Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Giulia QV vs. C 63 S Coupé: Súboj na okruhu

TOP VIDEO
Temperamentný taliansky sedan, v ktorého DNA by sa dal vystopovať aj vplyv Ferrari, sa postavil proti ostrému nemeckému kupé. Kto zvíťazí v pretekoch na úplne totožnej trati?
6 príspevkov 19.09.2017 / Filip Kadlečík

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde bez debaty patrí k vrcholným talianskym sedanom posledných desaťročí. Pod jej dlhočiznou kapotou spočíva vidlicový šesťvalec prepĺňaný dvojicou turbodúchadiel, ktorý produkuje 375 kW (510 k) a 600 Nm. Spolu s časťami DNA pochádzajúcimi z Ferrari sa stará o to, že QV-čko rozhodne netreba brať na ľahkú váhu.

Táto fotka oklamala svet: Je na nej Giulia kombi?

Možnosti a schopnosti grafikov sa neustále zlepšujú, skúsený nemá problém s virtuálnym tvorbou úplne nového auta. Pozrite si fotku, ktorá pomýlila automobilový svet. Je reálna alebo nie?

Podceňovať sa ale neoplatí ani Mercedes-AMG C 63 S Coupé, ktorý má veľmi podobné parametre. Jeho motor má podstatne vyšší objem, vidlicový štvorliter má dokonca k dobru aj ďalšiu dvojicu valcov. Výkonom však toto AMG Quadrifoglio nepreskočí - ponúka “len” 370 kW (503 k). Napriek tomu je priamy súboj dvoch ostrých strojov zorganizovaný britským magazínom Evo viac než vyrovnaný.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×