Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat Tipo dostal verziu S-Design

Paket je pomerne skromný, jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s priemerom osemnásť palcov. V ponuke má byť s tromi motormi.
10 12 príspevkov 22.09.2017 / Marek Pokrývka

Vzhľad automobilov dnes predáva, čo možno okrem iných signálov vidieť aj na popularite rôznych štýlových balíkov neobsahujúcich technické špecifiká. Zákazníci sú za ne ochotní zaplatiť nemalé peniaze. Výrobcovia to využívajú a pre bežné vozidlá pripravujú bez nákladného vývoja kadejaké športové či terénne dizajnové odrody. K trendu sa momentálne pridáva aj Fiat Tipo.

Fiat uvádza balík S-Design pre hatchback a kombi Tipo 10 fotografií v galérii Fiat uvádza balík S-Design pre hatchback a kombi Tipo Zdroj: Fiat

Taliansky kompakt dostal verziu S-Design, ktorá sa mu snaží prepožičať dynamickejší vzhľad. Ponúkaná bude pre päťdverové karosérie. Znamená to hatchback a kombi, sedan zostal mimo hry. Paket je pomerne skromný. Jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s dvojfarebným finišom a priemerom osemnásť palcov. Ich čierne vnútro korešponduje s hŕstkou detailov, ktoré boli pôvodne pochrómované. Týka sa to nárazníka či masky chladiča, do tmavej sa obliekli aj spätné zrkadlá.

Test Fiat Tipo: Stará škola z Turína

Dostupný sedan sme podrobili skúške so základným motorom. Kladné hodnotenie dávame najmä priestoru a komfortnému podvozku.

V interiéri tento model kombinuje kožu so vzorovaným textilom, pričom čalúnenie je prešívané bielou i čiernou niťou. Okrem toho tu nájdeme obklady so sivým povrchom. Vybavenie je bohatšie než v klasike, štandard obsahuje napríklad sedempalcový displej multimediálneho systému Uconnect. Tipo S-Design má byť v ponuke s tromi motormi. Hovorí sa o dostupnosti benzínu 1.4 T-Jet, jeho LPG variante a naftovom agregáte Multijet so zdvihovým objemom 1,6 litra.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×