Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Raritný Imperator 108i sa premával na Nürburgringu

VIDEO
Ak vlastníte automobil, ktorý vznikol len v niekoľkých kusoch, pravdepodobne ho chcete zachovať v nedotknutom stave. Tento majiteľ však využíva svoj vzácny športiak naplno a to rovno na okruhu.
2 príspevky 20.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Sú automobily, ktoré sa nikdy do sériovej výroby nedostali. Isdera Imperator je jedným z nich. Ide o projekt, ktorý vyvíjal jeden z dizajnérov Mercedesu bez vedomia predstaviteľov značky. Charakterizuje ho futuristický dizajn, skvelá aerodynamika a pozitívne ohlasy verejnosti. Aj napriek pozornosti, ktorú tento model pre značku získaval, pod trojcípou hviezdou sa do výroby nedostal. Vtedy ešte niesol názov CW311. Pod týmto označením vzniklo 10 kusov.

Eberhard Schulz, dizajnér a konštruktér, sa však svojho projektu vzdať nechcel. Založil si firmu Isdera a auto dostalo meno Imperator. Na výber bolo niekoľko rôznych motorizácií, od 5 až po 6-litrové osemvalcové agregáty. Tie pochádzali z dielne AMG. Najsilnejší variant mal 309 kW (420 k) na zadných kolesách. A nebola to žiadna lacná záležitosť. Jeho cenovka sa pohybovala v rovnakých číslach ako prestížne Ferrari či Lamborghini.

Športiak mal viacero nezvyčajných dizajnových prvkov ako dvere otvárajúce sa do hora po vzore legendárneho Gullwingu či spätné zrkadlo umiestnené na streche. Väčšina existujúcich kusov sa pravdepodobne nachádza v garážiach nakoľko ich cena stále rastie. Takýto skvost sa na cestách ani zďaleka nevidí často.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Avšak jeden z majiteľov sa rozhodol svoj kúsok vyvenčiť, a to nikde inde ako na legendárnom Nürburgringu. Je to jedno z vozidiel vyrobených ešte pod značkou Mercedes a na Zelenom pekle sa neobjavilo po prvýkrát. Diváci tak mali v ten deň vzácny vizuálny aj sluchový zážitok.


Najnovšie články
Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63

František podpísal a požehnal špeciálne talianske kupé, no darovaný superšport nechce. Plánuje ho vydražiť pre dobročinné účely.

Pápež dostal do daru Lamborghini Huracán

Pozitívny vývoj zaznamenali takmer všetky veľké trhy EÚ. Predaj v Španielsku a Francúzsku vyskočil rovnako o 13,7 % a v Taliansku o 7,1 %.

Predaj áut v EÚ v októbri opäť vzrástol

Pri pomyslení na automobily Rolls-Royce je luxus jedno z prvých slov, ktoré vám napadnú. Úpravca Spofec to však vidí inak, z britskej cestnej jachty urobil...

Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×