Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

TOP VIDEO
Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.
20.09.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto storočia sa objavilo viacero automobilov, pre ktoré bol termín superšport jednoducho prikrátky. Na ich označenie sa preto začalo používať ešte silnejšie slovo hyperšport. McLaren 720S všetkými základnými špecifikami spadá pod prvú kategóriu, no dynamikou v priamom smere sa vyrovná elite.

McLaren 720S v Ženeve zatienil Ferrari

Nový anglický superšport vnáša do štylistiky značky svieži vietor a svojich konkurentov poráža z hľadiska výkonu i hmotnosti.
Dôkaz tohto tvrdenia priniesli ľudia zo špecializovaného kanála DragTimes, ktoré pýchu britskej automobilky podrobili exaktne meranému testu na pol míle (804 metrov). Na tejto vzdialenosti dosiahol McLaren rýchlosť takmer 280 km/h. Polovicu celého úseku, teda tradičnú štvrťmílu, prekonal za 10,27 s pri tempe asi 233 km/h. Stovka padla za 2,8 sekundy. Spomínanými číslami sa model 720S dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov s limitovanou výrobou, ako je napríklad Bugatti Veyron či Porsche 918 Spyder.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×