Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Giulia QV vs. C 63 S Coupé: Súboj na okruhu

TOP VIDEO
Temperamentný taliansky sedan, v ktorého DNA by sa dal vystopovať aj vplyv Ferrari, sa postavil proti ostrému nemeckému kupé. Kto zvíťazí v pretekoch na úplne totožnej trati?
6 príspevkov 19.09.2017 / Filip Kadlečík

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde bez debaty patrí k vrcholným talianskym sedanom posledných desaťročí. Pod jej dlhočiznou kapotou spočíva vidlicový šesťvalec prepĺňaný dvojicou turbodúchadiel, ktorý produkuje 375 kW (510 k) a 600 Nm. Spolu s časťami DNA pochádzajúcimi z Ferrari sa stará o to, že QV-čko rozhodne netreba brať na ľahkú váhu.

Táto fotka oklamala svet: Je na nej Giulia kombi?

Možnosti a schopnosti grafikov sa neustále zlepšujú, skúsený nemá problém s virtuálnym tvorbou úplne nového auta. Pozrite si fotku, ktorá pomýlila automobilový svet. Je reálna alebo nie?

Podceňovať sa ale neoplatí ani Mercedes-AMG C 63 S Coupé, ktorý má veľmi podobné parametre. Jeho motor má podstatne vyšší objem, vidlicový štvorliter má dokonca k dobru aj ďalšiu dvojicu valcov. Výkonom však toto AMG Quadrifoglio nepreskočí - ponúka “len” 370 kW (503 k). Napriek tomu je priamy súboj dvoch ostrých strojov zorganizovaný britským magazínom Evo viac než vyrovnaný.


Najnovšie články
Najluxusnejšie SUV Mercedes a BMW i4

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve si môžu návštevníci pozrieť futuristický koncept z dielne kórejskej značky Hyundai. Ruský dizajnér premietol túto štúdiu...

Le Fil Rouge: Koncept značky Hyundai v realite

BMW upravené firmou Alpina často od štandardného na prvý pohľad ani nerozoznáte. To, že v prípade tohto žltého kombi sa udialo niečo nezvyčajné, prezrádza...

Unikátne kombi od Alpiny je na predaj

Veľké európske krajiny zápasia s pomalším rastom predaja vozidiel, februárové čísla potiahlo predovšetkým Španielsko, ktoré aspoň čiastočne vykompenzovalo...

Európania šetria, kupujú menej áut

PRVÁ JAZDA Tretie vydanie kupé-sedanu má dravý vzhľad, interiér evokujúci triedu E a špičkovú techniku, ktorá využíva aj elektrickú asistenciu.

Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×