Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huracán si zmeral sily s novinkou McLaren

TOP VIDEO
Automobilky chrlia čoraz rýchlejšie a extrémnejšie superšporty, zverejňujú dychberúce údaje aj obrovské ceny. Dokážu však ich najnovšie produkty obhájiť tieto čísla aj v praxi?
08.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Pred niekoľkými dňami sme tu mali video, v ktorom si zmerali sily dva diametrálne odlišné automobily: Audi R8 a Porsche Panamera. Medzičasom sa objavilo ďalší zaujímavý šprintérsky súboj. Ide o preteky Angličana s Talianom, konkrétne Lamborghini Huracán s horúcou novinkou McLaren 720S.

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?

Prvý menovaný disponuje 5,2-litrovým atmosferickým motorom produkujúcim 449 kW (610 k) posielaných na všetky kolesá. Ten druhý poháňa štvorliter s dvoma turbami a výkonom 530 kW (720 koní). Je síce ľahší, avšak využíva iba pohon zadnej nápravy. Lambu trvá vyšprintovať na stovku 3,2 sekundy, 720S by mal byť podľa oficiálnych údajov o tri stotiny rýchlejší. Potvrdili tieto čísla aj v praxi?

 


Najnovšie články
O výstavbu R3 chce súťažiť 13 záujemcov

Podľa diaľničiarov sa navrhli dva varianty trasovania tunela, ktoré bolo potrebné posúdiť procesom EIA, čiže posúdiť v rámci ich vplyvu na životné prostredie.

Razenie tunela Čebrať sa má obnoviť v januári

Severskú novinku si už možno objednať, do predaja prichádza v dvoch verziách. Portfólio sa má v budúcnosti rozširovať.

Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

Viacerí vodiči zažili silnú búrku, ktorá narobila poriadne škody na majetku, vrátane áut. Čo môžete urobiť, ak sa tak stalo? Kedy sa môžete obrátiť...

Uhradí poisťovňa škodu, ak auto poničí víchrica?

Rozšírený závod by mal vyrábať batérie a elektrické športovo-úžitkové vozidlá. Nové SUV sa bude predávať pod značkou Mercedes-Benz EQ.

Daimler investuje do závodu v Alabame

Paket je pomerne skromný, jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s priemerom osemnásť palcov. V ponuke má byť s tromi motormi.

Fiat Tipo dostal verziu S-Design

Šofér zeleného hatchbacku nerešpektoval semafor. Najprv takmer zrazil ženu, v snahe vyhnúť sa jej však stratil kontrolu nad vozidlom.

Vodič doplatil na ignorovanie červenej
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×