Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

TOP VIDEO
Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.
20.09.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto storočia sa objavilo viacero automobilov, pre ktoré bol termín superšport jednoducho prikrátky. Na ich označenie sa preto začalo používať ešte silnejšie slovo hyperšport. McLaren 720S všetkými základnými špecifikami spadá pod prvú kategóriu, no dynamikou v priamom smere sa vyrovná elite.

McLaren 720S v Ženeve zatienil Ferrari

Nový anglický superšport vnáša do štylistiky značky svieži vietor a svojich konkurentov poráža z hľadiska výkonu i hmotnosti.
Dôkaz tohto tvrdenia priniesli ľudia zo špecializovaného kanála DragTimes, ktoré pýchu britskej automobilky podrobili exaktne meranému testu na pol míle (804 metrov). Na tejto vzdialenosti dosiahol McLaren rýchlosť takmer 280 km/h. Polovicu celého úseku, teda tradičnú štvrťmílu, prekonal za 10,27 s pri tempe asi 233 km/h. Stovka padla za 2,8 sekundy. Spomínanými číslami sa model 720S dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov s limitovanou výrobou, ako je napríklad Bugatti Veyron či Porsche 918 Spyder.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×