Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

GT ´67 Heritage Edition: Ford pripravil špecialitu

Ford GT vyvolal pri svojom príchode vlnu rozruchu. Teraz túto úlohu prevzala špeciálna edícia - GT ´67 Heritage Edition. Superšport odkazuje na veľké víťazstvo značky.
9 15.08.2017 / Filip Kadlečík

Vytrvalostné 24-hodinové preteky v Le Mans sú rok čo rok merítkom automobilového pokroku na poli superšportov a moderných technológií. Inak tomu nebolo ani v minulosti, kedy náročné podujatie zväčša vyhrávali len etablované športové značky. Medzi ne sa chcel zaradiť aj Ford, no dlho sa mu nedarilo.

Pri efektnej továrenskej úprave ´67 Heritage Edition ide najmä o pretekársku vizáž, k zmenán techniky neprišlo 9 fotografií v galérii Pri efektnej továrenskej úprave ´67 Heritage Edition ide najmä o pretekársku vizáž, k zmenán techniky neprišlo Zdroj: Ford

Zlom prišiel až v roku 1966, kedy Američania vďaka modelu GT 40 druhej generácie pretrhli niekoľkoročnú šnúru víťazstiev talianskeho Ferrari. Nemenej úspešné boli aj nasledujúce preteky - v roku 1967 Ford dokázal obhájiť víťazstvo s špeciálom GT 40 štvrtej generácie, ktorý sa od všetkých predchodcov radikálne odlišoval.

Presne túto verzie, GT 40 Mk. IV, si teraz Ford pripomína prostredníctvom najnovšej reinkarnácie legendy - moderného Fordu GT. Edícia s prívlastkom ´67 Heritage Edition sa môže pochváliť špeciálnou Race Red farbou laku kombinovanou s bielymi pretekárskymi pásmi. Za príplatok je v ponuke aj paket, ktorý zámerne odhaľuje všetky karbónové časti karosérie superšportu.

Ford GT: Svetový rekord na jednej míli

Beštia vyladená spoločnosťou M2K Motorsport dosiahla na podujatí Texas Mile rýchlosť neskutočných 293,6 míľ za hodinu.

Z hľadiska exteriéru zaujmú aj 20” hliníkové disky kolies či originálne polepy. Jemné rozdiely sa dajú nájsť aj v interiéri, opäť ide však len o kozmetické zásahy. Prím hrá najmä čierna farba v kontraste s červenou - prejavilo sa to na palubovke či sedadlách. O žiadnych technických vylepšeniach Ford nehovorí, ´67 Heritage Edition teda bude pravdepodobne najmä o pretekárskej vizáži.


Najnovšie články
Arteon Shooting Brake: Najkrajšie kombi sveta?

Modernizácia automobilu bola najmä kozmetická, výrobca však spomína aj upravené vybavenie. Plug-in hybrid má predĺžený elektrický dojazd.

Ford Fusion: Druhý facelift a väčšia batéria

Pri tetovaní platí pravidlo “Dvakrát meraj a raz rež” viac, než kdekoľvek inde. Najmä permanentné obrázky na koži sa prerábajú pomerne ťažko. Tento človek sa...

Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×