laco - Mezei, Hunkes, Mihálik, Sigalet, Štrbák, Hellström - Špirko, Netík, Bartečko - Huna, Mikúš, Kristek - Lewis, Lundberg, Fabricius - Ježek, Matai, Novotný