Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Giulia QV vs. C 63 S Coupé: Súboj na okruhu

TOP VIDEO
Temperamentný taliansky sedan, v ktorého DNA by sa dal vystopovať aj vplyv Ferrari, sa postavil proti ostrému nemeckému kupé. Kto zvíťazí v pretekoch na úplne totožnej trati?
6 príspevkov 19.09.2017 / Filip Kadlečík

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde bez debaty patrí k vrcholným talianskym sedanom posledných desaťročí. Pod jej dlhočiznou kapotou spočíva vidlicový šesťvalec prepĺňaný dvojicou turbodúchadiel, ktorý produkuje 375 kW (510 k) a 600 Nm. Spolu s časťami DNA pochádzajúcimi z Ferrari sa stará o to, že QV-čko rozhodne netreba brať na ľahkú váhu.

Táto fotka oklamala svet: Je na nej Giulia kombi?

Možnosti a schopnosti grafikov sa neustále zlepšujú, skúsený nemá problém s virtuálnym tvorbou úplne nového auta. Pozrite si fotku, ktorá pomýlila automobilový svet. Je reálna alebo nie?

Podceňovať sa ale neoplatí ani Mercedes-AMG C 63 S Coupé, ktorý má veľmi podobné parametre. Jeho motor má podstatne vyšší objem, vidlicový štvorliter má dokonca k dobru aj ďalšiu dvojicu valcov. Výkonom však toto AMG Quadrifoglio nepreskočí - ponúka “len” 370 kW (503 k). Napriek tomu je priamy súboj dvoch ostrých strojov zorganizovaný britským magazínom Evo viac než vyrovnaný.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×