Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford modernizuje EcoSport aj pre Európu

Vozidlo dostalo verziu ST Line so športovejším bodykitom, nový 1,5-litrový diesel EcoBlue s výkonom 92 kW (125 k) a pohon AWD.
14 09.09.2017 / Marek Pokrývka

Svoje najmenšie SUV vyvinul Ford prioritne pre rozvojové trhy, no postupne ho začal predávať v rôznych častiach sveta. Koncom minulého roka ho uviedol v Spojených štátoch. No keďže to bolo vyše štyri roky po prvotnej premiére, do USA priniesol rovno jeho omladenú verziu. Momentálne vozidlo modernizuje aj pre Európu. Ukáže ho vo Frankfurte, teda už o pár dní.

Ford uvedie vo Frankfurte model EcoSport ST Line 14 fotografií v galérii Ford uvedie vo Frankfurte model EcoSport ST Line Zdroj: Ford

Starý kontinent dostane EcoSport s obdobnými úpravami, akými prešiel americký model. Dizajnovo sa inšpiroval mohutnejšími príbuznými. Upravené sú svetlomety, predná kapota, maska chladiča i nárazník, inak zostalo takmer všetko po starom. Zadná časť je viac-menej zachovaná. Zmenila sa však ponuka lakov či diskov kolies, úplnou novinkou je opcia dvojfarebnej karosérie.

Ford EcoSport bude mať verziu ST Line

Modrý ovál chce zatraktívniť svoje najmenšie SUV. Pred verejnosťou to neutajil, vozidlo sa podarilo odfotiť bez maskovania.

Modrý ovál uvedie SUV počas frankfurtskej výstavy v novom vyhotovení. Ako nedávno naznačili amatérske fotografie, do ponuky pribudne variant ST Line. Vyznačuje sa športovejším bodykitom. Jeho súčasťou sú modifikované nárazníky, nadstavce prahov a tiež leštené osemnásťpalcové ráfiky. Kombinácia týchto prvkov s kontrastnou strechou dáva malému vozidlu zaujímavú vizáž.

Interiér malého SUV sa pri facelifte výrazne zmenil 14 fotografií v galérii Interiér malého SUV sa pri facelifte výrazne zmenil Zdroj: Ford

Zopár dizajnových špecifík prináša tento model aj do interiéru, ide napríklad o kovové pedále či kontrastné prešívanie. Samotná kabína sa výrazne zmenila. Ako sme už mohli vidieť pri vlaňajšej premiére v USA, Ford siahol po kompletne odlišnej palubnej doske i viacerých ďalších komponentoch. Facelift mal priniesol lepšie materiály a tiež dlhší zoznam vybavenia, vrátane systému Sync 3.

Zásadnou zmenou pre EcoSport je uvedenie pohonu AWD, ktorý v Európe nebol dostupný. Zvoliť si ho bude možné s novým 1,5-litrovým dieselom. Štvorvalec s označením EcoBlue má výkon 92 kW (125 k) a krútiaci moment 300 Nm, pričom sa štandardne kombinuje so šesťstupňovým manuálom. V ponuke bude tiež variant naladený na 74 kW (100 k) dostupný iba s predným pohonom. Nahrádza staršiu verziu agregátu  s maximom 70 kW (95 k), ktorú dopĺňala prevodovka s piatimi stupňami.

Európski zákazníci si budú môcť zvoliť aj pohon AWD 14 fotografií v galérii Európski zákazníci si budú môcť zvoliť aj pohon AWD Zdroj: Ford

Minulosťou je tiež atmosférický benzínový štvorvalec 1.5 Ti-VCT, po novom si zákazníci budú môcť voliť len medzi tromi naladeniami litrového EcoBoostu. Na výber majú byť modely so špičkou 74 kW (100 k), 92 kW (125 k) a 103 kW (140 k). Vo všetkých prípadoch bude štandardom pohon prednej nápravy a šesťstupňová mechanika, prostredné naladenie možno kombinovať aj s automatom. Predaj omladeného typu EcoSport by sa mal začať do konca tohto roka.


Najnovšie články
Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Ford Mustang, Dodge Challenger a Chevrolet Corvette sú už legendami motoristickej histórie. Toto je vývoj najznámejších musclecars na sérii krátkych videí.

Americké legendy: História v krátkom videu

Dvojdverová novinka má povedomý dizajn aj interiér, dostala však karbónovú karosériu a štvorvalec doplnený dvomi elektromotormi.

Polestar 1: Hybridné kupé má 600 koní

Fabrické vyhotovenie spaľujúce benzín i ropný plyn disponuje základným trojvalcom s výkonom 60 kW (81 k) a 36-litrovou nádržou na ropný plyn.

Opel Crossland X prichádza vo verzii LPG
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×