Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford modernizuje EcoSport aj pre Európu

Vozidlo dostalo verziu ST Line so športovejším bodykitom, nový 1,5-litrový diesel EcoBlue s výkonom 92 kW (125 k) a pohon AWD.
14 09.09.2017 / Marek Pokrývka

Svoje najmenšie SUV vyvinul Ford prioritne pre rozvojové trhy, no postupne ho začal predávať v rôznych častiach sveta. Koncom minulého roka ho uviedol v Spojených štátoch. No keďže to bolo vyše štyri roky po prvotnej premiére, do USA priniesol rovno jeho omladenú verziu. Momentálne vozidlo modernizuje aj pre Európu. Ukáže ho vo Frankfurte, teda už o pár dní.

Ford uvedie vo Frankfurte model EcoSport ST Line 14 fotografií v galérii Ford uvedie vo Frankfurte model EcoSport ST Line Zdroj: Ford

Starý kontinent dostane EcoSport s obdobnými úpravami, akými prešiel americký model. Dizajnovo sa inšpiroval mohutnejšími príbuznými. Upravené sú svetlomety, predná kapota, maska chladiča i nárazník, inak zostalo takmer všetko po starom. Zadná časť je viac-menej zachovaná. Zmenila sa však ponuka lakov či diskov kolies, úplnou novinkou je opcia dvojfarebnej karosérie.

Ford EcoSport bude mať verziu ST Line

Modrý ovál chce zatraktívniť svoje najmenšie SUV. Pred verejnosťou to neutajil, vozidlo sa podarilo odfotiť bez maskovania.

Modrý ovál uvedie SUV počas frankfurtskej výstavy v novom vyhotovení. Ako nedávno naznačili amatérske fotografie, do ponuky pribudne variant ST Line. Vyznačuje sa športovejším bodykitom. Jeho súčasťou sú modifikované nárazníky, nadstavce prahov a tiež leštené osemnásťpalcové ráfiky. Kombinácia týchto prvkov s kontrastnou strechou dáva malému vozidlu zaujímavú vizáž.

Interiér malého SUV sa pri facelifte výrazne zmenil 14 fotografií v galérii Interiér malého SUV sa pri facelifte výrazne zmenil Zdroj: Ford

Zopár dizajnových špecifík prináša tento model aj do interiéru, ide napríklad o kovové pedále či kontrastné prešívanie. Samotná kabína sa výrazne zmenila. Ako sme už mohli vidieť pri vlaňajšej premiére v USA, Ford siahol po kompletne odlišnej palubnej doske i viacerých ďalších komponentoch. Facelift mal priniesol lepšie materiály a tiež dlhší zoznam vybavenia, vrátane systému Sync 3.

Zásadnou zmenou pre EcoSport je uvedenie pohonu AWD, ktorý v Európe nebol dostupný. Zvoliť si ho bude možné s novým 1,5-litrovým dieselom. Štvorvalec s označením EcoBlue má výkon 92 kW (125 k) a krútiaci moment 300 Nm, pričom sa štandardne kombinuje so šesťstupňovým manuálom. V ponuke bude tiež variant naladený na 74 kW (100 k) dostupný iba s predným pohonom. Nahrádza staršiu verziu agregátu  s maximom 70 kW (95 k), ktorú dopĺňala prevodovka s piatimi stupňami.

Európski zákazníci si budú môcť zvoliť aj pohon AWD 14 fotografií v galérii Európski zákazníci si budú môcť zvoliť aj pohon AWD Zdroj: Ford

Minulosťou je tiež atmosférický benzínový štvorvalec 1.5 Ti-VCT, po novom si zákazníci budú môcť voliť len medzi tromi naladeniami litrového EcoBoostu. Na výber majú byť modely so špičkou 74 kW (100 k), 92 kW (125 k) a 103 kW (140 k). Vo všetkých prípadoch bude štandardom pohon prednej nápravy a šesťstupňová mechanika, prostredné naladenie možno kombinovať aj s automatom. Predaj omladeného typu EcoSport by sa mal začať do konca tohto roka.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×