Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Huracán si zmeral sily s novinkou McLaren

TOP VIDEO
Automobilky chrlia čoraz rýchlejšie a extrémnejšie superšporty, zverejňujú dychberúce údaje aj obrovské ceny. Dokážu však ich najnovšie produkty obhájiť tieto čísla aj v praxi?
08.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Pred niekoľkými dňami sme tu mali video, v ktorom si zmerali sily dva diametrálne odlišné automobily: Audi R8 a Porsche Panamera. Medzičasom sa objavilo ďalší zaujímavý šprintérsky súboj. Ide o preteky Angličana s Talianom, konkrétne Lamborghini Huracán s horúcou novinkou McLaren 720S.

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?

Prvý menovaný disponuje 5,2-litrovým atmosferickým motorom produkujúcim 449 kW (610 k) posielaných na všetky kolesá. Ten druhý poháňa štvorliter s dvoma turbami a výkonom 530 kW (720 koní). Je síce ľahší, avšak využíva iba pohon zadnej nápravy. Lambu trvá vyšprintovať na stovku 3,2 sekundy, 720S by mal byť podľa oficiálnych údajov o tri stotiny rýchlejší. Potvrdili tieto čísla aj v praxi?

 


Najnovšie články
Forester čaká onedlho generačná výmena

Odborníci vidia v autonómnych vozidlách obrovský potenciál, ktorý môže zmeniť nielen spôsob nášho cestovania, ale z hľadiska technológií aj každodenný život.

Autonómne autá môžu vytlačiť autobusy a vlaky

Fiat Chrysler zvoláva na americkom kontinente státisíce vozidiel pre potenciálne závažný problém s automatickou prevodovkou.

Fiat Chrysler zvoláva vyše 220 000 áut

Známe osobnosti majú vo svojich garážach často ukryté zaujímavé autá. Jedným z nich je aj Dodge Charger z roku 1969, ktorý v minulosti vlastnila nejedna...

Na tomto Chargeri jazdil Bruce Willis i Jay Kay

Téma elektromobilov vždy dokáže motoristov rozdeliť na tábor skeptikov a prívržencov. Hlavnou otázkou je pravdepodobne dojazd, ktorý je v súčasnosti...

Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×