Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

TOP VIDEO
Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.
20.09.2017 / Marek Pokrývka

Počas tohto storočia sa objavilo viacero automobilov, pre ktoré bol termín superšport jednoducho prikrátky. Na ich označenie sa preto začalo používať ešte silnejšie slovo hyperšport. McLaren 720S všetkými základnými špecifikami spadá pod prvú kategóriu, no dynamikou v priamom smere sa vyrovná elite.

McLaren 720S v Ženeve zatienil Ferrari

Nový anglický superšport vnáša do štylistiky značky svieži vietor a svojich konkurentov poráža z hľadiska výkonu i hmotnosti.
Dôkaz tohto tvrdenia priniesli ľudia zo špecializovaného kanála DragTimes, ktoré pýchu britskej automobilky podrobili exaktne meranému testu na pol míle (804 metrov). Na tejto vzdialenosti dosiahol McLaren rýchlosť takmer 280 km/h. Polovicu celého úseku, teda tradičnú štvrťmílu, prekonal za 10,27 s pri tempe asi 233 km/h. Stovka padla za 2,8 sekundy. Spomínanými číslami sa model 720S dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov s limitovanou výrobou, ako je napríklad Bugatti Veyron či Porsche 918 Spyder.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×