Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M5: Únik fotiek tesne pred debutom

Špičková verzia nemeckého vozidla vyššej strednej triedy má štylistiku, ktorá sa ubrala klasickou cestou. Po novom budú poháňané všetky kolesá.
7 4 príspevky 21.08.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných mesiacoch Bavori viackrát avizovali ďalšiu generáciu modelu M5. Už v máji o nej prezradili základné technické parametre, pred týždňom zasa načrtli jej tvary na videu. Odhalenie pritom avizovali na dnes. Samotná premiéra sa odohrá až v neskorších hodinách, no tesne pred svetovým debutom prišiel únik fotiek na internet. Tie dizajn pomerne jasne prezrádzajú.

BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes 7 fotografií v galérii BMW M5 ďalšej generácie má mať premiéru už dnes Zdroj: Carscoops

Sedmička záberov publikovaných stránkou Carscoops síce nevyniká kvalitou, no umožňuje urobiť si dobrý obraz o vzhľade špičkovej verzie nemeckého vozidla vyššej strednej triedy. Jej štylistika sa ubrala klasickou cestou. Okrem typickej modrej farby (s nanovo namiešaným odtieňom) má em-päťka agresívnejšie nárazníky, rozšírené blatníky s odvetrávaním vpredu a kvarteto výfukových komínov. Chýbať nesmie odlišná maska chladiča s označením, difúzor či decentný spojler na veku kufra.

BMW M5: Supersedan na prvom videu

Aktualizáciu modelového radu 5 bavorská automobilka absolvovala už v priebehu minulého roka. Čoskoro sa konečne dočkáme aj superostrej verzie. BMW M5 príde už čoskoro.

Sedan stojí na dvojfarebných ráfikoch s novou architektúrou, v ktorých si možno všimnúť zlaté strmene karbónovo-keramického brzdového systému. Všetky kolesá budú po novom poháňané. Vylepšený biturbo osemvalec s objemom 4,4 litra ich má prostredníctvom osemstupňového automatu obdarúvať výkonom 441 kW (600 k) a krútiacim momentom presahujúcim 700 Nm. Zvoliť si však bude možné aj mód 2WD.

Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu 7 fotografií v galérii Na internete sa objavili aj fotografie interiéru sedanu Zdroj: Carscoops

Prítomnosť režimu spočívajúceho v prenose všetkej sily na zadnú nápravu potvrdzuje fotografia centrálneho displeja. V balíku siedmich obrázkov sa totiž objavil aj interiér, kde možno očakávať anatomické sedadlá, špecificky tvarovaný volič prevodovky i volant s modifikovaným vencom a dvomi červenými tlačidlami. Samozrejmosťou sú odlišné ovládače či grafika systémov. Na kompletné detaily nebudeme čakať dlho, ich zverejnenie sa odohrá už o niekoľko hodín.


Najnovšie články
Forester čaká onedlho generačná výmena

Odborníci vidia v autonómnych vozidlách obrovský potenciál, ktorý môže zmeniť nielen spôsob nášho cestovania, ale z hľadiska technológií aj každodenný život.

Autonómne autá môžu vytlačiť autobusy a vlaky

Fiat Chrysler zvoláva na americkom kontinente státisíce vozidiel pre potenciálne závažný problém s automatickou prevodovkou.

Fiat Chrysler zvoláva vyše 220 000 áut

Známe osobnosti majú vo svojich garážach často ukryté zaujímavé autá. Jedným z nich je aj Dodge Charger z roku 1969, ktorý v minulosti vlastnila nejedna...

Na tomto Chargeri jazdil Bruce Willis i Jay Kay

Téma elektromobilov vždy dokáže motoristov rozdeliť na tábor skeptikov a prívržencov. Hlavnou otázkou je pravdepodobne dojazd, ktorý je v súčasnosti...

Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×