Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ikonický E-Type dostal svetlá z 370Z

Mať v garáži veterán je snom mnohých automobilových nadšencov. Najmä ak ide o legendárny športiak E-Type, ktorého cena neustále rastie. To však istému majiteľovi z Austrálie neprekážalo.
4 2 príspevky 10.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Veteráni sú neodmysliteľnou súčasťou automobilového sveta. Niektorí sa svojou významnosťou zapísali do dejín tučnými písmenami, čí už vďaka prelomovému dizajnu, alebo nadčasovým technológiám. Jedným z nich je aj anglický športiak E-Type. Vozidlo, ktoré je dodnes snom mnohých fanúšikov áut.

Austrálsky majiteľ podrobil svoj E-Type netradičným úpravám 4 fotografií v galérii Austrálsky majiteľ podrobil svoj E-Type netradičným úpravám Zdroj: Carscoops

Jaguar bol na trhu od roku 1961 a svoje miesto v portfóliu si držal štrnásť rokov. Na svoju dobu to bol skutočný dravec: stovka za menej než 7 sekúnd a silný radový šesťvalec pod kapotou. E-Type však nezaostával ani po dizajnovej stránke. Práve naopak, známy je najmä vďaka svojim elegantným oblým tvarom a dlhej prednej kapote.  Dnes jeho cena stále rastie a na trhu nájdete iba malé množstvo kusov na predaj.

Jaguar: Toto že je najkrajšie auto histórie?

E-Type z roku 1968 sa zmenil na nepoznanie, poháňa ho osemvalec Chevrolet uložený nad zadnou nápravou a má bizarné tvary karosérie.

Angličan je často označovaný za jedno z najkrajších áut histórie, istému majiteľovi kupé z Austrálie sa však jeho vzhľad zrejme nezdal dostatočne atraktívny. Rozhodol sa ho teda obohatiť o nejaké súčiastky z modernej doby. Konkrétne predné a zadné svetlá, ktoré si požičal z japonského typu Nissan 370Z.

Svetlá z japonského vozidla sú na oboch koncoch karosérie 4 fotografií v galérii Svetlá z japonského vozidla sú na oboch koncoch karosérie Zdroj: Carscoops

Jaguar prešiel aj ďalšími netradičnými úpravami. Dostal širšie blatníky, mohutnejšie kolesá a spätné zrkadlá netradične integrované do karosérie podobne ako tretie brzdové svetlo. Vnútri sa zasa objavili športové sedadlá. Vznikol tak jedinečný exemplár E-Type, aký s veľkou pravdepodobnosťou nenájdeme nikde inde na svete. Našťastie. Výsledok je zmien je síce originálny, ale o vylepšení nestarnúceho pôvodného vzhľadu sa veľmi nedá hovoriť...


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×