Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maybach: Najluxusnejší kabriolet sveta?

Honosný koncept prichádza v otvorenej verzii, ktorá má strechu zo špeciálnej tkaniny a jej pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov.
20 8 príspevkov 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Daimler urobil počas tejto dekády výrazné zmeny pri slávnom mene Maybach, z formálne samostatnej značky urobil divíziu trojcípej hviezdy. Mercedes odvtedy pod jej vlajkou predstavil viacero špeciálnych verzií svojich produktov. Vlani na veteránskom podujatí v Pebble Beach však načrtol aj víziu čohosi vlastného, ukázal tam veľkolepé kupé Vision 6. Teraz sa jeho príbeh rozhodla automobilka rozvinúť.

Dvojmiestne kupé Mercedes-Maybach Vision 6 doplnil kabriolet 20 fotografií v galérii Dvojmiestne kupé Mercedes-Maybach Vision 6 doplnil kabriolet t

Rok po odhalení honosného konceptu predviedli Nemci na rovnakom mieste jeho otvorenú verziu. V základných rysoch sa vozidlo nezmenilo, stále má obrovský predný gril, tenké LED svetlá, nekonečne dlhú kapotu i zadnú časť inšpirovanú jachtami. Opulentná karoséria je však tentokrát odetá do modrej farby. Okrem toho sa zmenil aj vzhľad 24-palcových kolies, ktoré majú teraz mnoholúčový dizajn.

Maybach Vision 6 má štyri elektromotory

Majestátne nemecké vozidlo by sa malo vďaka najvyššiemu výkonu 552 kW (750 k) rozbehnúť na stovku pod štyri sekundy.

Samozrejme, základným rozdielom je strecha. Klesajúci plech rozdelený dvomi oknami a centrálnou „chrbticou“ nahradila jednoduchá sťahovateľná kupolka zo špeciálnej bledej tkaniny, jej súčasťou sú totiž vlákna ružového zlata. Dvojmiestna kabína sa prakticky nezmenila. Viditeľné sú odlišné výduchy na palubnej doske, tá si však zachovala svoj tvar obopínajúci sedadlá a na mieste je tiež bledé kožené čalúnenie obsahujúce množstvo svetelných prvkov. Nechýba viacero displejov.

Základné rysy karosérie sú zachované, rovnako ako interiér a technika 20 fotografií v galérii Základné rysy karosérie sú zachované, rovnako ako interiér a technika

Mercedes-Maybach nechal techniku nedotknutú, pohon naďalej zabezpečuje štvorica elektromotorov. Každé koleso obsahuje jeden. Systém dosahuje spoločný výkon 552 kW (750 k), čo zabezpečuje akceleráciu 0-100 km/h za menej než štyri sekundy. Najvyššie tempo je obmedzené na 250 km/h. Batéria uložená pod podlahou by mala kabriu zabezpečiť dojazd presahujúci 500 kilometrov, pričom pomocou rýchlonabíjačky možno do batérie doplniť šťavu na 100 km v priebehu piatich minút.

Ide o čísla, s ktorými by elektromobil bol pokojne použiteľný na každý deň. Maybach však oficiálne o žiadnej sériovej verzii nehovorí. Druhý koncept na rovnakú tému však dáva aspoň malú nádej na to, že projekt Vision 6 sa dočká realizácie. Stal by sa z neho najluxusnejší kabriolet sveta? Podľa všetkého áno, snáď jediný skutočný konkurent Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé je totiž minulosťou.


Najnovšie články
O výstavbu R3 chce súťažiť 13 záujemcov

Anglická automobilka Bentley predstavila v roku 2015 svoje prvé SUV. Bentayga reprezentuje vrchol luxusu vo svojej triede, no úpravca Kahn sa pokúsil jej...

Bentayga v temnom odeve od Kahn Design

Podľa diaľničiarov sa navrhli dva varianty trasovania tunela, ktoré bolo potrebné posúdiť procesom EIA, čiže posúdiť v rámci ich vplyvu na životné prostredie.

Razenie tunela Čebrať sa má obnoviť v januári

Americká šoférka prechádzala cez železničné priecestie, keď tu zrazu rampy začali klesať. Panika ju na chvíľu doslova paralyzovala. Vyriešila situáciu správne?

Takmer ju zrazil vlak: Kde spravila chybu?

Severskú novinku si už možno objednať, do predaja prichádza v dvoch verziách. Portfólio sa má v budúcnosti rozširovať.

Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.

Akrapovič  vyladil Mercedes-AMG GT

Viacerí vodiči zažili silnú búrku, ktorá narobila poriadne škody na majetku, vrátane áut. Čo môžete urobiť, ak sa tak stalo? Kedy sa môžete obrátiť...

Uhradí poisťovňa škodu, ak auto poničí víchrica?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×