Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M3 si požičalo diely od M4 GTS

Niektoré automobilky ponúkajú možnosť individualizácie modelu až od kosti. To znamená, že okrem špeciálneho laku a interiéru, vám automobilka na požiadavku vyrobí vozidlo takmer úplne podľa vašich predstáv.
19 1 príspevok 13.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Legendárny bavorský športiak s názvom M3 prešiel počas svojho vývoja mnohými zmenami. Pod kapotou sa vystriedalo niekoľko motorov a donedávna bol tento model ponúkaný až v troch karosárskych variantoch. Súčasná generácia s označením F80 je dostupná už iba ako sedan. Pre kabriolet a kupé BMW vytvorilo samostatný rad 4. Ten si vďaka niekoľkým limitovaným edíciám získal v posledných mesiacoch veľkú pozornosť a zatienil tým svojho štvordverového súrodenca.

V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo 19 fotografií v galérii V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo Zdroj: BMW

Mnoho záujemcov túžiacich po vlastnení automobilu, ktorý vznikne iba v obmedzenom počte kusov, teda radšej siahne po M-štvorke. Istý zákazník z Spojených arabských emirátov sa však rozhodol, že si dá na zákazku vyrobiť M3 ktorá bude na svete jediná svojho druhu. Je odetá v príplatkovom laku z divízie BMW Individual ktorý sa nazýva Speed Yellow. Jej jedinečnosť ale spočíva najmä v dieloch.  Na špeciálnu žiadosť majiteľa dostala kapotu, difúzor a predný aj zadný spojler z špeciálnej M4 GTS.

 

Okrem toho má aj výfukový systém M Performance, s titánovými koncovkami. Výkonnostné zmeny sa nediali, pod kapotou teda nájdeme trojlitrový agregát s dvoma turbami a silou 317 kW (431 koní). V interiéri nájdeme na niekoľkých miestach karbón, a detaily ktoré farbou ladia so zovňajškom. Koľko si musel priplatiť kupujúci za tieto úpravy nevieme, malá čiastka to však určite nebola.

BMW M4 CS: Nový vrchol ponuky

Bavorské kupé vychádza z verzie vybavenej balíkom Competition, no vďaka zmenám bolo schopné Nürburgring zdolať za 7 minút a 38 sekúnd.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×