Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BAC Mono: Cestné formuly na ostrove Man

TOP VIDEO
Šoférovanie “cestnej formule” s označením BAC Mono patrí k snom mnohých vodičov. Dá sa však ešte vylepšiť - stačí pridať legendárne trasy na ostrove Man a o automobilovú idylku je postarané.
21.08.2017 / Filip Kadlečík

BAC Mono svojou povahou najviac pripomína formulu, ktorá môže legálne jazdiť po bežných cestách. Dokazujú to aj dynamické vlastnosti - na stovku monopost vystrelí za 2,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť na úrovni 274 km/h. To všetko nielen vďaka pohonnej sústave, ale aj hmotnosti 580 kilogramov.

BAC Mono so silnejším motorom

Monopost britskej firmy poháňa po novom 2,5-litrový benzínový štvorvalec s logom Mountune a výkonom 305 konských síl.

Zanedbateľný však rozhodne nie je ani výkon agregátu. Atmosférický štvorvalec so zdvihovým objemom 2,5 litra je naladený na 227 kW (309 k) a 308 Nm. Britská automobilka teraz dvanásť exemplárov zobrala na ostrov Man, kde predvádzala ich jazdné vlastnosti. Už len pohľad na skupinu týchto radikálnych strojov zasadených do malebného prostredia drobného ostrova je famózny.


Najnovšie články
Slováci si vyberali z pol milióna jazdeniek

Hmotnosť pick-upu klesla o zhruba 200 kilogramov. Disponovať bude aj motormi V8, ktoré môžu teoreticky pracovať len na jeden valec.

Chevrolet Silverado podstúpil veľkú diétu

GR Super Sport Concept vo veľkej miere vychádza z vytrvalostného pretekára, okrem dizajnu bol motoršport aj zdrojom pohonu.

Toyota odhalila kupé s výkonom 1 000 koní

Zlodeji využijú čokoľvek, aby sa dostali k peniazom alebo cennostiam motoristov. V Česku, neďaleko našich hraníc, sa začínajú množiť krádeže podľa overeného...

Zlodeji oživili úspešný trik a vykrádajú vozidlá

Podľa predbežných údajov sme aj vlani prekonali miliónovú hranicu vozidiel vyrobených na Slovensku. Z hľadiska počtu vyrobených áut na 1 000 obyvateľov sme aj...

Vlani sa u nás vyrobilo vyše milióna áut

Netradičný kríženec kupé a hatchbacku sa rozmerovo takmer nezmenil. Má však upravený dizajn, lepšie vybavenie a tri pohonné jednotky.

Hyundai Veloster dostal rovno aj verziu N

Fiat Chrysler sa chce v budúcnosti zamerať na segment SUV a využiť pritom potenciál značky Jeep. Do roka 2022 by tak mohol zvýšiť zisk až dvojnásobne.

Fiat Chrysler chce zdvojnásobiť zisky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×