Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huracán si zmeral sily s novinkou McLaren

TOP VIDEO
Automobilky chrlia čoraz rýchlejšie a extrémnejšie superšporty, zverejňujú dychberúce údaje aj obrovské ceny. Dokážu však ich najnovšie produkty obhájiť tieto čísla aj v praxi?
08.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Pred niekoľkými dňami sme tu mali video, v ktorom si zmerali sily dva diametrálne odlišné automobily: Audi R8 a Porsche Panamera. Medzičasom sa objavilo ďalší zaujímavý šprintérsky súboj. Ide o preteky Angličana s Talianom, konkrétne Lamborghini Huracán s horúcou novinkou McLaren 720S.

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?

Prvý menovaný disponuje 5,2-litrovým atmosferickým motorom produkujúcim 449 kW (610 k) posielaných na všetky kolesá. Ten druhý poháňa štvorliter s dvoma turbami a výkonom 530 kW (720 koní). Je síce ľahší, avšak využíva iba pohon zadnej nápravy. Lambu trvá vyšprintovať na stovku 3,2 sekundy, 720S by mal byť podľa oficiálnych údajov o tri stotiny rýchlejší. Potvrdili tieto čísla aj v praxi?

 


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×