Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevídané: Rolls-Royce vo výbave Fabie Junior

Rolls-Royce Phantom sa svetu ukázal len koncom minulého mesiaca a už vznikajú rôzne jeho verzie. Nás najviac zaujala tá, v ktorej sa výrazne podobá na “legendárnu” Fabiu Junior.
1 10.08.2017 / Filip Kadlečík

Grafické výtvory nepoznajú žiadne hranice. Mesiac čo mesiac nás o tom presviedča maďarský grafik X-Tomi, ktorý sa nebojí pustiť ani do takej predlohy, akou je majestátny a konzervatívny Rolls-Royce Phantom. Okrem iného už hliníkového kráľa ciest pretransformoval do podoby kabrioletu, ale napríklad i praktického kombi.

Phantom by aj vo variante

Čerešničkou na torte sa však stal až variant, ktorý britskú vlajkovú loď zobrazuje v najzákladnejšej výbave, akú si viete predstaviť. V našich končinách sa takou mohla svojho času pochváliť napríklad “legendárna” Fabia Junior. Plastové a nelakované nárazníky, kľučky dverí či spätné zrkadlá sú len začiatkom.

Najväčším šokom pre ortodoxných fanúšikov značky je určite čelná maska spolu so soškou Spirit of Ecstasy, ktoré sú taktiež vyrobené z čierneho plastu. Na Phantome by málokto čakal aj halogénové svetlomety či plechové disky kolies. Našťastie, takto vybavený Rolls Royce určite nikdy neopustí dvere továrne a bude existovať len na počítačových obrazovkách.

Rolls-Royce Phantom: Hliníkový kráľ ciest

Goodwood predstavil ôsmu generáciu svojej vlajkovej lode s konzervatívnym dizajnom, modernými technológiami a dvakrát prepĺňaným dvanásťvalcom.

V realite totiž ide o superluxusnú loď, ktorá má pod prednou kapotou vidlicový dvanásťvalec s výkonom 420 kW (571 k) a krútiacim momentom 900 Nm. Vďaka hliníkovej platforme a osemstupňovej samočinnej prevodovke by dynamikou za inými exkluzívnymi autami rozhodne nemal zaostávať. To všetko sprevádza adekvátna cenovka - “základ” by mal stáť prinajmenšom 400 000 eur.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×