Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BAC Mono: Cestné formuly na ostrove Man

TOP VIDEO
Šoférovanie “cestnej formule” s označením BAC Mono patrí k snom mnohých vodičov. Dá sa však ešte vylepšiť - stačí pridať legendárne trasy na ostrove Man a o automobilovú idylku je postarané.
21.08.2017 / Filip Kadlečík

BAC Mono svojou povahou najviac pripomína formulu, ktorá môže legálne jazdiť po bežných cestách. Dokazujú to aj dynamické vlastnosti - na stovku monopost vystrelí za 2,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť na úrovni 274 km/h. To všetko nielen vďaka pohonnej sústave, ale aj hmotnosti 580 kilogramov.

BAC Mono so silnejším motorom

Monopost britskej firmy poháňa po novom 2,5-litrový benzínový štvorvalec s logom Mountune a výkonom 305 konských síl.

Zanedbateľný však rozhodne nie je ani výkon agregátu. Atmosférický štvorvalec so zdvihovým objemom 2,5 litra je naladený na 227 kW (309 k) a 308 Nm. Britská automobilka teraz dvanásť exemplárov zobrala na ostrov Man, kde predvádzala ich jazdné vlastnosti. Už len pohľad na skupinu týchto radikálnych strojov zasadených do malebného prostredia drobného ostrova je famózny.


Najnovšie články
Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Pripravované vozidlo bude podľa dobre informovaných zdrojov historicky najextrémnejším zástupcom značky, pôjde o nástupcu hybridu P1.

McLaren P15 príde ešte pred Vianocami

Generálna prokuratúra v New Jersey a nemecká automobilka potvrdili, že spor urovnali. Podľa zástupcov štátu firme pôvodne hrozila pokuta až vyše 1,2 miliardy...

VW zaplatí štátu New Jersey 69 mil. USD
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×