Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S opäť v policajnom mundúre

V drobnom Luxembursku nastúpi do služby dvojica elektromobilov, ktoré sa majú využívať najmä diaľnici počas minimálne dvoch rokov.
1 1 príspevok 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Rozmach elektromobilov neobchádza ani poriadkové zložky, ktoré si ich zaradením do flotíl chcú budovať imidž priateľov životného prostredia. Trend neobišiel ani Slovensko. V hlavnom meste začali premávať dve BMW i3, pričom rovnaké vozidlo využíva napríklad aj Los Angeles. Američania však pôvodne chceli podstatne drahší domáci produkt nesúci logo Tesla. Nakoniec si Model S nezvolili, no liftback sa teraz opäť predvádza v policajnom mundúre. Do služby totiž nastúpi v Luxembursku.

Takto by mohla vyzerať Tesla Model S vo farbách luxemburskej polície

Drobný európsky štát nedávno prijal rozhodnutie, na základe ktorého musí byť desať percent vládnych áut poháňaných hybridným alebo elektrickým pohonom. Zahŕňa to aj políciu. Tá vôbec nešetrila, aktuálne má mať objednané dva kusy spomínaného elektromobilu. Za každý zaplatí približne 100-tisíc eur. Ide o pilotný projekt, dvojicu môžu neskôr nasledovať ďalšie exempláre.

Už aj u nás: Elektrické BMW v službách polície

Elektromobilita postupne preniká nielen do osobnej sféry prepravy, ale aj medzi úžitkové či iné špeciálne vozidlá. Inak tomu nie je ani u nás. Dôkazom sú dve elektrické BMW v službách bratislavskej...

Zatiaľ nie je jasné, ako bude Tesla v luxemburských policajných farbách vyzerať. Približnú predstavu dáva vizualizácia z dielne RTL. Lokálne médium zároveň hovorí o minimálne dvojročnej dobe ostrého nasadenia a využití najmä na diaľniciach. Ako jeden z mála elektromobilov má na nich Model S použiteľný dojazd. Ten by nemal byť problémom aj vďaka tomu, aká je táto krajina malá.


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×