Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bentayga: G63 AMG 6x6 má luxusnú konkurenciu

Mercedes-AMG G63 6x6 inšpiruje a fascinuje celý motoristický svet už niekoľko rokov. Istá americká firma sa teraz rozhodla, že obrovskej trojcípej hviezde postaví superluxusného konkurenta.
14 08.09.2017 / Filip Kadlečík

V roku 2015, keď model Bentayga prišiel na trh, sa o ňom hovorilo ako o novom kráľovi segmentu SUV. Niet sa čomu diviť, obra s hmotnosťou takmer 2,5 tony vo vrcholnej verzii kupredu ženie dvakrát prepĺňaný dvanásťvalec s výkonom 447 kW (608 k). Masívny krútiaci moment 900 Nm je pritom dostupný už od 1 250 otáčok.

Bentayga 6x6 pridáva ďalšiu nápravu i korbu, luxus by však mal zostať zachovaný 14 fotografií v galérii Bentayga 6x6 pridáva ďalšiu nápravu i korbu, luxus by však mal zostať zachovaný

Hanbiť sa rozhodne nemusí ani naftová verzia. Tá dosiahne maximálnu rýchlosť 270 km/h, pričom na stovku zrýchli v priebehu 4,8 sekundy. To všetko vďaka osemvalcu 4.0 TDI, ktorý ponúka 320 kW (435 k) a 900 Nm. Základná cena SUV Bentley nepodliezla hranicu 150 000 eur, väčšina kusov však má aj dvojnásobne vyššiu hodnotu. Napriek týmto dychberúcim údajom je pravdepodobne kráľom segmentu vozidiel s nadpriemernou svetlou výškou iná špecialitka.

Mercedes-AMG G63 6x6 bol na dostupný približne od 450 000, väčšina vozidiel sa pritom zarezervovala ešte pred oficiálnym predstavením. Nie je žiadnym prekvapením, že veľkú časť klientely tvorili arabskí šejkovia. Tomuto monštru sa  teraz rozhodla konkurovať firma Newport Convertible Engineering, deklaruje totiž, že čoskoro postaví Bentley Bentayga 6x6.

Americkej firme už rukami prešlo niekoľko exkluzívnych vozidiel, zatiaľ však žiadne auto nemalo tri nápravy 14 fotografií v galérii Americkej firme už rukami prešlo niekoľko exkluzívnych vozidiel, zatiaľ však žiadne auto nemalo tri nápravy

O automobile sa toho zatiaľ veľa nevie, NCE doteraz ukázali len nie príliš profesionálne vizualizácie zákazkového Bentley. Sľubom tejto spoločnosti sa však dá veriť. Na rováši už má prestavbu nejedného luxusného vozidla. Doteraz sa ale špecializovala najmä na konverzie na kabriolety. Uvidíme, ako si poradí so sofistikovanejšou prerábkou.

Bentayga od Lumma Design bude brutálna

Britský obor dostane od nemeckej spoločnosti masívne blatníky, agresívny predný nárazník i kolesá s maximálnym priemerom 24 palcov.


Najnovšie články
Dähler: Príchuť verzie M4 pre model 440i

Michalová vyčíslila, že na dokončenie deviatich stavieb v ďalších rokoch, teda po roku 2020, bude potrebné hľadať financie v nasledujúcich štátnych rozpočtoch...

NDS potrebuje do roku 2020 ešte 935 mil. eur

Sociálnymi sieťami sa začala šíriť fotografia japonského časopisu, ktorý ukazuje svalnatý sedan. Pravdepodobne ide o vizualizáciu.

Lexus LS F: Príde na autosalón v Tokiu?

Niektorí vodiči v kolóne sú schopní takmer všetkého, aby ich niekto v ľavom alebo priraďovacom jazdnom pruhu nedajbože nepredbehol. Svojím konaním však...

Vodič v Octavii: Chybne vyučoval iného šoféra

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na pondelok 25. septembra 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Vlajková loď anglického Bentley sa nedávno dočkala novej generácie. Vidieť sme zatiaľ mohli iba základný variant, aké však môžu byť ďalšie?

Continental ako kombi či dokonca pick-up

Súťaž na tento 4,4-kilometrový úsek rýchlostnej cesty R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou vyhlásila NDS v júli tohto roku. Cenu za práce diaľničiari odhadujú vo výške...

O výstavbu R3 chce súťažiť 13 záujemcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×