Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne vzrástol v auguste o 6 %

Rast predaja áut za prvých osem mesiacov tohto roka dosiahol 1,2 %, pričom sa v Číne od januára do konca augusta predalo 14,4 milióna vozidiel.
11.09.2017 / TASR

Predaj osobných áut v Číne vzrástol minulý mesiac takmer o 6 %. Uviedla to dnes Čínska asociácia výrobcov osobných áut (CPCA).

Ako CPCA oznámila na svojej webovej stránke, predaj osobných áut vzrástol v Číne minulý mesiac medziročne o 5,8 % na 1,9 milióna vozidiel. Augustový vývoj prispel k tomu, že rast zaznamenal predaj áut aj za prvých osem mesiacov tohto roka. Ten dosiahol 1,2 %, pričom sa v Číne od januára do konca augusta predalo 14,4 milióna vozidiel.

Trhy teraz čakajú na informácie o vývoji na automobilovom trhu od Čínskej asociácie výrobcov automobilov (CAAM), ktorej štatistiky sú považované za kľúčové pre automobilový priemysel. Táto asociácia by mala svoje údaje za august zverejniť v utorok 12. septembra.

Čína sa na prvej pozícii v rebríčku najväčších automobilových trhov drží už osem rokov. V roku 2016 sa v krajine predalo okolo 28 miliónov vozidiel. Oproti roku 2015 to znamenalo rast o 13,7 %, čo zároveň znamenalo najrýchlejšie tempo rastu za tri roky.

(TASR)


Najnovšie články
Peugeot Rifter je finálnym trojčaťom PSA

Automobilky sa predháňajú v uvádzaní elektrických vozidiel na trh. Výnimkou nie je ani Daimler, ktorý chce prísť s elektrickým kamiónom skôr, než pôvodne...

Elektrický nákladiak už o pár rokov?

Plug-in hybrid bude disponovať mohutnejším spaľovacím motorom, zväčšenou kapacitou batérie či LED svetlometmi.

Outlander PHEV: Viacero zásadných zmien

V portfóliu prestížneho výrobcu už nenájdete žiaden automobil s prívlastkom Diesel, automobilka nepripravuje vznetovú verziu ani pre Cayenne.

Nečakané: Porsche škrtá naftové modely

Odbory Škody odmietli návrh manažmentu na zvyšovanie platov o 15 percent. Odborári sa preto pripravujú na možný štrajk.

V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×