Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Terénny štýl si osvojila aj Toyota Auris

AUTOSALÓN
Japonské kompaktné kombi prichádza vo verzii Freestyle, pri ktorej ide len o dizajn. V prvom rade dostalo plastové nadstavce blatníkov.
10 2 príspevky 19.09.2017 / Marek Pokrývka

Pre tohtoročný frankfurtský autosalón si Toyota okrem omladeného off-roadu Land Cruiser prichystala dve prekvapenia. Prvým bol fakt, že o avizovanom koncepte s veľavravným názvom C-HR Hy-Power neprezradila žiadne detaily. Namiesto techniky hovorila len o vzhľade. Druhým nečakaným momentom bol debut nového vyhotovenia úspešného typu Auris, ktorého prípravu udržala v tajnosti.

Kompletný názov frankfurtskej novinky znie Toyota Auris Touring Sports Freestyle 10 fotografií v galérii Kompletný názov frankfurtskej novinky znie Toyota Auris Touring Sports Freestyle Zdroj: Toyota

Japonský kompakt prichádza vo verzii nesúcej označenie Freestyle, ktorá nasleduje trendy. Osvojila si totiž stále obľúbenejší terénny štýl. Podobne ako pri mnohých iných vozidlách sa týka výhradne variantu kombi, v tomto prípade známom ako Touring Sports. Od štandardného modelu sa odlišuje viacerými prvkami. Ide však len o dizajn, väčšiu svetlú výšku či nebodaj pohon 4x4 čakať netreba.

Frankfurt: Druhý facelift pre Land Cruiser

Terénna legenda dostala o niečo prívetivejšiu tvár, väčšina zmien sa však týkala interiéru. Technická stránka zostala nezmenená.

Auris dostal do vienka v prvom rade tmavé plastové nadstavce blatníkov. Ich plocha pokračuje na nárazníkoch i prahoch, pričom v stredovej časti týchto dielcov sa nachádza strieborná imitácia ochranného plechu. Podobný odtieň majú kryty spätných zrkadiel. Maska chladiča je čierna, kým špecifické disky kolies s priemerom sedemnásť palcov siahli po dvojfarebnom finiši. V interiéri možno hovoriť akurát o odlišnom čalúnení. Zmien teda nie je ktovieako veľa, čo by sa mohlo odraziť na cene. Zatiaľ ju nepoznáme.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×