Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Raritný Imperator 108i sa premával na Nürburgringu

VIDEO
Ak vlastníte automobil, ktorý vznikol len v niekoľkých kusoch, pravdepodobne ho chcete zachovať v nedotknutom stave. Tento majiteľ však využíva svoj vzácny športiak naplno a to rovno na okruhu.
2 príspevky 20.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Sú automobily, ktoré sa nikdy do sériovej výroby nedostali. Isdera Imperator je jedným z nich. Ide o projekt, ktorý vyvíjal jeden z dizajnérov Mercedesu bez vedomia predstaviteľov značky. Charakterizuje ho futuristický dizajn, skvelá aerodynamika a pozitívne ohlasy verejnosti. Aj napriek pozornosti, ktorú tento model pre značku získaval, pod trojcípou hviezdou sa do výroby nedostal. Vtedy ešte niesol názov CW311. Pod týmto označením vzniklo 10 kusov.

Eberhard Schulz, dizajnér a konštruktér, sa však svojho projektu vzdať nechcel. Založil si firmu Isdera a auto dostalo meno Imperator. Na výber bolo niekoľko rôznych motorizácií, od 5 až po 6-litrové osemvalcové agregáty. Tie pochádzali z dielne AMG. Najsilnejší variant mal 309 kW (420 k) na zadných kolesách. A nebola to žiadna lacná záležitosť. Jeho cenovka sa pohybovala v rovnakých číslach ako prestížne Ferrari či Lamborghini.

Športiak mal viacero nezvyčajných dizajnových prvkov ako dvere otvárajúce sa do hora po vzore legendárneho Gullwingu či spätné zrkadlo umiestnené na streche. Väčšina existujúcich kusov sa pravdepodobne nachádza v garážiach nakoľko ich cena stále rastie. Takýto skvost sa na cestách ani zďaleka nevidí často.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Avšak jeden z majiteľov sa rozhodol svoj kúsok vyvenčiť, a to nikde inde ako na legendárnom Nürburgringu. Je to jedno z vozidiel vyrobených ešte pod značkou Mercedes a na Zelenom pekle sa neobjavilo po prvýkrát. Diváci tak mali v ten deň vzácny vizuálny aj sluchový zážitok.


Najnovšie články
Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

Odbory vstúpili do štrajkovej pohotovosti po tom, ako s vedením nevedeli zosúladiť predstavy o sume a percente zvýšenia. 

Odborári v trnavskej automobilke chcú štrajkovať

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×