Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

SUV Škoda Karoq: Toto sú slovenské ceny

Škoda Karoq vstupuje do predaja ešte pred oficiálnou výstavnou premiérou. Mladá Boleslav zozačiatku stavila na štvoricu motorov a dvojicu výbav. Poznáme ceny ďalšieho českého SUV.
19 87 príspevkov 08.09.2017 / Filip Kadlečík

Škoda Karoq ešte ani nestihla absolvovať výstavnú premiéru, no u autorizovaných predajcov značky si ju môžete objednať už teraz. Po prvýkrát sa pritom pod svetlami reflektorov ukáže až budúci týždeň na autosalóne v nemeckom Frankfurte. Krátko na to máme s kompaktným českým SUV absolvovať úvodné dynamické zoznámenie.

Škoda Kodiaq by na našom trhu už o niekoľko mesiacov mala štartovať na čiastke menšej než 18 000 eur 19 fotografií v galérii Škoda Kodiaq by na našom trhu už o niekoľko mesiacov mala štartovať na čiastke menšej než 18 000 eur Zdroj: Škoda

Vtedy už budeme vedieť, že Karoq si Mladá Boleslav aktuálne cení prinajmenšom na 19 770 eur. Taká je cenovka vo vyhotovení Ambition, ktoré okrem 16” kolies z ľahkých zliatin ponúkne aj dvojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievané predné sedadlá, možnosť voľby jazdného režimu či multifunknčný volant. Ďalej výbava zahŕňa aj možnosť pripojenia mobilného telefónu prostredníctvom rozhrania Bluetooth, elektronicky sklápateľné sedadlá či 230 V zásuvku a USB port.

Základom je 1.0 TSI

Z hľadiska hnacieho ústrojenstva bude pod kapotou prepĺňaný trojvalec 1.0 TSI naladený na 85 kW (115 k) spriahnutý so šesťstupňovým manuálom. Škoda za príplatok 2 000 eur ponúkne možnosť spojenia so sedemstupňovou DSG prevodovkou pre každý z dostupných agregátov, bez ohľadu na výkon či palivo.

Vozidlo s takto vybaveným interiérom cenou pravdepodobne presiahne sumu 25 000 eur 19 fotografií v galérii Vozidlo s takto vybaveným interiérom cenou pravdepodobne presiahne sumu 25 000 eur Zdroj: Škoda

Treba podotknúť, že aktuálna štartovacia čiastka sa časom posunie podstatne nižšie. Základné a teda najlacnejšie vyhotovenie Active do oficiálnej ponuky pribudne až neskôr. Mimochodom, podľa odhadu AUTO BILDu by sa jeho cenovka takmer s určitosťou mala pohybovať tesne pod hranicou 18 000 eur.

Vyhotovenie Style, ktoré bude v najbližšom čase stáť na vrchole portfólia, sa z hľadiska ceny odráža od čiastky 23 270 eur. Za túto sumu majiteľ dostane úplne nový agregát 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Kombinovať sa štandardne bude s manuálnym šesťstupňom.

Active Info Display druhej generácie bude v rámci Škody predstavený práve v Karoqu - jeho cenu však zatiaľ nepoznáme 19 fotografií v galérii Active Info Display druhej generácie bude v rámci Škody predstavený práve v Karoqu - jeho cenu však zatiaľ nepoznáme Zdroj: Škoda

Nad rámec úrovne Ambition pritom Style ponúkne plne diódové svetlomety, predné parkovacie senzory, adaptívny tempomat či ambientné osvetlenie v interiéri. Okrem týchto prvkov sa dá rátať s farebným MaxiDot displejom, strešným nosičom či 17” diskami kolies.

Štvorkolka len s naftou

Okrem spomínaných zážihových agregátov bude spočiatku dostupná aj dvojica vznetových. Naftový základ má reprezentovať jednotka 1.6 TDI, ktorá v špičke produkuje 85 kW (115 k). Nad ňou s výkonom 110 kW (150 k) stojí vznetový motor 2.0 TDI, ktorý bude zatiaľ ako jediný možné kombinovať aj s pohonom 4x4.

