Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Tipo dostal verziu S-Design

Paket je pomerne skromný, jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s priemerom osemnásť palcov. V ponuke má byť s tromi motormi.
10 12 príspevkov 22.09.2017 / Marek Pokrývka

Vzhľad automobilov dnes predáva, čo možno okrem iných signálov vidieť aj na popularite rôznych štýlových balíkov neobsahujúcich technické špecifiká. Zákazníci sú za ne ochotní zaplatiť nemalé peniaze. Výrobcovia to využívajú a pre bežné vozidlá pripravujú bez nákladného vývoja kadejaké športové či terénne dizajnové odrody. K trendu sa momentálne pridáva aj Fiat Tipo.

Fiat uvádza balík S-Design pre hatchback a kombi Tipo 10 fotografií v galérii Fiat uvádza balík S-Design pre hatchback a kombi Tipo Zdroj: Fiat

Taliansky kompakt dostal verziu S-Design, ktorá sa mu snaží prepožičať dynamickejší vzhľad. Ponúkaná bude pre päťdverové karosérie. Znamená to hatchback a kombi, sedan zostal mimo hry. Paket je pomerne skromný. Jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s dvojfarebným finišom a priemerom osemnásť palcov. Ich čierne vnútro korešponduje s hŕstkou detailov, ktoré boli pôvodne pochrómované. Týka sa to nárazníka či masky chladiča, do tmavej sa obliekli aj spätné zrkadlá.

Test Fiat Tipo: Stará škola z Turína

Dostupný sedan sme podrobili skúške so základným motorom. Kladné hodnotenie dávame najmä priestoru a komfortnému podvozku.

V interiéri tento model kombinuje kožu so vzorovaným textilom, pričom čalúnenie je prešívané bielou i čiernou niťou. Okrem toho tu nájdeme obklady so sivým povrchom. Vybavenie je bohatšie než v klasike, štandard obsahuje napríklad sedempalcový displej multimediálneho systému Uconnect. Tipo S-Design má byť v ponuke s tromi motormi. Hovorí sa o dostupnosti benzínu 1.4 T-Jet, jeho LPG variante a naftovom agregáte Multijet so zdvihovým objemom 1,6 litra.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×