Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevídané: Rolls-Royce vo výbave Fabie Junior

Rolls-Royce Phantom sa svetu ukázal len koncom minulého mesiaca a už vznikajú rôzne jeho verzie. Nás najviac zaujala tá, v ktorej sa výrazne podobá na “legendárnu” Fabiu Junior.
1 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Grafické výtvory nepoznajú žiadne hranice. Mesiac čo mesiac nás o tom presviedča maďarský grafik X-Tomi, ktorý sa nebojí pustiť ani do takej predlohy, akou je majestátny a konzervatívny Rolls-Royce Phantom. Okrem iného už hliníkového kráľa ciest pretransformoval do podoby kabrioletu, ale napríklad i praktického kombi.

Phantom by aj vo variante

Čerešničkou na torte sa však stal až variant, ktorý britskú vlajkovú loď zobrazuje v najzákladnejšej výbave, akú si viete predstaviť. V našich končinách sa takou mohla svojho času pochváliť napríklad “legendárna” Fabia Junior. Plastové a nelakované nárazníky, kľučky dverí či spätné zrkadlá sú len začiatkom.

Najväčším šokom pre ortodoxných fanúšikov značky je určite čelná maska spolu so soškou Spirit of Ecstasy, ktoré sú taktiež vyrobené z čierneho plastu. Na Phantome by málokto čakal aj halogénové svetlomety či plechové disky kolies. Našťastie, takto vybavený Rolls Royce určite nikdy neopustí dvere továrne a bude existovať len na počítačových obrazovkách.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

V realite totiž ide o superluxusnú loď, ktorá má pod prednou kapotou vidlicový dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k) a krútiacim momentom 900 Nm. Vďaka hliníkovej platforme a osemstupňovej samočinnej prevodovke by dynamikou za inými exkluzívnymi autami rozhodne nemal zaostávať. To všetko sprevádza adekvátna cenovka - “základ” by mal stáť prinajmenšom 400 000 eur.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×