Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentayga: G63 AMG 6x6 má luxusnú konkurenciu

Mercedes-AMG G63 6x6 inšpiruje a fascinuje celý motoristický svet už niekoľko rokov. Istá americká firma sa teraz rozhodla, že obrovskej trojcípej hviezde postaví superluxusného konkurenta.
14 08.09.2017 / Filip Kadlečík

V roku 2015, keď model Bentayga prišiel na trh, sa o ňom hovorilo ako o novom kráľovi segmentu SUV. Niet sa čomu diviť, obra s hmotnosťou takmer 2,5 tony vo vrcholnej verzii kupredu ženie dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec s výkonom 447 kW (608 k). Masívny krútiaci moment 900 Nm je pritom dostupný už od 1 250 otáčok.

Bentayga 6x6 pridáva ďalšiu nápravu i korbu, luxus by však mal zostať zachovaný 14 fotografií v galérii Bentayga 6x6 pridáva ďalšiu nápravu i korbu, luxus by však mal zostať zachovaný Zdroj: NEC

Hanbiť sa rozhodne nemusí ani naftová verzia. Tá dosiahne maximálnu rýchlosť 270 km/h, pričom na stovku zrýchli v priebehu 4,8 sekundy. To všetko vďaka osemvalcu 4.0 TDI, ktorý ponúka 320 kW (435 k) a 900 Nm. Základná cena SUV Bentley nepodliezla hranicu 150 000 eur, väčšina kusov však má aj dvojnásobne vyššiu hodnotu. Napriek týmto dychberúcim údajom je pravdepodobne kráľom segmentu vozidiel s nadpriemernou svetlou výškou iná špecialitka.

Mercedes-AMG G63 6x6 bol na dostupný približne od 450 000, väčšina vozidiel sa pritom zarezervovala ešte pred oficiálnym predstavením. Nie je žiadnym prekvapením, že veľkú časť klientely tvorili arabskí šejkovia. Tomuto monštru sa  teraz rozhodla konkurovať firma Newport Convertible Engineering, deklaruje totiž, že čoskoro postaví Bentley Bentayga 6x6.

Americkej firme už rukami prešlo niekoľko exkluzívnych vozidiel, zatiaľ však žiadne auto nemalo tri nápravy 14 fotografií v galérii Americkej firme už rukami prešlo niekoľko exkluzívnych vozidiel, zatiaľ však žiadne auto nemalo tri nápravy Zdroj: NEC

O automobile sa toho zatiaľ veľa nevie, NCE doteraz ukázali len nie príliš profesionálne vizualizácie zákazkového Bentley. Sľubom tejto spoločnosti sa však dá veriť. Na rováši už má prestavbu nejedného luxusného vozidla. Doteraz sa ale špecializovala najmä na konverzie na kabriolety. Uvidíme, ako si poradí so sofistikovanejšou prerábkou.

Bentayga od Lumma Design bude brutálna

Britský obor dostane od nemeckej spoločnosti masívne blatníky, agresívny predný nárazník i kolesá s maximálnym priemerom 24 palcov.


Najnovšie články
Forester čaká onedlho generačná výmena

Odborníci vidia v autonómnych vozidlách obrovský potenciál, ktorý môže zmeniť nielen spôsob nášho cestovania, ale z hľadiska technológií aj každodenný život.

Autonómne autá môžu vytlačiť autobusy a vlaky

Fiat Chrysler zvoláva na americkom kontinente státisíce vozidiel pre potenciálne závažný problém s automatickou prevodovkou.

Fiat Chrysler zvoláva vyše 220 000 áut

Známe osobnosti majú vo svojich garážach často ukryté zaujímavé autá. Jedným z nich je aj Dodge Charger z roku 1969, ktorý v minulosti vlastnila nejedna...

Na tomto Chargeri jazdil Bruce Willis i Jay Kay

Téma elektromobilov vždy dokáže motoristov rozdeliť na tábor skeptikov a prívržencov. Hlavnou otázkou je pravdepodobne dojazd, ktorý je v súčasnosti...

Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×