Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Raritný Imperator 108i sa premával na Nürburgringu

VIDEO
Ak vlastníte automobil, ktorý vznikol len v niekoľkých kusoch, pravdepodobne ho chcete zachovať v nedotknutom stave. Tento majiteľ však využíva svoj vzácny športiak naplno a to rovno na okruhu.
2 príspevky 20.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Sú automobily, ktoré sa nikdy do sériovej výroby nedostali. Isdera Imperator je jedným z nich. Ide o projekt, ktorý vyvíjal jeden z dizajnérov Mercedesu bez vedomia predstaviteľov značky. Charakterizuje ho futuristický dizajn, skvelá aerodynamika a pozitívne ohlasy verejnosti. Aj napriek pozornosti, ktorú tento model pre značku získaval, pod trojcípou hviezdou sa do výroby nedostal. Vtedy ešte niesol názov CW311. Pod týmto označením vzniklo 10 kusov.

Eberhard Schulz, dizajnér a konštruktér, sa však svojho projektu vzdať nechcel. Založil si firmu Isdera a auto dostalo meno Imperator. Na výber bolo niekoľko rôznych motorizácií, od 5 až po 6-litrové osemvalcové agregáty. Tie pochádzali z dielne AMG. Najsilnejší variant mal 309 kW (420 k) na zadných kolesách. A nebola to žiadna lacná záležitosť. Jeho cenovka sa pohybovala v rovnakých číslach ako prestížne Ferrari či Lamborghini.

Športiak mal viacero nezvyčajných dizajnových prvkov ako dvere otvárajúce sa do hora po vzore legendárneho Gullwingu či spätné zrkadlo umiestnené na streche. Väčšina existujúcich kusov sa pravdepodobne nachádza v garážiach nakoľko ich cena stále rastie. Takýto skvost sa na cestách ani zďaleka nevidí často.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Avšak jeden z majiteľov sa rozhodol svoj kúsok vyvenčiť, a to nikde inde ako na legendárnom Nürburgringu. Je to jedno z vozidiel vyrobených ešte pod značkou Mercedes a na Zelenom pekle sa neobjavilo po prvýkrát. Diváci tak mali v ten deň vzácny vizuálny aj sluchový zážitok.


Najnovšie články
Najväčší elektromobil sveta: Je ako elektráreň

Mladí neskúsení vodiči patria z hľadiska nehodovosti medzi najrizikovejšie skupiny. Nedostatok skúseností často vynahradzujú preceňovaním svojich schopností...

Máte čerstvý vodičák? Pozor na tieto chyby!

Inovatívny model GLC F-Cell spája vodík a elektrinu. Dosahuje výkon 147 kW (200 k), na elektrinu prejde 49 kilometrov a má kombinovaný dojazd 437 km.

Mercedes-Benz GLC F-Cell ide do výroby

Hoci polícia počas svojich avizovaných akcií neustále chytá nezodpovedných vodičov, tento víkend a akcia zameraná na alkohol tento trend narušila. Policajti...

Deň zodpovednosti: Žiadny vodič pod parou

Na svete sú prvé vizualizácie úprav elektromobilu. Kalifornská spoločnosť ho plánuje znížiť a pripravuje preň agresívnejší bodykit.

Tesla Model 3 sa určite nevyhne tuningu

Dizajn novinky je verný konceptu prezentovanému počas minulého roka, všimnúť si na ňom možno názov balíka R-Design i označenie T5.

Volvo XC40: Malé SUV predčasne odhalené

Pozrieť si najnovšie autá a pritom ušetriť? Exkluzívne, ako jediný motoristický časopis na Slovensku, vám AUTO BILD daruje vstupenku na autosalón v Nitre...

Vstupenka na autosalón v Nitre len v AUTO BILDE
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×