Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Panamera Turbo v súboji s Audi R8 V10

TOP VIDEO
Porovnávať štvordverový sedan so superšportom vyzbrojeným desaťvalcom zrejme neznie príliš zmysluplne. Navyše, ak má prvý menovaný značnú nadváhu. Alebo sa mýlime?
1 príspevok 07.09.2017 / Redakcia AUTO BILD

Súboj automobilov na rovinke je vždy zaujímavá udalosť. Najmä ak ide o vyrovnaných súperov. V dnešnej dobe plnohodnotné štvordverové automobily dosahujú čísla, ktoré pred pár rokmi dokázali iba vrcholové superšporty. Na internete sa nedávno objavilo video, v ktorom si zmerali sily dva odlišné svety.

Nová generácia Porsche Panamera Turbo sa postavila proti pôvodnému Audi R8 V10. V praxi to znamená sedan proti superšportu. Výkonnostný rozdiel však nie je taký výrazný: 386 kW (525 k) pre R8, 404 kW (550 koní) pre Porsche a obe s pohonom všetkých kolies. V tomto prípade je však dôležitá hmotnosť. Audi je totiž ľahšie o takmer 300 kg. Pomôže mu to prekonať prepĺňaný supersedan?


Najnovšie články
O výstavbu R3 chce súťažiť 13 záujemcov

Anglická automobilka Bentley predstavila v roku 2015 svoje prvé SUV. Bentayga reprezentuje vrchol luxusu vo svojej triede, no úpravca Kahn sa pokúsil jej...

Bentayga v temnom odeve od Kahn Design

Podľa diaľničiarov sa navrhli dva varianty trasovania tunela, ktoré bolo potrebné posúdiť procesom EIA, čiže posúdiť v rámci ich vplyvu na životné prostredie.

Razenie tunela Čebrať sa má obnoviť v januári

Americká šoférka prechádzala cez železničné priecestie, keď tu zrazu rampy začali klesať. Panika ju na chvíľu doslova paralyzovala. Vyriešila situáciu správne?

Takmer ju zrazil vlak: Kde spravila chybu?

Severskú novinku si už možno objednať, do predaja prichádza v dvoch verziách. Portfólio sa má v budúcnosti rozširovať.

Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.

Akrapovič  vyladil Mercedes-AMG GT

Viacerí vodiči zažili silnú búrku, ktorá narobila poriadne škody na majetku, vrátane áut. Čo môžete urobiť, ak sa tak stalo? Kedy sa môžete obrátiť...

Uhradí poisťovňa škodu, ak auto poničí víchrica?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×