Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Singer 911: Rezolútne proti downsizingu

Singer je jedna najznámejších spoločností, ktoré sa venujú výsostne úpravám legendárneho Porsche 911. V spolupráci s firmou Williams si teraz nachystala veľké prekvapenie.
7 14 príspevkov 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Singer Vehicle Design je podnik, ktorý bol založený pred necelým desaťročím, no v automobilovom svete si už získal dobrú reputáciu. Od roku 2009 sa totiž sústredí na revovovanie a upravovanie Porsche 911. Ba čo viac, záber tejto firmy je ešte užší - prívlastok Singer dostanú len vzduchom chladení zástupcovia série s označením 964, ktorá vznikala medzi rokmi 1989 a 1994.

Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate 7 fotografií v galérii Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate

Spravidla sa zmeny týkajú najmä dizajnu, do oblasti technických vylepšení Singer zablúdi len z času na čas. Teraz je však všetko inak. So spoločnosťou Williams, ktorú mnohí z nás poznajú najmä vďaka pôsobeniu vo Formule 1, si totiž pre budúcich klientov kalifornský úpravca pripravil v dobe downsizingu skutočnú lahôdku.

Vo vývoji sa aktuálne nachádza motor s atmosférickým plnením, ktorý svoje základy datuje až do roku 1990. Má ísť o vzduchom chladený plochý šesťvalec so zdvihovým objemom na úrovni 4,0 litra. Pôvodný motor z deväťdesiatych rokov mal pritom o celé štyri decilitre nižšiu kapacitu. Moderný agregát by mal dosahovať závratných 9 000 ot./min, maximálny výkon zasa 373 kW (508 k).

Úplne iný klasik: Singer Porsche 911 Targa

Porsche 911 Targa zo začiatku 90-tych rokov je dnes už zväčša záujmom zberateľov. Americká firma Singer však naň má úplne iný pohľad a tomu zodpovedá aj štýl jej úpravy.

Dobrou správou je aj fakt, že táto pohonná jednotka by mala byť len prvou zo série viacerých. O tých však zatiaľ spojenci Singer a Williams neprehovorili. Mimochodom, všimnite si množstvo karbónu, ktorý bude pri stavbe boxera použitý. Tento motor vyzerá na vizualizáciach ako hotové umelecké dielo.


Najnovšie články
BAC Mono: Cestné formuly na ostrove Man

Lamborghini má techniku bez zmien a kompletne novú karosériu, ktorou Okuyama vzdáva hold Marcellovi Gandinimu.

Kode 0 je Aventador s nádychom 70. rokov

V drobnom Luxembursku nastúpi do služby dvojica elektromobilov, ktoré sa majú využívať najmä diaľnici počas minimálne dvoch rokov.

Tesla Model S opäť v policajnom mundúre

Repliky slávnych superšportov nie sú na automobilovom trhu ničím výnimočným. Väčšinou ide o diela, ktoré sú od originálu doslova na nerozoznanie. Tentokrát...

Jazdené Bugatti Veyron? Stojí menej než tisícku

Honosný koncept prichádza v otvorenej verzii, ktorá má strechu zo špeciálnej tkaniny a jej pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov.

Maybach: Najluxusnejší kabriolet sveta?

Vydať chýbajúce stavebné povolenia k pozemkom pod obchvat pomohla štátu novela zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb...

Práce na obchvate BA sa čoskoro začnú

Špičková verzia nemeckého vozidla vyššej strednej triedy má štylistiku, ktorá sa ubrala klasickou cestou. Po novom budú poháňané všetky kolesá.

BMW M5: Únik fotiek tesne pred debutom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×