Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5: Únik fotiek tesne pred debutom

Špičková verzia nemeckého vozidla vyššej strednej triedy má štylistiku, ktorá sa ubrala klasickou cestou. Po novom budú poháňané všetky kolesá.
7 4 príspevky 21.08.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných mesiacoch Bavori viackrát avizovali ďalšiu generáciu modelu M5. Už v máji o nej prezradili základné technické parametre, pred týždňom zasa načrtli jej tvary na videu. Odhalenie pritom avizovali na dnes. Samotná premiéra sa odohrá až v neskorších hodinách, no tesne pred svetovým debutom prišiel únik fotiek na internet. Tie dizajn pomerne jasne prezrádzajú.

BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes 7 fotografií v galérii BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes

Sedmička záberov publikovaných stránkou Carscoops síce nevyniká kvalitou, no umožňuje urobiť si dobrý obraz o vzhľade špičkovej verzie nemeckého vozidla vyššej strednej triedy. Jej štylistika sa ubrala klasickou cestou. Okrem typickej modrej farby (s nanovo namiešaným odtieňom) má em-päťka agresívnejšie nárazníky, rozšírené blatníky s odvetrávaním vpredu a kvarteto výfukových komínov. Chýbať nesmie odlišná maska chladiča s označením, difúzor či decentný spojler na veku kufra.

BMW M5: Supersedan na prvom videu

Aktualizáciu modelového radu 5 bavorská automobilka absolvovala už v priebehu minulého roka. Čoskoro sa konečne dočkáme aj superostrej verzie. BMW M5 príde už čoskoro.

Sedan stojí na dvojfarebných ráfikoch s novou architektúrou, v ktorých si možno všimnúť zlaté strmene karbónovo-keramického brzdového systému. Všetky kolesá budú po novom poháňané. Vylepšený biturbo osemvalec s objemom 4,4 litra ich má prostredníctvom osemstupňového automatu obdarúvať výkonom 441 kW (600 k) a krútiacim momentom presahujúcim 700 Nm. Zvoliť si však bude možné aj mód 2WD.

Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu 7 fotografií v galérii Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu

Prítomnosť režimu spočívajúceho v prenose všetkej sily na zadnú nápravu potvrdzuje fotografia centrálneho displeja. V balíku siedmich obrázkov sa totiž objavil aj interiér, kde možno očakávať anatomické sedadlá, špecificky tvarovaný volič prevodovky i volant s modifikovaným vencom a dvomi červenými tlačidlami. Samozrejmosťou sú odlišné ovládače či grafika systémov. Na kompletné detaily nebudeme čakať dlho, ich zverejnenie sa odohrá už o niekoľko hodín.


Najnovšie články
Dähler: Príchuť verzie M4 pre model 440i

Michalová vyčíslila, že na dokončenie deviatich stavieb v ďalších rokoch, teda po roku 2020, bude potrebné hľadať financie v nasledujúcich štátnych rozpočtoch...

NDS potrebuje do roku 2020 ešte 935 mil. eur

Sociálnymi sieťami sa začala šíriť fotografia japonského časopisu, ktorý ukazuje svalnatý sedan. Pravdepodobne ide o vizualizáciu.

Lexus LS F: Príde na autosalón v Tokiu?

Niektorí vodiči v kolóne sú schopní takmer všetkého, aby ich niekto v ľavom alebo priraďovacom jazdnom pruhu nedajbože nepredbehol. Svojím konaním však...

Vodič v Octavii: Chybne vyučoval iného šoféra

Ropné trhy sa síce minulý týždeň trochu upokojili, no i tak išli ceny nahor. Palivá na našich čerpacích staniciach zaznamenali zatiaľ najvyšší vzostup...

Ceny benzínu a nafty vyletia rekordne nahor

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na pondelok 25. septembra 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Vlajková loď anglického Bentley sa nedávno dočkala novej generácie. Vidieť sme zatiaľ mohli iba základný variant, aké však môžu byť ďalšie?

Continental ako kombi či dokonca pick-up
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×