Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kode 0 je Aventador s nádychom 70. rokov

Lamborghini má techniku bez zmien a kompletne novú karosériu, ktorou Okuyama vzdáva hold Marcellovi Gandinimu.
6 1 príspevok 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Japonský dizajnér Ken Okuyama už síce ukončil svoje dlhoročné pôsobenie v štúdiu Pininfarina, no svet štyroch kolies definitívne neopustil. Ukázal to vlani. Na významnom podujatí v Pebble Beach predviedol unikát Kode57, ktorý vychádza z Ferrari 599 GTB a oživuje myšlienku konceptu Rossa. Na tohtoročnej akcii odhalil podobne koncipovaný špeciál.

Kode 0 má klinovitý profil karosérie 6 fotografií v galérii Kode 0 má klinovitý profil karosérie Zdroj: Ken Okuyama

Známy štylista priniesol do slnečnej Kalifornie kupé označené ako Kode 0. Opäť ide o sériový taliansky superšport zabalený do kompletne novej karosérie, pod plechmi sa tentokrát skrýva Lamborghini Aventador. Jeho technika zostala bez zmien. Na svojom mieste je podvozok, pohon všetkých kolies i 6,5-litrový atmosférický dvanásťvalec s najvyšším výkonom 515 kW (700 k).

Ferrari Rossa ožíva ako Kode57

Japonský dizajnér navrhol exotický dvanásťvalcový roadster, prvý kus si kúpil slávny boxer Floyd Mayweather.

Okuyama uvádza, že jeho dielo je ľahšie než originál. Vážiť má 1 550 kilogramov. Vďačí za to bohatému použitiu uhlíkových vlákien na karosérii, ktorá prichádza s nádychom 70. rokov. Ide teda viac-menej o retro. Okuyama ním vzdáva hold najmä talianskemu dizajnérovi Marcellovi  Gandinimu, ktorý v danej dobe navrhol futuristicky pôsobiace modely Lamborghini Countach či Lancia Stratos.

Krídlové dvere originálnu zostali zachované 6 fotografií v galérii Krídlové dvere originálnu zostali zachované Zdroj: Ken Okuyama

Spoločným menovateľom týchto vozidiel je klinovitý profil, ktorý Aventador prebral. V jeho prednej časti sa objavili vertikálne orientované LED svetlá. Bočné partie sú totálne prepracované a zvýrazňujú celkový tvar plechov. Ostro tvarovaný zadok svojim základným rozvrhnutím trochu pripomína Lexus LF A. Krídlové dvere zostali zachované, skrýva sa za nimi takmer nedotknutý interiér. Okrem prečalúnenia prešiel iba výmenou označení Lamborghini za podpis japonského dizajnéra.


Najnovšie články
Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra

Ak si Volkswagen myslel, že je z najhoršieho vonku, mýlil sa. Dôkazom je rozšírené vyšetrovanie prokuratúry, ktorá sa tentokrát zamerala na spotrebu a emisie.

Vyšetrovanie VW sa ani zďaleka neskončilo

S prepĺňaným litrovým motorom Boosterjet doplneným mikrohybridným systémom sa swiftuje jedna radosť, dynamikou dokáže prekvapiť.

Test Suzuki Swift: Na hybrid sa iba hrá
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×