Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Singer 911: Rezolútne proti downsizingu

Singer je jedna najznámejších spoločností, ktoré sa venujú výsostne úpravám legendárneho Porsche 911. V spolupráci s firmou Williams si teraz nachystala veľké prekvapenie.
7 14 príspevkov 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Singer Vehicle Design je podnik, ktorý bol založený pred necelým desaťročím, no v automobilovom svete si už získal dobrú reputáciu. Od roku 2009 sa totiž sústredí na revovovanie a upravovanie Porsche 911. Ba čo viac, záber tejto firmy je ešte užší - prívlastok Singer dostanú len vzduchom chladení zástupcovia série s označením 964, ktorá vznikala medzi rokmi 1989 a 1994.

Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate 7 fotografií v galérii Množstvo karbónu plochému šesťvalcu sedí ako uliate Zdroj: Singer

Spravidla sa zmeny týkajú najmä dizajnu, do oblasti technických vylepšení Singer zablúdi len z času na čas. Teraz je však všetko inak. So spoločnosťou Williams, ktorú mnohí z nás poznajú najmä vďaka pôsobeniu vo Formule 1, si totiž pre budúcich klientov kalifornský úpravca pripravil v dobe downsizingu skutočnú lahôdku.

Vo vývoji sa aktuálne nachádza motor s atmosférickým plnením, ktorý svoje základy datuje až do roku 1990. Má ísť o vzduchom chladený plochý šesťvalec so zdvihovým objemom na úrovni 4,0 litra. Pôvodný motor z deväťdesiatych rokov mal pritom o celé štyri decilitre nižšiu kapacitu. Moderný agregát by mal dosahovať závratných 9 000 ot./min, maximálny výkon zasa 373 kW (508 k).

Úplne iný klasik: Singer Porsche 911 Targa

Porsche 911 Targa zo začiatku 90-tych rokov je dnes už zväčša záujmom zberateľov. Americká firma Singer však naň má úplne iný pohľad a tomu zodpovedá aj štýl jej úpravy.

Dobrou správou je aj fakt, že táto pohonná jednotka by mala byť len prvou zo série viacerých. O tých však zatiaľ spojenci Singer a Williams neprehovorili. Mimochodom, všimnite si množstvo karbónu, ktorý bude pri stavbe boxera použitý. Tento motor vyzerá na vizualizáciach ako hotové umelecké dielo.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×