Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

TOP VIDEO
Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?
1 príspevok 07.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Súboj automobilov na rovinke je vždy zaujímavá udalosť. Najmä ak ide o vyrovnaných súperov. V dnešnej dobe plnohodnotné štvordverové automobily dosahujú čísla, ktoré pred pár rokmi dokázali iba vrcholové superšporty. Na internete sa nedávno objavilo video, v ktorom si zmerali sily dva odlišné svety.

Nová generácia Porsche Panamera Turbo sa postavila proti pôvodnému Audi R8 V10. V praxi to znamená sedan proti superšportu. Výkonnostný rozdiel však nie je taký výrazný: 386 kW (525 k) pre R8, 404 kW (550 koní) pre Porsche a obe s pohonom všetkých kolies. V tomto prípade je však dôležitá hmotnosť. Audi je totiž ľahšie o takmer 300 kg. Pomôže mu to prekonať prepĺňaný supersedan?


Najnovšie články
Forester čaká onedlho generačná výmena

Odborníci vidia v autonómnych vozidlách obrovský potenciál, ktorý môže zmeniť nielen spôsob nášho cestovania, ale z hľadiska technológií aj každodenný život.

Autonómne autá môžu vytlačiť autobusy a vlaky

Fiat Chrysler zvoláva na americkom kontinente státisíce vozidiel pre potenciálne závažný problém s automatickou prevodovkou.

Fiat Chrysler zvoláva vyše 220 000 áut

Známe osobnosti majú vo svojich garážach často ukryté zaujímavé autá. Jedným z nich je aj Dodge Charger z roku 1969, ktorý v minulosti vlastnila nejedna...

Na tomto Chargeri jazdil Bruce Willis i Jay Kay

Téma elektromobilov vždy dokáže motoristov rozdeliť na tábor skeptikov a prívržencov. Hlavnou otázkou je pravdepodobne dojazd, ktorý je v súčasnosti...

Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×