Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvý reálny tuning Arteonu: Podaril sa?

FOTO
Volkswagen Arteon pri svojom príchode vyvolal množstvo reakcií. Niektorí ho “zbožňujú”, iným nie je po chuti. Zjavne sa nájdu aj takí, ktorí ho považujú za nedostatočne výrazný.
7 12 príspevkov 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Volkswagen Arteon je nepochybne najodvážnejším dielom nemeckej automobilky za posledné roky. Mnohokrát jej je vyčítaný nezáživný a strojovo presný dizajn vozidiel. Tentokrát však VW do svojho auta primiešalo viac emócií. Vďaka tomu vzniklo podstatne expresívnejšie a atraktívnejšie vozidlo.

Nižší postoj autu svedčí, o obrovských diskoch ale nie sme až tak presvedčení 7 fotografií v galérii Nižší postoj autu svedčí, o obrovských diskoch ale nie sme až tak presvedčení Zdroj: Air and Static´s

Nemusí sa páčiť každému, no hlavy otáča zaručene. Pre niekoho je však aj tak málo extravagantný. My sme už o tuningu tohto auta písali, vtedy však išlo len o predstavu grafika. K tejto skupine ľudí patria aj nadšenci z Air and Static´s, ktorí nedávno na evente Eurosunday 2017 nafotili skutočne exkluzívne vozidlo. Je ním jeden z prvých, pravdepodobne dokonca úplne prvý, reálne upravený Volkswagen Arteon.

Už v základnej výbave mu výraznejší dizajn dodáva paket R-Line. Ten v tomto prípade jeho majiteľka doplnila o disky kolies z Porsche Caynne a vzduchový podvozok firmy H&Air. Do budúcnosti sa ešte chystá zpracovať na brzdách, ktoré majú pochádzať z Audi RS 3.

VW Arteon po tuningu: Hodí sa mu vôbec?

Volkswagen Arteon je pre nemeckého giganta, prinajmenšom čo sa dizajnu týka, krok správnym smerom. K reálnym tunerom sa zatiaľ nedostal, virtuálni si ho ale do parády už zobrali.

Dojem by mal dotvoriť aj veľký zadný spojler a širší bodykit. Z nášho pohľadu musíme povedať, že tento Arteon už teraz vyzerá zvláštne a nie príliš vkusne. Najmä masívne disky kolies obuté do nízkoprofilových pneumatík mu akosi nesedia. Uvidíme však, ako bude štýlový Volkswagen vyzerať, keď s ním majiteľka skončí. Súdiť dielo v polovici práce predsalen nie je fér.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×