Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mitsubishi oživí označenie Evolution

Na autosalóne v Tokiu sa odohrá premiéra štúdie so známym menom. Automobilka ho použije na SUV, ktoré budú poháňať elektromotory.
1 21.09.2017 / Marek Pokrývka

Spomedzi automobilov nesúcich na maske chladiča tri diamanty má snáď najväčší cveng Lancer Evolution. Legendárny sedan, ktorý kosil súperov na tratiach svetovej rely, však pred dvomi rokmi ukončil svoju kariéru. Mnohých fanúšikov to nahnevalo. Teraz ich môže potešiť správa, že Mitsubishi slávne označenie oživí. Úsmev im však pravdepodobne zmrazia detaily reinkarnácie. Návrat štvordverového šialenstva s výkonným benzínom sa nechystá, pôjde o koncept úplne iného razenia.

Mitsubishi nazve svoj nový koncept menom e-Evolution

Japonská automobilka nasleduje trendy a podobne ako pri type Eclipse použije známe meno na zástupcu kategórie SUV. Namiesto prepĺňaného štvorvalca ho pritom budú poháňať elektromotory. Deklaruje to už svojim názvom, ktorý znie e-Evolution. O vozidle zatiaľ nevieme veľa. Výrobca prezradil, že bude mať pohon všetkých kolies a aerodynamickú siluetu pripomínajúcu kupé.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Vzhľad štúdie Mitsubishi naznačilo prvou fotografiou. Môžeme na nej vidieť jej zadnú časť, ktorá obsahuje prudko klesajúce okno, nevšedne tvarovaný C-stĺpik či originálne koncové svetlá. Naznačené sú tiež línie mohutných blatníkov, kvarteta dverí či kamier namiesto bežných spätných zrkadiel. Automobilka pravdepodobne v najbližších týždňoch zverejní ďalšie obrázky a podrobnosti, svetová premiéra konceptu sa odohrá koncom októbra na autosalóne v Tokiu.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×