Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda CR-V príde do Európy ako hybrid

Prototyp nového SUV má benzínový dvojliter pracujúci v Atkinsonovom cykle, elektromotor a samostatný generátor. Klasická prevodovka chýba.
4 08.09.2017 / Marek Pokrývka

Počas vlaňajšieho automobilového veľtrhu v Los Angeles stiahla Honda plachtu z piatej generácie typu CR-V. Medzičasom ju začala v Spojených štátoch aj predávať. Starý kontinent si na nové vozidlo ešte chvíľu počká, na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne bude prezentovaný jeho predsériový prototyp. SUV pritom príde do Európy ako hybrid.

Honda CR-V piatej generácie vo forme hybridného prototypu 4 fotografií v galérii Honda CR-V piatej generácie vo forme hybridného prototypu Zdroj: Honda

Japonská automobilka teda v našich končinách predstaví verziu, ktorá ešte nezačala ponúkať v Amerike ani na domácom trhu. O pohone novinky zatiaľ neprezradila presné parametre. Spomína prítomnosť benzínového dvojlitra i-VTEC pracujúceho v Atkinsonovom cykle, elektromotora slúžiaceho na pohon a samostatného generátora. Prekvapením je absencia klasickej prevodovky.

Honda CR-V ide v stopách typu Civic

Piata generácia SUV dostala do vienka výraznejší dizajn, nižšiu hmotnosť a benzínový turbomotor so zdvihovým objemom 1,5 litra.

Hybridnému prototypu chýbajú výfukové koncovky, čomu bol prispôsobený nárazník. Ani predný dielec sa nevyhol úpravám. Od komponentu známeho z verzie predávanej v USA sa odlišuje, klasické okrúhle hmlovky nahradili pásy diód. Prítomnosť zmiešanej techniky prezrádza štítok na predných blatníkoch. Honda už tradične neukázala interiér, jeho odhalenie si necháva na prezentáciu štandardnej sériovej verzie. Tá sa pravdepodobne odohrá na jar v Ženeve.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×