Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Súboj piatich: Ktorý hot-hatch je najrýchlejší ?

TOP VIDEO
Šprintérskeho súboja sa zúčastnilo Audi RS3, Mercedes-AMG A45, VW Golf R, Ford Focus RS a Honda Civic Type R. Kto si z napínavých pretekov odnesie prvenstvo?
17 príspevkov 22.08.2017 / Filip Kadlečík

Je pravda, že na tomto preteku sa nezúčastnila kompletná plejáda hot-hatchov. Niektoré kúsky, medzi nimi napríklad Peugeot 308 GTi či Seat Leon Cupra, tu chýbajú. Aj tak však server Carwow zorganizoval preteky, ktoré sa rozhodne nevidia každý deň. Na štart sa vedľa seba postavila pätica poriadne ostrých modelov.

Test Honda Civic Type R: Katana

Kráľa predných kolies z Nordschleife sme preverili na slovenských cestách. Japonská novinka je naozaj extrémna, ale zároveň pomerne lacná.

Z nich má najvyšší výkon Audi RS3 294 kW (400 k), nasleduje Mercedes-AMG A45 naladený na 280 kW (381 k) a Ford Focus RS s porciou 257 kW (350 k). O niečo nižšie je situovaná Honda Civic Type R s hodnotou 235 kW (320 k) a na samom konci tabuľkovo stojí 228 kW (310 k), ktoré produkuje agregát Volkswagenu Golf R. Výsledky priameho porovnania si môžete pozrieť na priloženom videu.


Najnovšie články
Arteon Shooting Brake: Najkrajšie kombi sveta?

Modernizácia automobilu bola najmä kozmetická, výrobca však spomína aj upravené vybavenie. Plug-in hybrid má predĺžený elektrický dojazd.

Ford Fusion: Druhý facelift a väčšia batéria

Pri tetovaní platí pravidlo “Dvakrát meraj a raz rež” viac, než kdekoľvek inde. Najmä permanentné obrázky na koži sa prerábajú pomerne ťažko. Tento človek sa...

Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×