Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maybach: Najluxusnejší kabriolet sveta?

Honosný koncept prichádza v otvorenej verzii, ktorá má strechu zo špeciálnej tkaniny a jej pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov.
20 8 príspevkov 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Daimler urobil počas tejto dekády výrazné zmeny pri slávnom mene Maybach, z formálne samostatnej značky urobil divíziu trojcípej hviezdy. Mercedes odvtedy pod jej vlajkou predstavil viacero špeciálnych verzií svojich produktov. Vlani na veteránskom podujatí v Pebble Beach však načrtol aj víziu čohosi vlastného, ukázal tam veľkolepé kupé Vision 6. Teraz sa jeho príbeh rozhodla automobilka rozvinúť.

Dvojmiestne kupé Mercedes-Maybach Vision 6 doplnil kabriolet 20 fotografií v galérii Dvojmiestne kupé Mercedes-Maybach Vision 6 doplnil kabriolet Zdroj: Mercedes-Maybach t

Rok po odhalení honosného konceptu predviedli Nemci na rovnakom mieste jeho otvorenú verziu. V základných rysoch sa vozidlo nezmenilo, stále má obrovský predný gril, tenké LED svetlá, nekonečne dlhú kapotu i zadnú časť inšpirovanú jachtami. Opulentná karoséria je však tentokrát odetá do modrej farby. Okrem toho sa zmenil aj vzhľad 24-palcových kolies, ktoré majú teraz mnoholúčový dizajn.

Maybach Vision 6 má štyri elektromotory

Majestátne nemecké vozidlo by sa malo vďaka najvyššiemu výkonu 552 kW (750 k) rozbehnúť na stovku pod štyri sekundy.

Samozrejme, základným rozdielom je strecha. Klesajúci plech rozdelený dvomi oknami a centrálnou „chrbticou“ nahradila jednoduchá sťahovateľná kupolka zo špeciálnej bledej tkaniny, jej súčasťou sú totiž vlákna ružového zlata. Dvojmiestna kabína sa prakticky nezmenila. Viditeľné sú odlišné výduchy na palubnej doske, tá si však zachovala svoj tvar obopínajúci sedadlá a na mieste je tiež bledé kožené čalúnenie obsahujúce množstvo svetelných prvkov. Nechýba viacero displejov.

Základné rysy karosérie sú zachované, rovnako ako interiér a technika 20 fotografií v galérii Základné rysy karosérie sú zachované, rovnako ako interiér a technika Zdroj: Mercedes-Maybach

Mercedes-Maybach nechal techniku nedotknutú, pohon naďalej zabezpečuje štvorica elektromotorov. Každé koleso obsahuje jeden. Systém dosahuje spoločný výkon 552 kW (750 k), čo zabezpečuje akceleráciu 0-100 km/h za menej než štyri sekundy. Najvyššie tempo je obmedzené na 250 km/h. Batéria uložená pod podlahou by mala kabriu zabezpečiť dojazd presahujúci 500 kilometrov, pričom pomocou rýchlonabíjačky možno do batérie doplniť šťavu na 100 km v priebehu piatich minút.

Ide o čísla, s ktorými by elektromobil bol pokojne použiteľný na každý deň. Maybach však oficiálne o žiadnej sériovej verzii nehovorí. Druhý koncept na rovnakú tému však dáva aspoň malú nádej na to, že projekt Vision 6 sa dočká realizácie. Stal by sa z neho najluxusnejší kabriolet sveta? Podľa všetkého áno, snáď jediný skutočný konkurent Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé je totiž minulosťou.


Najnovšie články
Chorvátsko: Nepríjemné pokuty už aj poštou

Po zatknutí doterajšieho šéfa muselo Audi reagovať rýchlo. Na miesto Ruperta Stadlera si sadne doterajší riaditeľ predaja Bram Schot.

Dieselgate: Audi má nového šéfa

EXKLUZÍVNA JAZDA Kráľ štyroch kolies harmonicky spája tradície a moderné technológie s cieľom poskytnúť svojim pasažierom čo najväčšie pohodlie.

Rolls-Royce Phantom: Dokonalá symbióza

Päťdverový hatchback mierne narástol a je štylisticky ovplyvnený väčšími súrodencami, vrcholný variant má dosahovať výkon 147 kW (200 k).

Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×