06.01.2012 16:25 | Šport | Hokej

Lev Poprad bol neúspešný: V Novosibirsku prehral 2:4

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade HK Sibir Novosibirsk 2:4.

HC Lev Poprad prehral v Novosibirsku 2:4. Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v nedeľu 8. januára na ľade ruského klubu Metallurg Novokuzneck (11.00).

Už v 4. minúte sa dostal do zakončenia hosťujúci Nedorost, trafil iba dobre stojaceho brankára hostí. Na opačnej strane pohrozili po Mihálikovej chybe Enlund s Lehteräm, stav sa však nemenil.

V 14. minúte si prevzal puk na útočnej modrej čiare osamotený Malyšev, rýchly brejk však nedotiahol do úspešného konca. Oba tímy sa snažili o rýchly priamočiary hokej so zreteľom na pozornú defenzívu. V záverečnej minúte prvej tretiny sa presadil Mikúš, ktorý tečoval strelu Sigaleta. Gól bol uznaný až po konzultácii s videorozhodcom - 0:1.

Druhú dvadsaťminútovku začali aktívnejšie domáci hokejisti. V 27. minúte sa dostali do prečíslenia Tarasenko s Enlundom, ale prvý menovaný nechal vyniknúť hosťujúceho brankára. O šesť minút neskôr sa však ten istý hráč už nepomýlil a strelou z pravého kruhu vyrovnal na 1:1.

"Levi" pohrozili po strele Lewisa, ale v 38. minúte zahrmelo na opačnej strane. Lehterä potiahol puk do útočného pásma, ktorý nahodil pred Laca a Enlund ho dopravil za jeho chrbát - 2:1.

Do tretieho dejstva nastúpili obidve mužstvá s cieľom čo najrýchlejšie skórovať. Hra sa pritvrdila a oba tímy sa snažili vychádzať zo zabezpečenej defenzívy do rýchlych protiútokov. V drese hostí to skúšal pred Kľučnikovom Mikúš, na druhej strane ďalekonosnou strelou Pujacs. Aj v ďalšom priebehu sa striedali šance na oboch stranách.

Ako prví sa v 52. minúte do streleckej listiny zapísali hostia, ktorí po strele Netíka vyrovnali na 2:2. Ich radosť však trvala krátko, pretože o minútu neskôr v páde Tarasenko poslal puk pomedzi Lacove betóny - 3:2. Výsledok spečatil v 56. minúte v presilovej hre domáci Krivonožkin - 4:2.

HK Sibir Novosibirsk - HC Lev Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 34. Tarasenko (Enlund), 38. Enlund (Lehterä), 53. Tarasenko (Enlund), 56. Krivonožkin (Tarasenko) - 20. MIKÚŠ (Sigalet, Kristek), 52. Netík. Rozhodovali: Belov, Kadyrov - Kislov, Nazarov, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5000 divákov.