Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M3 si požičalo diely od M4 GTS

Niektoré automobilky ponúkajú možnosť individualizácie modelu až od kosti. To znamená, že okrem špeciálneho laku a interiéru, vám automobilka na požiadavku vyrobí vozidlo takmer úplne podľa vašich predstáv.
19 1 príspevok 13.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Legendárny bavorský športiak s názvom M3 prešiel počas svojho vývoja mnohými zmenami. Pod kapotou sa vystriedalo niekoľko motorov a donedávna bol tento model ponúkaný až v troch karosárskych variantoch. Súčasná generácia s označením F80 je dostupná už iba ako sedan. Pre kabriolet a kupé BMW vytvorilo samostatný rad 4. Ten si vďaka niekoľkým limitovaným edíciám získal v posledných mesiacoch veľkú pozornosť a zatienil tým svojho štvordverového súrodenca.

V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo 19 fotografií v galérii V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo Zdroj: BMW

Mnoho záujemcov túžiacich po vlastnení automobilu, ktorý vznikne iba v obmedzenom počte kusov, teda radšej siahne po M-štvorke. Istý zákazník z Spojených arabských emirátov sa však rozhodol, že si dá na zákazku vyrobiť M3 ktorá bude na svete jediná svojho druhu. Je odetá v príplatkovom laku z divízie BMW Individual ktorý sa nazýva Speed Yellow. Jej jedinečnosť ale spočíva najmä v dieloch.  Na špeciálnu žiadosť majiteľa dostala kapotu, difúzor a predný aj zadný spojler z špeciálnej M4 GTS.

 

Okrem toho má aj výfukový systém M Performance, s titánovými koncovkami. Výkonnostné zmeny sa nediali, pod kapotou teda nájdeme trojlitrový agregát s dvoma turbami a silou 317 kW (431 koní). V interiéri nájdeme na niekoľkých miestach karbón, a detaily ktoré farbou ladia so zovňajškom. Koľko si musel priplatiť kupujúci za tieto úpravy nevieme, malá čiastka to však určite nebola.

BMW M4 CS: Nový vrchol ponuky

Bavorské kupé vychádza z verzie vybavenej balíkom Competition, no vďaka zmenám bolo schopné Nürburgring zdolať za 7 minút a 38 sekúnd.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×