Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Terénny štýl si osvojila aj Toyota Auris

AUTOSALÓN
Japonské kompaktné kombi prichádza vo verzii Freestyle, pri ktorej ide len o dizajn. V prvom rade dostalo plastové nadstavce blatníkov.
10 2 príspevky 19.09.2017 / Marek Pokrývka

Pre tohtoročný frankfurtský autosalón si Toyota okrem omladeného off-roadu Land Cruiser prichystala dve prekvapenia. Prvým bol fakt, že o avizovanom koncepte s veľavravným názvom C-HR Hy-Power neprezradila žiadne detaily. Namiesto techniky hovorila len o vzhľade. Druhým nečakaným momentom bol debut nového vyhotovenia úspešného typu Auris, ktorého prípravu udržala v tajnosti.

Kompletný názov frankfurtskej novinky znie Toyota Auris Touring Sports Freestyle 10 fotografií v galérii Kompletný názov frankfurtskej novinky znie Toyota Auris Touring Sports Freestyle Zdroj: Toyota

Japonský kompakt prichádza vo verzii nesúcej označenie Freestyle, ktorá nasleduje trendy. Osvojila si totiž stále obľúbenejší terénny štýl. Podobne ako pri mnohých iných vozidlách sa týka výhradne variantu kombi, v tomto prípade známom ako Touring Sports. Od štandardného modelu sa odlišuje viacerými prvkami. Ide však len o dizajn, väčšiu svetlú výšku či nebodaj pohon 4x4 čakať netreba.

Frankfurt: Druhý facelift pre Land Cruiser

Terénna legenda dostala o niečo prívetivejšiu tvár, väčšina zmien sa však týkala interiéru. Technická stránka zostala nezmenená.

Auris dostal do vienka v prvom rade tmavé plastové nadstavce blatníkov. Ich plocha pokračuje na nárazníkoch i prahoch, pričom v stredovej časti týchto dielcov sa nachádza strieborná imitácia ochranného plechu. Podobný odtieň majú kryty spätných zrkadiel. Maska chladiča je čierna, kým špecifické disky kolies s priemerom sedemnásť palcov siahli po dvojfarebnom finiši. V interiéri možno hovoriť akurát o odlišnom čalúnení. Zmien teda nie je ktovieako veľa, čo by sa mohlo odraziť na cene. Zatiaľ ju nepoznáme.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×