Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Giulia QV vs. C 63 S Coupé: Súboj na okruhu

TOP VIDEO
Temperamentný taliansky sedan, v ktorého DNA by sa dal vystopovať aj vplyv Ferrari, sa postavil proti ostrému nemeckému kupé. Kto zvíťazí v pretekoch na úplne totožnej trati?
6 príspevkov 19.09.2017 / Filip Kadlečík

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde bez debaty patrí k vrcholným talianskym sedanom posledných desaťročí. Pod jej dlhočiznou kapotou spočíva vidlicový šesťvalec prepĺňaný dvojicou turbodúchadiel, ktorý produkuje 375 kW (510 k) a 600 Nm. Spolu s časťami DNA pochádzajúcimi z Ferrari sa stará o to, že QV-čko rozhodne netreba brať na ľahkú váhu.

Táto fotka oklamala svet: Je na nej Giulia kombi?

Možnosti a schopnosti grafikov sa neustále zlepšujú, skúsený nemá problém s virtuálnym tvorbou úplne nového auta. Pozrite si fotku, ktorá pomýlila automobilový svet. Je reálna alebo nie?

Podceňovať sa ale neoplatí ani Mercedes-AMG C 63 S Coupé, ktorý má veľmi podobné parametre. Jeho motor má podstatne vyšší objem, vidlicový štvorliter má dokonca k dobru aj ďalšiu dvojicu valcov. Výkonom však toto AMG Quadrifoglio nepreskočí - ponúka “len” 370 kW (503 k). Napriek tomu je priamy súboj dvoch ostrých strojov zorganizovaný britským magazínom Evo viac než vyrovnaný.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×