Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5: Únik fotiek tesne pred debutom

Špičková verzia nemeckého vozidla vyššej strednej triedy má štylistiku, ktorá sa ubrala klasickou cestou. Po novom budú poháňané všetky kolesá.
7 4 príspevky 21.08.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných mesiacoch Bavori viackrát avizovali ďalšiu generáciu modelu M5. Už v máji o nej prezradili základné technické parametre, pred týždňom zasa načrtli jej tvary na videu. Odhalenie pritom avizovali na dnes. Samotná premiéra sa odohrá až v neskorších hodinách, no tesne pred svetovým debutom prišiel únik fotiek na internet. Tie dizajn pomerne jasne prezrádzajú.

BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes 7 fotografií v galérii BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes Zdroj: Carscoops

Sedmička záberov publikovaných stránkou Carscoops síce nevyniká kvalitou, no umožňuje urobiť si dobrý obraz o vzhľade špičkovej verzie nemeckého vozidla vyššej strednej triedy. Jej štylistika sa ubrala klasickou cestou. Okrem typickej modrej farby (s nanovo namiešaným odtieňom) má em-päťka agresívnejšie nárazníky, rozšírené blatníky s odvetrávaním vpredu a kvarteto výfukových komínov. Chýbať nesmie odlišná maska chladiča s označením, difúzor či decentný spojler na veku kufra.

BMW M5: Supersedan na prvom videu

Aktualizáciu modelového radu 5 bavorská automobilka absolvovala už v priebehu minulého roka. Čoskoro sa konečne dočkáme aj superostrej verzie. BMW M5 príde už čoskoro.

Sedan stojí na dvojfarebných ráfikoch s novou architektúrou, v ktorých si možno všimnúť zlaté strmene karbónovo-keramického brzdového systému. Všetky kolesá budú po novom poháňané. Vylepšený biturbo osemvalec s objemom 4,4 litra ich má prostredníctvom osemstupňového automatu obdarúvať výkonom 441 kW (600 k) a krútiacim momentom presahujúcim 700 Nm. Zvoliť si však bude možné aj mód 2WD.

Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu 7 fotografií v galérii Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu Zdroj: Carscoops

Prítomnosť režimu spočívajúceho v prenose všetkej sily na zadnú nápravu potvrdzuje fotografia centrálneho displeja. V balíku siedmich obrázkov sa totiž objavil aj interiér, kde možno očakávať anatomické sedadlá, špecificky tvarovaný volič prevodovky i volant s modifikovaným vencom a dvomi červenými tlačidlami. Samozrejmosťou sú odlišné ovládače či grafika systémov. Na kompletné detaily nebudeme čakať dlho, ich zverejnenie sa odohrá už o niekoľko hodín.


Najnovšie články
Audi A1: Drobec dostal nabrúsenú fazónu

Farmári z viacerých regiónov Slovenska smerujú do Bratislavy tromi trasami: z Michaloviec, Námestova a Veľkého Medera. Hoci polícia avizovala niektoré...

Protest farmárov: Obrňte sa trpezlivosťou

Automobilka v týchto dňoch odhalila tretí variant crossoveru, pre ktorý bude ponúkať dva akumulátory. Pôjde o najrýchlejšieho člena modelového radu.

Niro na elektrinu: Kedy príde do predaja?

Volkswagen potvrdil, že v súvislosti s vyšetrovaním emisného škandálu vyšetrovatelia zadržali šéfa Audi Ruperta Stadlera.

Dieselgate: Šéfa Audi zadržala polícia

Superšporty vyrábajú výlučne prestížne automobilky. Čo keby však majú takéto autá v ponuke aj bežné značky? Mohli by vyzerať napríklad takto.

7 bežných áut v podobe luxusných superšportov

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut...

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Ceny palív v celej Európe klesli, Slovensko nie je výnimkou. Ďalší vývoj bude závisieť od stretnutia významných ropných krajín: buď budeme tankovať lacnejšie,...

Budú palivá lacnejšie, alebo sa nedoplatíme?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×