Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5: Únik fotiek tesne pred debutom

Špičková verzia nemeckého vozidla vyššej strednej triedy má štylistiku, ktorá sa ubrala klasickou cestou. Po novom budú poháňané všetky kolesá.
7 4 príspevky 21.08.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných mesiacoch Bavori viackrát avizovali ďalšiu generáciu modelu M5. Už v máji o nej prezradili základné technické parametre, pred týždňom zasa načrtli jej tvary na videu. Odhalenie pritom avizovali na dnes. Samotná premiéra sa odohrá až v neskorších hodinách, no tesne pred svetovým debutom prišiel únik fotiek na internet. Tie dizajn pomerne jasne prezrádzajú.

BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes 7 fotografií v galérii BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes Zdroj: Carscoops

Sedmička záberov publikovaných stránkou Carscoops síce nevyniká kvalitou, no umožňuje urobiť si dobrý obraz o vzhľade špičkovej verzie nemeckého vozidla vyššej strednej triedy. Jej štylistika sa ubrala klasickou cestou. Okrem typickej modrej farby (s nanovo namiešaným odtieňom) má em-päťka agresívnejšie nárazníky, rozšírené blatníky s odvetrávaním vpredu a kvarteto výfukových komínov. Chýbať nesmie odlišná maska chladiča s označením, difúzor či decentný spojler na veku kufra.

BMW M5: Supersedan na prvom videu

Aktualizáciu modelového radu 5 bavorská automobilka absolvovala už v priebehu minulého roka. Čoskoro sa konečne dočkáme aj superostrej verzie. BMW M5 príde už čoskoro.

Sedan stojí na dvojfarebných ráfikoch s novou architektúrou, v ktorých si možno všimnúť zlaté strmene karbónovo-keramického brzdového systému. Všetky kolesá budú po novom poháňané. Vylepšený biturbo osemvalec s objemom 4,4 litra ich má prostredníctvom osemstupňového automatu obdarúvať výkonom 441 kW (600 k) a krútiacim momentom presahujúcim 700 Nm. Zvoliť si však bude možné aj mód 2WD.

Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu 7 fotografií v galérii Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu Zdroj: Carscoops

Prítomnosť režimu spočívajúceho v prenose všetkej sily na zadnú nápravu potvrdzuje fotografia centrálneho displeja. V balíku siedmich obrázkov sa totiž objavil aj interiér, kde možno očakávať anatomické sedadlá, špecificky tvarovaný volič prevodovky i volant s modifikovaným vencom a dvomi červenými tlačidlami. Samozrejmosťou sú odlišné ovládače či grafika systémov. Na kompletné detaily nebudeme čakať dlho, ich zverejnenie sa odohrá už o niekoľko hodín.


Najnovšie články
Duster druhej generácie aj s logom Renault

Tretia generácia sedanu pripomína na fotografii koncept nasledujúceho Áčka, no charakteristický tvar jeho karosérie zostane zachovaný.

Mercedes-Benz CLS: Nástupca príde do LA

Špeciálny model bude mať prepracovanú karosériu, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Na trati sa má rýchlosťou vyrovnať monopostom F1.

Aston Martin Valkyrie sa chystá na okruhy

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×