Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maďarská vláda nakúpi 200 elektromobilov

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch.
20.09.2017 / TASR

Maďarská vláda uzatvorila rámcovú dohodu v hodnote dvoch miliárd forintov (6,45 milióna eur) na nákup 200 osobných vozidiel s elektrickým pohonom, oznámil dnes v Budapešti na 3. ročníku konferencie Emobility Forum štátny tajomník ministerstva národného hospodárstva István Lepsényi.

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch. "Čoskoro bude uzatvorená rámcová dohoda aj o vybudovaní takmer 1 700 nabíjacích staníc. Tie si budú môcť objednať aj samosprávy," dodal štátny tajomník.

Vláda podľa Lepsényiho chce povzbudiť aj samosprávy na nákup elektromobilov a budovanie nabíjacích staníc. Podotkol, že v rámci vládneho Programu moderných miest viaceré veľké mestá plánujú nákup elektrických autobusov. Od vlaňajšieho roka podporil štát nákup elektromobilov dvoma miliardami forintov a zjednodušil získanie tejto podpory, ktorá môže dosiahnuť na jedno vozidlo až 1,5 milióna forintov.

Štátny tajomník zdôraznil, že atómová elektráreň v Paksi, ktorú budú čoskoro rozširovať, zabezpečí potrebnú energiu.

(TASR)


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×