Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S opäť v policajnom mundúre

V drobnom Luxembursku nastúpi do služby dvojica elektromobilov, ktoré sa majú využívať najmä diaľnici počas minimálne dvoch rokov.
1 1 príspevok 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Rozmach elektromobilov neobchádza ani poriadkové zložky, ktoré si ich zaradením do flotíl chcú budovať imidž priateľov životného prostredia. Trend neobišiel ani Slovensko. V hlavnom meste začali premávať dve BMW i3, pričom rovnaké vozidlo využíva napríklad aj Los Angeles. Američania však pôvodne chceli podstatne drahší domáci produkt nesúci logo Tesla. Nakoniec si Model S nezvolili, no liftback sa teraz opäť predvádza v policajnom mundúre. Do služby totiž nastúpi v Luxembursku.

Takto by mohla vyzerať Tesla Model S vo farbách luxemburskej polície

Drobný európsky štát nedávno prijal rozhodnutie, na základe ktorého musí byť desať percent vládnych áut poháňaných hybridným alebo elektrickým pohonom. Zahŕňa to aj políciu. Tá vôbec nešetrila, aktuálne má mať objednané dva kusy spomínaného elektromobilu. Za každý zaplatí približne 100-tisíc eur. Ide o pilotný projekt, dvojicu môžu neskôr nasledovať ďalšie exempláre.

Už aj u nás: Elektrické BMW v službách polície

Elektromobilita postupne preniká nielen do osobnej sféry prepravy, ale aj medzi úžitkové či iné špeciálne vozidlá. Inak tomu nie je ani u nás. Dôkazom sú dve elektrické BMW v službách bratislavskej...

Zatiaľ nie je jasné, ako bude Tesla v luxemburských policajných farbách vyzerať. Približnú predstavu dáva vizualizácia z dielne RTL. Lokálne médium zároveň hovorí o minimálne dvojročnej dobe ostrého nasadenia a využití najmä na diaľniciach. Ako jeden z mála elektromobilov má na nich Model S použiteľný dojazd. Ten by nemal byť problémom aj vďaka tomu, aká je táto krajina malá.


Najnovšie články
Peugeot Rifter je finálnym trojčaťom PSA

Automobilky sa predháňajú v uvádzaní elektrických vozidiel na trh. Výnimkou nie je ani Daimler, ktorý chce prísť s elektrickým kamiónom skôr, než pôvodne...

Elektrický nákladiak už o pár rokov?

Plug-in hybrid bude disponovať mohutnejším spaľovacím motorom, zväčšenou kapacitou batérie či LED svetlometmi.

Outlander PHEV: Viacero zásadných zmien

V portfóliu prestížneho výrobcu už nenájdete žiaden automobil s prívlastkom Diesel, automobilka nepripravuje vznetovú verziu ani pre Cayenne.

Nečakané: Porsche škrtá naftové modely

Odbory Škody odmietli návrh manažmentu na zvyšovanie platov o 15 percent. Odborári sa preto pripravujú na možný štrajk.

V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×