Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevídané: Rolls-Royce vo výbave Fabie Junior

Rolls-Royce Phantom sa svetu ukázal len koncom minulého mesiaca a už vznikajú rôzne jeho verzie. Nás najviac zaujala tá, v ktorej sa výrazne podobá na “legendárnu” Fabiu Junior.
1 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Grafické výtvory nepoznajú žiadne hranice. Mesiac čo mesiac nás o tom presviedča maďarský grafik X-Tomi, ktorý sa nebojí pustiť ani do takej predlohy, akou je majestátny a konzervatívny Rolls-Royce Phantom. Okrem iného už hliníkového kráľa ciest pretransformoval do podoby kabrioletu, ale napríklad i praktického kombi.

Phantom by aj vo variante

Čerešničkou na torte sa však stal až variant, ktorý britskú vlajkovú loď zobrazuje v najzákladnejšej výbave, akú si viete predstaviť. V našich končinách sa takou mohla svojho času pochváliť napríklad “legendárna” Fabia Junior. Plastové a nelakované nárazníky, kľučky dverí či spätné zrkadlá sú len začiatkom.

Najväčším šokom pre ortodoxných fanúšikov značky je určite čelná maska spolu so soškou Spirit of Ecstasy, ktoré sú taktiež vyrobené z čierneho plastu. Na Phantome by málokto čakal aj halogénové svetlomety či plechové disky kolies. Našťastie, takto vybavený Rolls Royce určite nikdy neopustí dvere továrne a bude existovať len na počítačových obrazovkách.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

V realite totiž ide o superluxusnú loď, ktorá má pod prednou kapotou vidlicový dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k) a krútiacim momentom 900 Nm. Vďaka hliníkovej platforme a osemstupňovej samočinnej prevodovke by dynamikou za inými exkluzívnymi autami rozhodne nemal zaostávať. To všetko sprevádza adekvátna cenovka - “základ” by mal stáť prinajmenšom 400 000 eur.


Najnovšie články
Drifty na púšti: Ken Block opäť vyvádza

EXKLUZÍVNA JAZDA Najdrahšie bavorské vozidlo ohúri nielen motorom od značky Rolls-Royce, ale tiež absolútnym luxusom na štyroch kolesách.

BMW M760Li: Dvanásťvalcový elektromobil

Ford v stanovisku uviedol, že elektromobily sa budú predávať pod značkou, ktorá bude majetkom nového spoločného podniku, v ktorej budú mať obe firmy 50-%...

Ford chce v Číne vyrábať elektromobily

McLaren patrí k jedným z najvýnimočnejších automobilov histórie. Špeciál, ktorý fascinuje aj po desaťročiach, si preto logicky drží vysokú cenu. Tá...

Nový rekord: Cena McLarenu F1 stále rastie

Trinásť talianskych automobilov sa predalo v prepočte za 14 miliónov eur, polovicu z toho tvorilo jediné historické kupé.

Úžasná zbierka Ferrari: Ktoré je najdrahšie?

Wolfsburg pripravil pre kompakt s génmi MPV dizajnové zásahy, multimediálny systém s 9,2-palcovým displejom i nové motory.

VW Golf Sportsvan absolvoval facelift

Tisícka nových pracovných miest vznikla podľa neho vďaka príchodu nových produktov. Automobilka hľadá zamestnancov predovšetkým do výroby pre karosáreň,...

VW Slovakia plánuje prijať tisícku zamestnancov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×