Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kode 0 je Aventador s nádychom 70. rokov

Lamborghini má techniku bez zmien a kompletne novú karosériu, ktorou Okuyama vzdáva hold Marcellovi Gandinimu.
6 1 príspevok 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Japonský dizajnér Ken Okuyama už síce ukončil svoje dlhoročné pôsobenie v štúdiu Pininfarina, no svet štyroch kolies definitívne neopustil. Ukázal to vlani. Na významnom podujatí v Pebble Beach predviedol unikát Kode57, ktorý vychádza z Ferrari 599 GTB a oživuje myšlienku konceptu Rossa. Na tohtoročnej akcii odhalil podobne koncipovaný špeciál.

Kode 0 má klinovitý profil karosérie 6 fotografií v galérii Kode 0 má klinovitý profil karosérie Zdroj: Ken Okuyama

Známy štylista priniesol do slnečnej Kalifornie kupé označené ako Kode 0. Opäť ide o sériový taliansky superšport zabalený do kompletne novej karosérie, pod plechmi sa tentokrát skrýva Lamborghini Aventador. Jeho technika zostala bez zmien. Na svojom mieste je podvozok, pohon všetkých kolies i 6,5-litrový atmosférický dvanásťvalec s najvyšším výkonom 515 kW (700 k).

Ferrari Rossa ožíva ako Kode57

Japonský dizajnér navrhol exotický dvanásťvalcový roadster, prvý kus si kúpil slávny boxer Floyd Mayweather.

Okuyama uvádza, že jeho dielo je ľahšie než originál. Vážiť má 1 550 kilogramov. Vďačí za to bohatému použitiu uhlíkových vlákien na karosérii, ktorá prichádza s nádychom 70. rokov. Ide teda viac-menej o retro. Okuyama ním vzdáva hold najmä talianskemu dizajnérovi Marcellovi  Gandinimu, ktorý v danej dobe navrhol futuristicky pôsobiace modely Lamborghini Countach či Lancia Stratos.

Krídlové dvere originálnu zostali zachované 6 fotografií v galérii Krídlové dvere originálnu zostali zachované Zdroj: Ken Okuyama

Spoločným menovateľom týchto vozidiel je klinovitý profil, ktorý Aventador prebral. V jeho prednej časti sa objavili vertikálne orientované LED svetlá. Bočné partie sú totálne prepracované a zvýrazňujú celkový tvar plechov. Ostro tvarovaný zadok svojim základným rozvrhnutím trochu pripomína Lexus LF A. Krídlové dvere zostali zachované, skrýva sa za nimi takmer nedotknutý interiér. Okrem prečalúnenia prešiel iba výmenou označení Lamborghini za podpis japonského dizajnéra.


Najnovšie články
Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63

František podpísal a požehnal špeciálne talianske kupé, no darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť pre dobročinné účely.

Pápež dostal do daru Lamborghini Huracán

Pozitívny vývoj zaznamenali takmer všetky veľké trhy EÚ. Predaj v Španielsku a Francúzsku vyskočil rovnako o 13,7 % a v Taliansku o 7,1 %.

Predaj áut v EÚ v októbri opäť vzrástol

Pri pomyslení na automobily Rolls-Royce je luxus jedno z prvých slov, ktoré vám napadnú. Úpravca Spofec to však vidí inak, z britskej cestnej jachty urobil...

Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×