Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo XC40: Malé SUV predčasne odhalené

Dizajn novinky je verný konceptu prezentovanému počas minulého roka, všimnúť si na ňom možno názov balíka R-Design i označenie T5.
20 18.09.2017 / Marek Pokrývka

Portfólio automobilov zo švédskeho Göteborgu sa onedlho rozšíri. Volvo chystá uvedenie typu XC40, na ktoré pripravuje verejnosť už zopár týždňov. Jeho debut naplánovalo na 21. septembra. Krátko pred ním vydala spoločnosť upútavku, no maďarská filiálka omylom (?) zverejnila video ukazujúce podstatne viac. Malé SUV je tak odhalené predčasne s niekoľkodňovým náskokom.

Maďarská filiálka na videu prezradila Volvo XC40 20 fotografií v galérii Maďarská filiálka na videu prezradila Volvo XC40 Zdroj: Carcsoops

Problematický spot medzičasom pobočka švédskej spoločnosti stiahla, no internetom sa rýchlo začali šíriť obrázky z neho. Vďaka galérii publikovanej stránkou Carscoops máme o podobe novinky dobrú predstavu. Screenshoty potvrdzujú, že dizajn je vo veľkej miere verný konceptu 40.1 prezentovanému počas minulého roka. Rozdiely medzi dvojicou sú skutočne minimálne.

Kompakty Volvo: O krok bližšie k realite

Volvo predstavilo dva koncepty, ktoré predznamenávajú nových zástupcov nižšej strednej triedy. Model XC40 môžeme očakávať už v roku 2017.

Na záberoch si môžeme všimnúť odlišnú výplň masky chladiča či otvorov v prednom nárazníku, očakávaným krokom bola výmena kamier za spätné zrkadlá. Prekvapujúce nie sú ani obyčajné kľučky na mieste zapustených. Vzadu boli zmeny opäť minimálne, všimnúť si možno napríklad výfukové koncovky. Tie pravdepodobne spadajú do balíka R-Design. Jeho názov sa nachádza na C-stĺpikoch a asi aj veku batožinového priestoru, kde podľa všetkého susedí s nápisom T5 a logom Twin Engine.

Sériový variant sa od štúdie 40.1 minimálne odlišuje 20 fotografií v galérii Sériový variant sa od štúdie 40.1 minimálne odlišuje Zdroj: Carcsoops

Za týmto označením možno hľadať  plug-in hybrid využívajúci kombináciu elektromotora s novým 1,5-litrovým trojvalcom. Ten by mal poháňať aj konvenčné modely. V silnejších kúskoch treba čakať dvojlitre, pravdepodobne v kombinácii s pohonom 4x4. O interiéri toho zatiaľ veľa nevieme. Disponovať bude už zaužívanou minimalistickou architektúrou, na videu bolo okrem nej vidieť digitálny prístrojový panel i dostupnosť bezdrôtového nabíjania. Zábery vyzdvihujú tiež službu doručenia tovaru do batožinového priestoru. Viac detailov už čoskoro, štvrtková oficiálne premiéra je za dverami.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×