Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Tipo dostal verziu S-Design

Paket je pomerne skromný, jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s priemerom osemnásť palcov. V ponuke má byť s tromi motormi.
10 12 príspevkov 22.09.2017 / Marek Pokrývka

Vzhľad automobilov dnes predáva, čo možno okrem iných signálov vidieť aj na popularite rôznych štýlových balíkov neobsahujúcich technické špecifiká. Zákazníci sú za ne ochotní zaplatiť nemalé peniaze. Výrobcovia to využívajú a pre bežné vozidlá pripravujú bez nákladného vývoja kadejaké športové či terénne dizajnové odrody. K trendu sa momentálne pridáva aj Fiat Tipo.

Fiat uvádza balík S-Design pre hatchback a kombi Tipo 10 fotografií v galérii Fiat uvádza balík S-Design pre hatchback a kombi Tipo Zdroj: Fiat

Taliansky kompakt dostal verziu S-Design, ktorá sa mu snaží prepožičať dynamickejší vzhľad. Ponúkaná bude pre päťdverové karosérie. Znamená to hatchback a kombi, sedan zostal mimo hry. Paket je pomerne skromný. Jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s dvojfarebným finišom a priemerom osemnásť palcov. Ich čierne vnútro korešponduje s hŕstkou detailov, ktoré boli pôvodne pochrómované. Týka sa to nárazníka či masky chladiča, do tmavej sa obliekli aj spätné zrkadlá.

Test Fiat Tipo: Stará škola z Turína

Dostupný sedan sme podrobili skúške so základným motorom. Kladné hodnotenie dávame najmä priestoru a komfortnému podvozku.

V interiéri tento model kombinuje kožu so vzorovaným textilom, pričom čalúnenie je prešívané bielou i čiernou niťou. Okrem toho tu nájdeme obklady so sivým povrchom. Vybavenie je bohatšie než v klasike, štandard obsahuje napríklad sedempalcový displej multimediálneho systému Uconnect. Tipo S-Design má byť v ponuke s tromi motormi. Hovorí sa o dostupnosti benzínu 1.4 T-Jet, jeho LPG variante a naftovom agregáte Multijet so zdvihovým objemom 1,6 litra.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×