Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maďarská vláda nakúpi 200 elektromobilov

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch.
20.09.2017 / TASR

Maďarská vláda uzatvorila rámcovú dohodu v hodnote dvoch miliárd forintov (6,45 milióna eur) na nákup 200 osobných vozidiel s elektrickým pohonom, oznámil dnes v Budapešti na 3. ročníku konferencie Emobility Forum štátny tajomník ministerstva národného hospodárstva István Lepsényi.

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch. "Čoskoro bude uzatvorená rámcová dohoda aj o vybudovaní takmer 1 700 nabíjacích staníc. Tie si budú môcť objednať aj samosprávy," dodal štátny tajomník.

Vláda podľa Lepsényiho chce povzbudiť aj samosprávy na nákup elektromobilov a budovanie nabíjacích staníc. Podotkol, že v rámci vládneho Programu moderných miest viaceré veľké mestá plánujú nákup elektrických autobusov. Od vlaňajšieho roka podporil štát nákup elektromobilov dvoma miliardami forintov a zjednodušil získanie tejto podpory, ktorá môže dosiahnuť na jedno vozidlo až 1,5 milióna forintov.

Štátny tajomník zdôraznil, že atómová elektráreň v Paksi, ktorú budú čoskoro rozširovať, zabezpečí potrebnú energiu.

(TASR)


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×