Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mitsubishi oživí označenie Evolution

Na autosalóne v Tokiu sa odohrá premiéra štúdie so známym menom. Automobilka ho použije na SUV, ktoré budú poháňať elektromotory.
1 21.09.2017 / Marek Pokrývka

Spomedzi automobilov nesúcich na maske chladiča tri diamanty má snáď najväčší cveng Lancer Evolution. Legendárny sedan, ktorý kosil súperov na tratiach svetovej rely, však pred dvomi rokmi ukončil svoju kariéru. Mnohých fanúšikov to nahnevalo. Teraz ich môže potešiť správa, že Mitsubishi slávne označenie oživí. Úsmev im však pravdepodobne zmrazia detaily reinkarnácie. Návrat štvordverového šialenstva s výkonným benzínom sa nechystá, pôjde o koncept úplne iného razenia.

Mitsubishi nazve svoj nový koncept menom e-Evolution

Japonská automobilka nasleduje trendy a podobne ako pri type Eclipse použije známe meno na zástupcu kategórie SUV. Namiesto prepĺňaného štvorvalca ho pritom budú poháňať elektromotory. Deklaruje to už svojim názvom, ktorý znie e-Evolution. O vozidle zatiaľ nevieme veľa. Výrobca prezradil, že bude mať pohon všetkých kolies a aerodynamickú siluetu pripomínajúcu kupé.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Vzhľad štúdie Mitsubishi naznačilo prvou fotografiou. Môžeme na nej vidieť jej zadnú časť, ktorá obsahuje prudko klesajúce okno, nevšedne tvarovaný C-stĺpik či originálne koncové svetlá. Naznačené sú tiež línie mohutných blatníkov, kvarteta dverí či kamier namiesto bežných spätných zrkadiel. Automobilka pravdepodobne v najbližších týždňoch zverejní ďalšie obrázky a podrobnosti, svetová premiéra konceptu sa odohrá koncom októbra na autosalóne v Tokiu.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×