Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Singer 911: Rezolútne proti downsizingu

Singer je jedna najznámejších spoločností, ktoré sa venujú výsostne úpravám legendárneho Porsche 911. V spolupráci s firmou Williams si teraz nachystala veľké prekvapenie.
7 14 príspevkov 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Singer Vehicle Design je podnik, ktorý bol založený pred necelým desaťročím, no v automobilovom svete si už získal dobrú reputáciu. Od roku 2009 sa totiž sústredí na revovovanie a upravovanie Porsche 911. Ba čo viac, záber tejto firmy je ešte užší - prívlastok Singer dostanú len vzduchom chladení zástupcovia série s označením 964, ktorá vznikala medzi rokmi 1989 a 1994.

Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate 7 fotografií v galérii Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate Zdroj: Singer

Spravidla sa zmeny týkajú najmä dizajnu, do oblasti technických vylepšení Singer zablúdi len z času na čas. Teraz je však všetko inak. So spoločnosťou Williams, ktorú mnohí z nás poznajú najmä vďaka pôsobeniu vo Formule 1, si totiž pre budúcich klientov kalifornský úpravca pripravil v dobe downsizingu skutočnú lahôdku.

Vo vývoji sa aktuálne nachádza motor s atmosférickým plnením, ktorý svoje základy datuje až do roku 1990. Má ísť o vzduchom chladený plochý šesťvalec so zdvihovým objemom na úrovni 4,0 litra. Pôvodný motor z deväťdesiatych rokov mal pritom o celé štyri decilitre nižšiu kapacitu. Moderný agregát by mal dosahovať závratných 9 000 ot./min, maximálny výkon zasa 368 kW (500 k).

Úplne iný klasik: Singer Porsche 911 Targa

Porsche 911 Targa zo začiatku 90-tych rokov je dnes už zväčša záujmom zberateľov. Americká firma Singer však naň má úplne iný pohľad a tomu zodpovedá aj štýl jej úpravy.

Dobrou správou je aj fakt, že táto pohonná jednotka by mala byť len prvou zo série viacerých. O tých však zatiaľ spojenci Singer a Williams neprehovorili. Mimochodom, všimnite si množstvo karbónu, ktorý bude pri stavbe boxera použitý. Tento motor vyzerá na vizualizáciach ako hotové umelecké dielo.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×