Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevídané: Rolls-Royce vo výbave Fabie Junior

Rolls-Royce Phantom sa svetu ukázal len koncom minulého mesiaca a už vznikajú rôzne jeho verzie. Nás najviac zaujala tá, v ktorej sa výrazne podobá na “legendárnu” Fabiu Junior.
1 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Grafické výtvory nepoznajú žiadne hranice. Mesiac čo mesiac nás o tom presviedča maďarský grafik X-Tomi, ktorý sa nebojí pustiť ani do takej predlohy, akou je majestátny a konzervatívny Rolls-Royce Phantom. Okrem iného už hliníkového kráľa ciest pretransformoval do podoby kabrioletu, ale napríklad i praktického kombi.

Phantom by aj vo variante

Čerešničkou na torte sa však stal až variant, ktorý britskú vlajkovú loď zobrazuje v najzákladnejšej výbave, akú si viete predstaviť. V našich končinách sa takou mohla svojho času pochváliť napríklad “legendárna” Fabia Junior. Plastové a nelakované nárazníky, kľučky dverí či spätné zrkadlá sú len začiatkom.

Najväčším šokom pre ortodoxných fanúšikov značky je určite čelná maska spolu so soškou Spirit of Ecstasy, ktoré sú taktiež vyrobené z čierneho plastu. Na Phantome by málokto čakal aj halogénové svetlomety či plechové disky kolies. Našťastie, takto vybavený Rolls Royce určite nikdy neopustí dvere továrne a bude existovať len na počítačových obrazovkách.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

V realite totiž ide o superluxusnú loď, ktorá má pod prednou kapotou vidlicový dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k) a krútiacim momentom 900 Nm. Vďaka hliníkovej platforme a osemstupňovej samočinnej prevodovke by dynamikou za inými exkluzívnymi autami rozhodne nemal zaostávať. To všetko sprevádza adekvátna cenovka - “základ” by mal stáť prinajmenšom 400 000 eur.


Najnovšie články
Najluxusnejšie SUV Mercedes a BMW i4

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve si môžu návštevníci pozrieť futuristický koncept z dielne kórejskej značky Hyundai. Ruský dizajnér premietol túto štúdiu...

Le Fil Rouge: Koncept značky Hyundai v realite

BMW upravené firmou Alpina často od štandardného na prvý pohľad ani nerozoznáte. To, že v prípade tohto žltého kombi sa udialo niečo nezvyčajné, prezrádza...

Unikátne kombi od Alpiny je na predaj

Veľké európske krajiny zápasia s pomalším rastom predaja vozidiel, februárové čísla potiahlo predovšetkým Španielsko, ktoré aspoň čiastočne vykompenzovalo...

Európania šetria, kupujú menej áut

PRVÁ JAZDA Tretie vydanie kupé-sedanu má dravý vzhľad, interiér evokujúci triedu E a špičkovú techniku, ktorá využíva aj elektrickú asistenciu.

Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×