Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Singer 911: Rezolútne proti downsizingu

Singer je jedna najznámejších spoločností, ktoré sa venujú výsostne úpravám legendárneho Porsche 911. V spolupráci s firmou Williams si teraz nachystala veľké prekvapenie.
7 14 príspevkov 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Singer Vehicle Design je podnik, ktorý bol založený pred necelým desaťročím, no v automobilovom svete si už získal dobrú reputáciu. Od roku 2009 sa totiž sústredí na revovovanie a upravovanie Porsche 911. Ba čo viac, záber tejto firmy je ešte užší - prívlastok Singer dostanú len vzduchom chladení zástupcovia série s označením 964, ktorá vznikala medzi rokmi 1989 a 1994.

Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate 7 fotografií v galérii Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate Zdroj: Singer

Spravidla sa zmeny týkajú najmä dizajnu, do oblasti technických vylepšení Singer zablúdi len z času na čas. Teraz je však všetko inak. So spoločnosťou Williams, ktorú mnohí z nás poznajú najmä vďaka pôsobeniu vo Formule 1, si totiž pre budúcich klientov kalifornský úpravca pripravil v dobe downsizingu skutočnú lahôdku.

Vo vývoji sa aktuálne nachádza motor s atmosférickým plnením, ktorý svoje základy datuje až do roku 1990. Má ísť o vzduchom chladený plochý šesťvalec so zdvihovým objemom na úrovni 4,0 litra. Pôvodný motor z deväťdesiatych rokov mal pritom o celé štyri decilitre nižšiu kapacitu. Moderný agregát by mal dosahovať závratných 9 000 ot./min, maximálny výkon zasa 368 kW (500 k).

Úplne iný klasik: Singer Porsche 911 Targa

Porsche 911 Targa zo začiatku 90-tych rokov je dnes už zväčša záujmom zberateľov. Americká firma Singer však naň má úplne iný pohľad a tomu zodpovedá aj štýl jej úpravy.

Dobrou správou je aj fakt, že táto pohonná jednotka by mala byť len prvou zo série viacerých. O tých však zatiaľ spojenci Singer a Williams neprehovorili. Mimochodom, všimnite si množstvo karbónu, ktorý bude pri stavbe boxera použitý. Tento motor vyzerá na vizualizáciach ako hotové umelecké dielo.


Najnovšie články
VW Chrobák má dnes výročie

Dynamicky tvarovaná štúdia Q Inspiration je schopná plne samostatného fungovania, má luxusný interiér a revolučný motor VC-Turbo.

Infiniti odhalilo v USA futuristický sedan

Zástupca trendovej vlny spája nemecké gény s francúzskymi, navyše stojí kdesi medzi kategóriami SUV a MPV. Ako funguje tento kríženec?

Test Opel Crossland X: Kašle na segmenty

Počas finančnej krízy v rokoch 2008 a 2009 predaj áut v EÚ výrazne klesol. Minulý rok bol preto pre európsky trh rekordný: prvýkrát po desiatich rokoch sa...

Predaj áut v EÚ sa konečne zotavil

Zmodernizovaná verzia tuzemského bestselleru sa ukáže na autosalóne v Ženeve. Okrem dizajnových zmien možno čakať aj technické úpravy.

Škoda Fabia: Kráľ slovenského trhu sa zmení

Predpokladané uvedenie dvojlitrového prepĺňaného benzínu sa naplnilo. Na európskych trhoch pravdepodobne vyradí atmosférický šesťvalec Pentastar.

Jeep Cherokee prichádza s tromi motormi

V titule nie je chyba, automobil skutočne môže byť schopný neptretržite jazdiť bokom aj stovky kilometrov. BMW to dokázalo s novým ostrým modelom M5, ktorý...

Šialené BMW M5: Drift dlhý stovky kilometrov?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×