Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S opäť v policajnom mundúre

V drobnom Luxembursku nastúpi do služby dvojica elektromobilov, ktoré sa majú využívať najmä diaľnici počas minimálne dvoch rokov.
1 1 príspevok 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Rozmach elektromobilov neobchádza ani poriadkové zložky, ktoré si ich zaradením do flotíl chcú budovať imidž priateľov životného prostredia. Trend neobišiel ani Slovensko. V hlavnom meste začali premávať dve BMW i3, pričom rovnaké vozidlo využíva napríklad aj Los Angeles. Američania však pôvodne chceli podstatne drahší domáci produkt nesúci logo Tesla. Nakoniec si Model S nezvolili, no liftback sa teraz opäť predvádza v policajnom mundúre. Do služby totiž nastúpi v Luxembursku.

Takto by mohla vyzerať Tesla Model S vo farbách luxemburskej polície

Drobný európsky štát nedávno prijal rozhodnutie, na základe ktorého musí byť desať percent vládnych áut poháňaných hybridným alebo elektrickým pohonom. Zahŕňa to aj políciu. Tá vôbec nešetrila, aktuálne má mať objednané dva kusy spomínaného elektromobilu. Za každý zaplatí približne 100-tisíc eur. Ide o pilotný projekt, dvojicu môžu neskôr nasledovať ďalšie exempláre.

Už aj u nás: Elektrické BMW v službách polície

Elektromobilita postupne preniká nielen do osobnej sféry prepravy, ale aj medzi úžitkové či iné špeciálne vozidlá. Inak tomu nie je ani u nás. Dôkazom sú dve elektrické BMW v službách bratislavskej...

Zatiaľ nie je jasné, ako bude Tesla v luxemburských policajných farbách vyzerať. Približnú predstavu dáva vizualizácia z dielne RTL. Lokálne médium zároveň hovorí o minimálne dvojročnej dobe ostrého nasadenia a využití najmä na diaľniciach. Ako jeden z mála elektromobilov má na nich Model S použiteľný dojazd. Ten by nemal byť problémom aj vďaka tomu, aká je táto krajina malá.


Najnovšie články
Continental ako kombi či dokonca pick-up

Súťaž na tento 4,4-kilometrový úsek rýchlostnej cesty R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou vyhlásila NDS v júli tohto roku. Cenu za práce diaľničiari odhadujú vo výške...

O výstavbu R3 chce súťažiť 13 záujemcov

Podľa diaľničiarov sa navrhli dva varianty trasovania tunela, ktoré bolo potrebné posúdiť procesom EIA, čiže posúdiť v rámci ich vplyvu na životné prostredie.

Razenie tunela Čebrať sa má obnoviť v januári

Severskú novinku si už možno objednať, do predaja prichádza v dvoch verziách. Portfólio sa má v budúcnosti rozširovať.

Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

Viacerí vodiči zažili silnú búrku, ktorá narobila poriadne škody na majetku, vrátane áut. Čo môžete urobiť, ak sa tak stalo? Kedy sa môžete obrátiť...

Uhradí poisťovňa škodu, ak auto poničí víchrica?

Rozšírený závod by mal vyrábať batérie a elektrické športovo-úžitkové vozidlá. Nové SUV sa bude predávať pod značkou Mercedes-Benz EQ.

Daimler investuje do závodu v Alabame

Paket je pomerne skromný, jeho hlavnou súčasťou sú disky kolies s priemerom osemnásť palcov. V ponuke má byť s tromi motormi.

Fiat Tipo dostal verziu S-Design
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×