Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

TOP VIDEO
Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?
1 príspevok 07.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Súboj automobilov na rovinke je vždy zaujímavá udalosť. Najmä ak ide o vyrovnaných súperov. V dnešnej dobe plnohodnotné štvordverové automobily dosahujú čísla, ktoré pred pár rokmi dokázali iba vrcholové superšporty. Na internete sa nedávno objavilo video, v ktorom si zmerali sily dva odlišné svety.

Nová generácia Porsche Panamera Turbo sa postavila proti pôvodnému Audi R8 V10. V praxi to znamená sedan proti superšportu. Výkonnostný rozdiel však nie je taký výrazný: 386 kW (525 k) pre R8, 404 kW (550 koní) pre Porsche a obe s pohonom všetkých kolies. V tomto prípade je však dôležitá hmotnosť. Audi je totiž ľahšie o takmer 300 kg. Pomôže mu to prekonať prepĺňaný supersedan?


Najnovšie články
Duster druhej generácie aj s logom Renault

Tretia generácia sedanu pripomína na fotografii koncept nasledujúceho Áčka, no charakteristický tvar jeho karosérie zostane zachovaný.

Mercedes-Benz CLS: Nástupca príde do LA

Špeciálny model bude mať prepracovanú karosériu, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Na trati sa má rýchlosťou vyrovnať monopostom F1.

Aston Martin Valkyrie sa chystá na okruhy

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×