Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Model S opäť v policajnom mundúre

V drobnom Luxembursku nastúpi do služby dvojica elektromobilov, ktoré sa majú využívať najmä diaľnici počas minimálne dvoch rokov.
1 1 príspevok 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Rozmach elektromobilov neobchádza ani poriadkové zložky, ktoré si ich zaradením do flotíl chcú budovať imidž priateľov životného prostredia. Trend neobišiel ani Slovensko. V hlavnom meste začali premávať dve BMW i3, pričom rovnaké vozidlo využíva napríklad aj Los Angeles. Američania však pôvodne chceli podstatne drahší domáci produkt nesúci logo Tesla. Nakoniec si Model S nezvolili, no liftback sa teraz opäť predvádza v policajnom mundúre. Do služby totiž nastúpi v Luxembursku.

Takto by mohla vyzerať Tesla Model S vo farbách luxemburskej polície

Drobný európsky štát nedávno prijal rozhodnutie, na základe ktorého musí byť desať percent vládnych áut poháňaných hybridným alebo elektrickým pohonom. Zahŕňa to aj políciu. Tá vôbec nešetrila, aktuálne má mať objednané dva kusy spomínaného elektromobilu. Za každý zaplatí približne 100-tisíc eur. Ide o pilotný projekt, dvojicu môžu neskôr nasledovať ďalšie exempláre.

Už aj u nás: Elektrické BMW v službách polície

Elektromobilita postupne preniká nielen do osobnej sféry prepravy, ale aj medzi úžitkové či iné špeciálne vozidlá. Inak tomu nie je ani u nás. Dôkazom sú dve elektrické BMW v službách bratislavskej...

Zatiaľ nie je jasné, ako bude Tesla v luxemburských policajných farbách vyzerať. Približnú predstavu dáva vizualizácia z dielne RTL. Lokálne médium zároveň hovorí o minimálne dvojročnej dobe ostrého nasadenia a využití najmä na diaľniciach. Ako jeden z mála elektromobilov má na nich Model S použiteľný dojazd. Ten by nemal byť problémom aj vďaka tomu, aká je táto krajina malá.


Najnovšie články
NDS začne sprejazdňovať križovatku Blatné na D1

Spot zameraný na prezentáciu režimu Corsa ukazuje multimediálny systém s obrázkom vozidla, ktoré bude mať extrémne agresívny vzhľad.

Lamborghini Urus: Super-SUV prezradené

Spor medzi fanúšikmi benzínových a dieselových agregátov je odvekou diskusnou témou. Zdá sa, že v budúcnosti ju môže nahradiť iná. Honda nám ukázala, že vodík...

Jazda s Hondou Clarity: Vodíkové auto v realite

Britské kupé vychádza z hliníkovej platformy väčšieho súrodenca, no prichádza výhradne so štvorlitrovým nemeckým osemvalcom.

Aston Martin Vantage uvádza svieži dizajn

Taliansky výrobca pretekárskeho náradia predstavil ľahké športové vozidlo s karbónovým monokokom a motorom uprostred.

Dallara Stradale: 400 koní a 855 kilogramov

Vizualizácie kalifornskej firmy ukazujú kupé kombinujúce súčasnosť s minulosťou, poháňa ho 500 vzduchom chladených koní.

Singer predstavil ultimátnu retro 911

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?

Toyota avizuje pre LA drsný off-road
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×