Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Súboj piatich: Ktorý hot-hatch je najrýchlejší ?

TOP VIDEO
Šprintérskeho súboja sa zúčastnilo Audi RS3, Mercedes-AMG A45, VW Golf R, Ford Focus RS a Honda Civic Type R. Kto si z napínavých pretekov odnesie prvenstvo?
17 príspevkov 22.08.2017 / Filip Kadlečík

Je pravda, že na tomto preteku sa nezúčastnila kompletná plejáda hot-hatchov. Niektoré kúsky, medzi nimi napríklad Peugeot 308 GTi či Seat Leon Cupra, tu chýbajú. Aj tak však server Carwow zorganizoval preteky, ktoré sa rozhodne nevidia každý deň. Na štart sa vedľa seba postavila pätica poriadne ostrých modelov.

Test Honda Civic Type R: Katana

Kráľa predných kolies z Nordschleife sme preverili na slovenských cestách. Japonská novinka je naozaj extrémna, ale zároveň pomerne lacná.

Z nich má najvyšší výkon Audi RS3 294 kW (400 k), nasleduje Mercedes-AMG A45 naladený na 280 kW (381 k) a Ford Focus RS s porciou 257 kW (350 k). O niečo nižšie je situovaná Honda Civic Type R s hodnotou 235 kW (320 k) a na samom konci tabuľkovo stojí 228 kW (310 k), ktoré produkuje agregát Volkswagenu Golf R. Výsledky priameho porovnania si môžete pozrieť na priloženom videu.


Najnovšie články
Vyvarujte sa chýb pri kúpe diaľničnej známky

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×