Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

GT ´67 Heritage Edition: Ford pripravil špecialitu

Ford GT vyvolal pri svojom príchode vlnu rozruchu. Teraz túto úlohu prevzala špeciálna edícia - GT ´67 Heritage Edition. Superšport odkazuje na veľké víťazstvo značky.
9 15.08.2017 / Filip Kadlečík

Vytrvalostné 24-hodinové preteky v Le Mans sú rok čo rok merítkom automobilového pokroku na poli superšportov a moderných technológií. Inak tomu nebolo ani v minulosti, kedy náročné podujatie zväčša vyhrávali len etablované športové značky. Medzi ne sa chcel zaradiť aj Ford, no dlho sa mu nedarilo.

Pri efektnej továrenskej úprave ´67 Heritage Edition ide najmä o pretekársku vizáž, k zmenán techniky neprišlo 9 fotografií v galérii Pri efektnej továrenskej úprave ´67 Heritage Edition ide najmä o pretekársku vizáž, k zmenán techniky neprišlo Zdroj: Ford

Zlom prišiel až v roku 1966, kedy Američania vďaka modelu GT 40 druhej generácie pretrhli niekoľkoročnú šnúru víťazstiev talianskeho Ferrari. Nemenej úspešné boli aj nasledujúce preteky - v roku 1967 Ford dokázal obhájiť víťazstvo s špeciálom GT 40 štvrtej generácie, ktorý sa od všetkých predchodcov radikálne odlišoval.

Presne túto verzie, GT 40 Mk. IV, si teraz Ford pripomína prostredníctvom najnovšej reinkarnácie legendy - moderného Fordu GT. Edícia s prívlastkom ´67 Heritage Edition sa môže pochváliť špeciálnou Race Red farbou laku kombinovanou s bielymi pretekárskymi pásmi. Za príplatok je v ponuke aj paket, ktorý zámerne odhaľuje všetky karbónové časti karosérie superšportu.

Ford GT: Svetový rekord na jednej míli

Beštia vyladená spoločnosťou M2K Motorsport dosiahla na podujatí Texas Mile rýchlosť neskutočných 293,6 míľ za hodinu.

Z hľadiska exteriéru zaujmú aj 20” hliníkové disky kolies či originálne polepy. Jemné rozdiely sa dajú nájsť aj v interiéri, opäť ide však len o kozmetické zásahy. Prím hrá najmä čierna farba v kontraste s červenou - prejavilo sa to na palubovke či sedadlách. O žiadnych technických vylepšeniach Ford nehovorí, ´67 Heritage Edition teda bude pravdepodobne najmä o pretekárskej vizáži.


Najnovšie články
Vyvarujte sa chýb pri kúpe diaľničnej známky

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×