Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M3 si požičalo diely od M4 GTS

Niektoré automobilky ponúkajú možnosť individualizácie modelu až od kosti. To znamená, že okrem špeciálneho laku a interiéru, vám automobilka na požiadavku vyrobí vozidlo takmer úplne podľa vašich predstáv.
19 1 príspevok 13.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Legendárny bavorský športiak s názvom M3 prešiel počas svojho vývoja mnohými zmenami. Pod kapotou sa vystriedalo niekoľko motorov a donedávna bol tento model ponúkaný až v troch karosárskych variantoch. Súčasná generácia s označením F80 je dostupná už iba ako sedan. Pre kabriolet a kupé BMW vytvorilo samostatný rad 4. Ten si vďaka niekoľkým limitovaným edíciám získal v posledných mesiacoch veľkú pozornosť a zatienil tým svojho štvordverového súrodenca.

V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo 19 fotografií v galérii V prednej časti dominuje masívny karbónový spojler, zadná si od M4 zasa požičala funkčné aerodynamické krídlo Zdroj: BMW

Mnoho záujemcov túžiacich po vlastnení automobilu, ktorý vznikne iba v obmedzenom počte kusov, teda radšej siahne po M-štvorke. Istý zákazník z Spojených arabských emirátov sa však rozhodol, že si dá na zákazku vyrobiť M3 ktorá bude na svete jediná svojho druhu. Je odetá v príplatkovom laku z divízie BMW Individual ktorý sa nazýva Speed Yellow. Jej jedinečnosť ale spočíva najmä v dieloch.  Na špeciálnu žiadosť majiteľa dostala kapotu, difúzor a predný aj zadný spojler z špeciálnej M4 GTS.

 

Okrem toho má aj výfukový systém M Performance, s titánovými koncovkami. Výkonnostné zmeny sa nediali, pod kapotou teda nájdeme trojlitrový agregát s dvoma turbami a silou 317 kW (431 koní). V interiéri nájdeme na niekoľkých miestach karbón, a detaily ktoré farbou ladia so zovňajškom. Koľko si musel priplatiť kupujúci za tieto úpravy nevieme, malá čiastka to však určite nebola.

BMW M4 CS: Nový vrchol ponuky

Bavorské kupé vychádza z verzie vybavenej balíkom Competition, no vďaka zmenám bolo schopné Nürburgring zdolať za 7 minút a 38 sekúnd.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×