Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Maybach: Najluxusnejší kabriolet sveta?

Honosný koncept prichádza v otvorenej verzii, ktorá má strechu zo špeciálnej tkaniny a jej pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov.
20 8 príspevkov 21.08.2017 / Marek Pokrývka

Daimler urobil počas tejto dekády výrazné zmeny pri slávnom mene Maybach, z formálne samostatnej značky urobil divíziu trojcípej hviezdy. Mercedes odvtedy pod jej vlajkou predstavil viacero špeciálnych verzií svojich produktov. Vlani na veteránskom podujatí v Pebble Beach však načrtol aj víziu čohosi vlastného, ukázal tam veľkolepé kupé Vision 6. Teraz sa jeho príbeh rozhodla automobilka rozvinúť.

Dvojmiestne kupé Mercedes-Maybach Vision 6 doplnil kabriolet 20 fotografií v galérii Dvojmiestne kupé Mercedes-Maybach Vision 6 doplnil kabriolet Zdroj: Mercedes-Maybach t

Rok po odhalení honosného konceptu predviedli Nemci na rovnakom mieste jeho otvorenú verziu. V základných rysoch sa vozidlo nezmenilo, stále má obrovský predný gril, tenké LED svetlá, nekonečne dlhú kapotu i zadnú časť inšpirovanú jachtami. Opulentná karoséria je však tentokrát odetá do modrej farby. Okrem toho sa zmenil aj vzhľad 24-palcových kolies, ktoré majú teraz mnoholúčový dizajn.

Maybach Vision 6 má štyri elektromotory

Majestátne nemecké vozidlo by sa malo vďaka najvyššiemu výkonu 552 kW (750 k) rozbehnúť na stovku pod štyri sekundy.

Samozrejme, základným rozdielom je strecha. Klesajúci plech rozdelený dvomi oknami a centrálnou „chrbticou“ nahradila jednoduchá sťahovateľná kupolka zo špeciálnej bledej tkaniny, jej súčasťou sú totiž vlákna ružového zlata. Dvojmiestna kabína sa prakticky nezmenila. Viditeľné sú odlišné výduchy na palubnej doske, tá si však zachovala svoj tvar obopínajúci sedadlá a na mieste je tiež bledé kožené čalúnenie obsahujúce množstvo svetelných prvkov. Nechýba viacero displejov.

Základné rysy karosérie sú zachované, rovnako ako interiér a technika 20 fotografií v galérii Základné rysy karosérie sú zachované, rovnako ako interiér a technika Zdroj: Mercedes-Maybach

Mercedes-Maybach nechal techniku nedotknutú, pohon naďalej zabezpečuje štvorica elektromotorov. Každé koleso obsahuje jeden. Systém dosahuje spoločný výkon 552 kW (750 k), čo zabezpečuje akceleráciu 0-100 km/h za menej než štyri sekundy. Najvyššie tempo je obmedzené na 250 km/h. Batéria uložená pod podlahou by mala kabriu zabezpečiť dojazd presahujúci 500 kilometrov, pričom pomocou rýchlonabíjačky možno do batérie doplniť šťavu na 100 km v priebehu piatich minút.

Ide o čísla, s ktorými by elektromobil bol pokojne použiteľný na každý deň. Maybach však oficiálne o žiadnej sériovej verzii nehovorí. Druhý koncept na rovnakú tému však dáva aspoň malú nádej na to, že projekt Vision 6 sa dočká realizácie. Stal by sa z neho najluxusnejší kabriolet sveta? Podľa všetkého áno, snáď jediný skutočný konkurent Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé je totiž minulosťou.


Najnovšie články
NDS začne sprejazdňovať križovatku Blatné na D1

Spot zameraný na prezentáciu režimu Corsa ukazuje multimediálny systém s obrázkom vozidla, ktoré bude mať extrémne agresívny vzhľad.

Lamborghini Urus: Super-SUV prezradené

Spor medzi fanúšikmi benzínových a dieselových agregátov je odvekou diskusnou témou. Zdá sa, že v budúcnosti ju môže nahradiť iná. Honda nám ukázala, že vodík...

Jazda s Hondou Clarity: Vodíkové auto v realite

Britské kupé vychádza z hliníkovej platformy väčšieho súrodenca, no prichádza výhradne so štvorlitrovým nemeckým osemvalcom.

Aston Martin Vantage uvádza svieži dizajn

Taliansky výrobca pretekárskeho náradia predstavil ľahké športové vozidlo s karbónovým monokokom a motorom uprostred.

Dallara Stradale: 400 koní a 855 kilogramov

Vizualizácie kalifornskej firmy ukazujú kupé kombinujúce súčasnosť s minulosťou, poháňa ho 500 vzduchom chladených koní.

Singer predstavil ultimátnu retro 911

V kalifornskej metropole spoznáme koncept FT-AC, ktorý zatiaľ zostáva zahalený rúškom tajomstva. Predznamenáva špeciálny Hilux?

Toyota avizuje pre LA drsný off-road
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×