Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M3 si požičalo diely od M4 GTS

Niektoré automobilky ponúkajú možnosť individualizácie modelu až od kosti. To znamená, že okrem špeciálneho laku a interiéru, vám automobilka na požiadavku vyrobí vozidlo takmer úplne podľa vašich predstáv.
19 1 príspevok 13.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Legendárny bavorský športiak s názvom M3 prešiel počas svojho vývoja mnohými zmenami. Pod kapotou sa vystriedalo niekoľko motorov a donedávna bol tento model ponúkaný až v troch karosárskych variantoch. Súčasná generácia s označením F80 je dostupná už iba ako sedan. Pre kabriolet a kupé BMW vytvorilo samostatný rad 4. Ten si vďaka niekoľkým limitovaným edíciám získal v posledných mesiacoch veľkú pozornosť a zatienil tým svojho štvordverového súrodenca.

V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo 19 fotografií v galérii V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo

Mnoho záujemcov túžiacich po vlastnení automobilu, ktorý vznikne iba v obmedzenom počte kusov, teda radšej siahne po M-štvorke. Istý zákazník z Spojených arabských emirátov sa však rozhodol, že si dá na zákazku vyrobiť M3 ktorá bude na svete jediná svojho druhu. Je odetá v príplatkovom laku z divízie BMW Individual ktorý sa nazýva Speed Yellow. Jej jedinečnosť ale spočíva najmä v dieloch.  Na špeciálnu žiadosť majiteľa dostala kapotu, difúzor a predný aj zadný spojler z špeciálnej M4 GTS.

 

Okrem toho má aj výfukový systém M Performance, s titánovými koncovkami. Výkonnostné zmeny sa nediali, pod kapotou teda nájdeme trojlitrový agregát s dvoma turbami a silou 317 kW (431 koní). V interiéri nájdeme na niekoľkých miestach karbón, a detaily ktoré farbou ladia so zovňajškom. Koľko si musel priplatiť kupujúci za tieto úpravy nevieme, malá čiastka to však určite nebola.

BMW M4 CS: Nový vrchol ponuky

Bavorské kupé vychádza z verzie vybavenej balíkom Competition, no vďaka zmenám bolo schopné Nürburgring zdolať za 7 minút a 38 sekúnd.


Najnovšie články
Drifty na púšti: Ken Block opäť vyvádza

EXKLUZÍVNA JAZDA Najdrahšie bavorské vozidlo ohúri nielen motorom od značky Rolls-Royce, ale tiež absolútnym luxusom na štyroch kolesách.

BMW M760Li: Dvanásťvalcový elektromobil

Ford v stanovisku uviedol, že elektromobily sa budú predávať pod značkou, ktorá bude majetkom nového spoločného podniku, v ktorej budú mať obe firmy 50-%...

Ford chce v Číne vyrábať elektromobily

McLaren patrí k jedným z najvýnimočnejších automobilov histórie. Špeciál, ktorý fascinuje aj po desaťročiach, si preto logicky drží vysokú cenu. Tá...

Nový rekord: Cena McLarenu F1 stále rastie

Trinásť talianskych automobilov sa predalo v prepočte za 14 miliónov eur, polovicu z toho tvorilo jediné historické kupé.

Úžasná zbierka Ferrari: Ktoré je najdrahšie?

Wolfsburg pripravil pre kompakt s génmi MPV dizajnové zásahy, multimediálny systém s 9,2-palcovým displejom i nové motory.

VW Golf Sportsvan absolvoval facelift

Tisícka nových pracovných miest vznikla podľa neho vďaka príchodu nových produktov. Automobilka hľadá zamestnancov predovšetkým do výroby pre karosáreň,...

VW Slovakia plánuje prijať tisícku zamestnancov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×