Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maďarská vláda nakúpi 200 elektromobilov

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch.
20.09.2017 / TASR

Maďarská vláda uzatvorila rámcovú dohodu v hodnote dvoch miliárd forintov (6,45 milióna eur) na nákup 200 osobných vozidiel s elektrickým pohonom, oznámil dnes v Budapešti na 3. ročníku konferencie Emobility Forum štátny tajomník ministerstva národného hospodárstva István Lepsényi.

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch. "Čoskoro bude uzatvorená rámcová dohoda aj o vybudovaní takmer 1 700 nabíjacích staníc. Tie si budú môcť objednať aj samosprávy," dodal štátny tajomník.

Vláda podľa Lepsényiho chce povzbudiť aj samosprávy na nákup elektromobilov a budovanie nabíjacích staníc. Podotkol, že v rámci vládneho Programu moderných miest viaceré veľké mestá plánujú nákup elektrických autobusov. Od vlaňajšieho roka podporil štát nákup elektromobilov dvoma miliardami forintov a zjednodušil získanie tejto podpory, ktorá môže dosiahnuť na jedno vozidlo až 1,5 milióna forintov.

Štátny tajomník zdôraznil, že atómová elektráreň v Paksi, ktorú budú čoskoro rozširovať, zabezpečí potrebnú energiu.

(TASR)


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×