Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne vzrástol v auguste o 6 %

Rast predaja áut za prvých osem mesiacov tohto roka dosiahol 1,2 %, pričom sa v Číne od januára do konca augusta predalo 14,4 milióna vozidiel.
11.09.2017 / TASR

Predaj osobných áut v Číne vzrástol minulý mesiac takmer o 6 %. Uviedla to dnes Čínska asociácia výrobcov osobných áut (CPCA).

Ako CPCA oznámila na svojej webovej stránke, predaj osobných áut vzrástol v Číne minulý mesiac medziročne o 5,8 % na 1,9 milióna vozidiel. Augustový vývoj prispel k tomu, že rast zaznamenal predaj áut aj za prvých osem mesiacov tohto roka. Ten dosiahol 1,2 %, pričom sa v Číne od januára do konca augusta predalo 14,4 milióna vozidiel.

Trhy teraz čakajú na informácie o vývoji na automobilovom trhu od Čínskej asociácie výrobcov automobilov (CAAM), ktorej štatistiky sú považované za kľúčové pre automobilový priemysel. Táto asociácia by mala svoje údaje za august zverejniť v utorok 12. septembra.

Čína sa na prvej pozícii v rebríčku najväčších automobilových trhov drží už osem rokov. V roku 2016 sa v krajine predalo okolo 28 miliónov vozidiel. Oproti roku 2015 to znamenalo rast o 13,7 %, čo zároveň znamenalo najrýchlejšie tempo rastu za tri roky.

(TASR)


Najnovšie články
NDS začne sprejazdňovať križovatku Blatné na D1

Spot zameraný na prezentáciu režimu Corsa ukazuje multimediálny systém s obrázkom vozidla, ktoré bude mať extrémne agresívny vzhľad.

Lamborghini Urus: Super-SUV prezradené

Spor medzi fanúšikmi benzínových a dieselových agregátov je odvekou diskusnou témou. Zdá sa, že v budúcnosti ju môže nahradiť iná. Honda nám ukázala, že vodík...

Jazda s Hondou Clarity: Vodíkové auto v realite

Britské kupé vychádza z hliníkovej platformy väčšieho súrodenca, no prichádza výhradne so štvorlitrovým nemeckým osemvalcom.

Aston Martin Vantage uvádza svieži dizajn

Taliansky výrobca pretekárskeho náradia predstavil ľahké športové vozidlo s karbónovým monokokom a motorom uprostred.

Dallara Stradale: 400 koní a 855 kilogramov

Vizualizácie kalifornskej firmy ukazujú kupé kombinujúce súčasnosť s minulosťou, poháňa ho 500 vzduchom chladených koní.

Singer predstavil ultimátnu retro 911

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?

Toyota avizuje pre LA drsný off-road
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×