Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevídané: Rolls-Royce vo výbave Fabie Junior

Rolls-Royce Phantom sa svetu ukázal len koncom minulého mesiaca a už vznikajú rôzne jeho verzie. Nás najviac zaujala tá, v ktorej sa výrazne podobá na “legendárnu” Fabiu Junior.
1 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Grafické výtvory nepoznajú žiadne hranice. Mesiac čo mesiac nás o tom presviedča maďarský grafik X-Tomi, ktorý sa nebojí pustiť ani do takej predlohy, akou je majestátny a konzervatívny Rolls-Royce Phantom. Okrem iného už hliníkového kráľa ciest pretransformoval do podoby kabrioletu, ale napríklad i praktického kombi.

Phantom by aj vo variante

Čerešničkou na torte sa však stal až variant, ktorý britskú vlajkovú loď zobrazuje v najzákladnejšej výbave, akú si viete predstaviť. V našich končinách sa takou mohla svojho času pochváliť napríklad “legendárna” Fabia Junior. Plastové a nelakované nárazníky, kľučky dverí či spätné zrkadlá sú len začiatkom.

Najväčším šokom pre ortodoxných fanúšikov značky je určite čelná maska spolu so soškou Spirit of Ecstasy, ktoré sú taktiež vyrobené z čierneho plastu. Na Phantome by málokto čakal aj halogénové svetlomety či plechové disky kolies. Našťastie, takto vybavený Rolls Royce určite nikdy neopustí dvere továrne a bude existovať len na počítačových obrazovkách.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

V realite totiž ide o superluxusnú loď, ktorá má pod prednou kapotou vidlicový dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k) a krútiacim momentom 900 Nm. Vďaka hliníkovej platforme a osemstupňovej samočinnej prevodovke by dynamikou za inými exkluzívnymi autami rozhodne nemal zaostávať. To všetko sprevádza adekvátna cenovka - “základ” by mal stáť prinajmenšom 400 000 eur.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×