Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BAC Mono: Cestné formuly na ostrove Man

TOP VIDEO
Šoférovanie “cestnej formule” s označením BAC Mono patrí k snom mnohých vodičov. Dá sa však ešte vylepšiť - stačí pridať legendárne trasy na ostrove Man a o automobilovú idylku je postarané.
21.08.2017 / Filip Kadlečík

BAC Mono svojou povahou najviac pripomína formulu, ktorá môže legálne jazdiť po bežných cestách. Dokazujú to aj dynamické vlastnosti - na stovku monopost vystrelí za 2,8 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť na úrovni 274 km/h. To všetko nielen vďaka pohonnej sústave, ale aj hmotnosti 580 kilogramov.

BAC Mono so silnejším motorom

Monopost britskej firmy poháňa po novom 2,5-litrový benzínový štvorvalec s logom Mountune a výkonom 305 konských síl.

Zanedbateľný však rozhodne nie je ani výkon agregátu. Atmosférický štvorvalec so zdvihovým objemom 2,5 litra je naladený na 227 kW (309 k) a 308 Nm. Britská automobilka teraz dvanásť exemplárov zobrala na ostrov Man, kde predvádzala ich jazdné vlastnosti. Už len pohľad na skupinu týchto radikálnych strojov zasadených do malebného prostredia drobného ostrova je famózny.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×