Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda CR-V príde do Európy ako hybrid

Prototyp nového SUV má benzínový dvojliter pracujúci v Atkinsonovom cykle, elektromotor a samostatný generátor. Klasická prevodovka chýba.
4 08.09.2017 / Marek Pokrývka

Počas vlaňajšieho automobilového veľtrhu v Los Angeles stiahla Honda plachtu z piatej generácie typu CR-V. Medzičasom ju začala v Spojených štátoch aj predávať. Starý kontinent si na nové vozidlo ešte chvíľu počká, na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne bude prezentovaný jeho predsériový prototyp. SUV pritom príde do Európy ako hybrid.

Honda CR-V piatej generácie vo forme hybridného prototypu 4 fotografií v galérii Honda CR-V piatej generácie vo forme hybridného prototypu Zdroj: Honda

Japonská automobilka teda v našich končinách predstaví verziu, ktorá ešte nezačala ponúkať v Amerike ani na domácom trhu. O pohone novinky zatiaľ neprezradila presné parametre. Spomína prítomnosť benzínového dvojlitra i-VTEC pracujúceho v Atkinsonovom cykle, elektromotora slúžiaceho na pohon a samostatného generátora. Prekvapením je absencia klasickej prevodovky.

Honda CR-V ide v stopách typu Civic

Piata generácia SUV dostala do vienka výraznejší dizajn, nižšiu hmotnosť a benzínový turbomotor so zdvihovým objemom 1,5 litra.

Hybridnému prototypu chýbajú výfukové koncovky, čomu bol prispôsobený nárazník. Ani predný dielec sa nevyhol úpravám. Od komponentu známeho z verzie predávanej v USA sa odlišuje, klasické okrúhle hmlovky nahradili pásy diód. Prítomnosť zmiešanej techniky prezrádza štítok na predných blatníkoch. Honda už tradične neukázala interiér, jeho odhalenie si necháva na prezentáciu štandardnej sériovej verzie. Tá sa pravdepodobne odohrá na jar v Ženeve.


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Pod dohľadom bezpečnostného systému odišiel spred dverí majiteľa sedan triedy C, záznam bude vyšetrovateľom pravdepodobne nanič.

Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×