Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M3 si požičalo diely od M4 GTS

Niektoré automobilky ponúkajú možnosť individualizácie modelu až od kosti. To znamená, že okrem špeciálneho laku a interiéru, vám automobilka na požiadavku vyrobí vozidlo takmer úplne podľa vašich predstáv.
19 1 príspevok 13.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Legendárny bavorský športiak s názvom M3 prešiel počas svojho vývoja mnohými zmenami. Pod kapotou sa vystriedalo niekoľko motorov a donedávna bol tento model ponúkaný až v troch karosárskych variantoch. Súčasná generácia s označením F80 je dostupná už iba ako sedan. Pre kabriolet a kupé BMW vytvorilo samostatný rad 4. Ten si vďaka niekoľkým limitovaným edíciám získal v posledných mesiacoch veľkú pozornosť a zatienil tým svojho štvordverového súrodenca.

V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo 19 fotografií v galérii V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo Zdroj: BMW

Mnoho záujemcov túžiacich po vlastnení automobilu, ktorý vznikne iba v obmedzenom počte kusov, teda radšej siahne po M-štvorke. Istý zákazník z Spojených arabských emirátov sa však rozhodol, že si dá na zákazku vyrobiť M3 ktorá bude na svete jediná svojho druhu. Je odetá v príplatkovom laku z divízie BMW Individual ktorý sa nazýva Speed Yellow. Jej jedinečnosť ale spočíva najmä v dieloch.  Na špeciálnu žiadosť majiteľa dostala kapotu, difúzor a predný aj zadný spojler z špeciálnej M4 GTS.

 

Okrem toho má aj výfukový systém M Performance, s titánovými koncovkami. Výkonnostné zmeny sa nediali, pod kapotou teda nájdeme trojlitrový agregát s dvoma turbami a silou 317 kW (431 koní). V interiéri nájdeme na niekoľkých miestach karbón, a detaily ktoré farbou ladia so zovňajškom. Koľko si musel priplatiť kupujúci za tieto úpravy nevieme, malá čiastka to však určite nebola.

BMW M4 CS: Nový vrchol ponuky

Bavorské kupé vychádza z verzie vybavenej balíkom Competition, no vďaka zmenám bolo schopné Nürburgring zdolať za 7 minút a 38 sekúnd.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×