Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

TOP VIDEO
Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?
1 príspevok 07.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Súboj automobilov na rovinke je vždy zaujímavá udalosť. Najmä ak ide o vyrovnaných súperov. V dnešnej dobe plnohodnotné štvordverové automobily dosahujú čísla, ktoré pred pár rokmi dokázali iba vrcholové superšporty. Na internete sa nedávno objavilo video, v ktorom si zmerali sily dva odlišné svety.

Nová generácia Porsche Panamera Turbo sa postavila proti pôvodnému Audi R8 V10. V praxi to znamená sedan proti superšportu. Výkonnostný rozdiel však nie je taký výrazný: 386 kW (525 k) pre R8, 404 kW (550 koní) pre Porsche a obe s pohonom všetkých kolies. V tomto prípade je však dôležitá hmotnosť. Audi je totiž ľahšie o takmer 300 kg. Pomôže mu to prekonať prepĺňaný supersedan?


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×