Test Škoda Kodiaq: Odsúdená na úspech

Objemné české SUV sme preverili v špičkovej verzii, ktorá nás zaujala mnohými kvalitami. Mladá Boleslav si však za ne nechá zaplatiť.

Všetky kolesá však už od polovice roka 2018 bude roztáčať aj výkonnejší variant dvojlitra naladený na 140 kW (190 k). O spojení zážihových agregátov a pohonu 4x4 sa zatiaľ nehovorí. Už teraz sú však známe rôzne balíčky, ktoré budú rozširovať bežný arzenál Karoqu o ďalšie technológie či prvky výbavy.

Množstvo paketov a digitálna prístrojovka

Stredné vyhotovenie, Ambition, si za 649 eur budete môcť doplniť o paket Ambition Plus. Vďaka nemu automobil dostane 8” infotainment Bolero, alarm, bezkľúčový prístup či 17” disky kolies. Style Plus v hodnote 849 eur vyhotovenie Style rozšíri o parkovaciu kameru či infotainment Amundsen s 8” dotykovým displejom.

Škoda Karoq bude v závislosti od konfigácie druhého radu sedadiel disponovať batožinovým priestorom od 479 do 588 litrov, pevným základom s bežnými sedadlami je hodnota 521 litrov 19 fotografií v galérii Škoda Karoq bude v závislosti od konfigácie druhého radu sedadiel disponovať batožinovým priestorom od 479 do 588 litrov, pevným základom s bežnými sedadlami je hodnota 521 litrov Zdroj: Škoda

Samozrejmosťou je potom aj prítomnosť navigácie, elektronicky ovládateľného veka batožinového priestoru či WLAN hotspotu. Balík Style Comfort zasa pridá vyhrievanie zadných sedadiel, volantu i čelného skla, poťahy sedadiel v kombinácii látky a kože či druhý rad sedadiel pozostávajúci z troch samostatných jednotiek. Style Comfort si Škoda cení na 849 eur.

Test Kodiaq 1.4 TSI: Netreba ho zatracovať

Škoda Kodiaq sa väčšine zákazníkov automaticky spája s dvojlitrovým dieselovým agregátom. Existuje však aj iná, lacnejšia, alternatíva. Stojí za to “risknúť” motor 1.4 TSI?

O niečo menej, konkrétne 699 eur, bude klientov stáť paket Style Safety, ktorý zahŕňa asistenčné systémy určené na sledovanie mŕtveho uhla, udržanie automobilu v jazdnom pruhu či automatické prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel. Súčasťou paketu má byť aj adaptívny tempomat fungujúci až do rýchlosti 210 km/h.

Škoda Karoq dostala slovenské ceny, dostupné sú štyri motory a dve úrovne výbavy 19 fotografií v galérii Škoda Karoq dostala slovenské ceny, dostupné sú štyri motory a dve úrovne výbavy Zdroj: Škoda

Karoq bude v rámci mladoboleslavskej automobilky držať primát vo využití digitálnej prístrojovej dosky. Príplatok za prítomnosť Active Info Display druhej generácie však zatiaľ nie je známy. Do výbavy pribudne až v prvej polovici roka 2018. Zaujímavosťou je aj prítomnosť aplikácie Škoda Connect, pomocou ktorej je možné SUV ovládať, konfigurovať i lokalizovať na diaľku za pomoci smartfónu.


Najnovšie články
Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom

Výrobca airbagov Takata síce zbankrotoval, do problémy s jeho airbagmi stále pretrvávajú. Automobilky totiž musia kompenzovať poškodených zákazníkov...

Ford odškodní klientov pre airbagy Takata

Na Slovensku často vznikajú aj fascinujúce veci, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich môže byť znovuzrodenie Tatry 603X Coupé, ktorá sa mohla stať jedným...

Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×