Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvý reálny tuning Arteonu: Podaril sa?

FOTO
Volkswagen Arteon pri svojom príchode vyvolal množstvo reakcií. Niektorí ho “zbožňujú”, iným nie je po chuti. Zjavne sa nájdu aj takí, ktorí ho považujú za nedostatočne výrazný.
7 12 príspevkov 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Volkswagen Arteon je nepochybne najodvážnejším dielom nemeckej automobilky za posledné roky. Mnohokrát jej je vyčítaný nezáživný a strojovo presný dizajn vozidiel. Tentokrát však VW do svojho auta primiešalo viac emócií. Vďaka tomu vzniklo podstatne expresívnejšie a atraktívnejšie vozidlo.

Nižší postoj autu svedčí, o obrovských diskoch ale nie sme až tak presvedčení 7 fotografií v galérii Nižší postoj autu svedčí, o obrovských diskoch ale nie sme až tak presvedčení Zdroj: Air and Static´s

Nemusí sa páčiť každému, no hlavy otáča zaručene. Pre niekoho je však aj tak málo extravagantný. My sme už o tuningu tohto auta písali, vtedy však išlo len o predstavu grafika. K tejto skupine ľudí patria aj nadšenci z Air and Static´s, ktorí nedávno na evente Eurosunday 2017 nafotili skutočne exkluzívne vozidlo. Je ním jeden z prvých, pravdepodobne dokonca úplne prvý, reálne upravený Volkswagen Arteon.

Už v základnej výbave mu výraznejší dizajn dodáva paket R-Line. Ten v tomto prípade jeho majiteľka doplnila o disky kolies z Porsche Caynne a vzduchový podvozok firmy H&Air. Do budúcnosti sa ešte chystá zpracovať na brzdách, ktoré majú pochádzať z Audi RS 3.

VW Arteon po tuningu: Hodí sa mu vôbec?

Volkswagen Arteon je pre nemeckého giganta, prinajmenšom čo sa dizajnu týka, krok správnym smerom. K reálnym tunerom sa zatiaľ nedostal, virtuálni si ho ale do parády už zobrali.

Dojem by mal dotvoriť aj veľký zadný spojler a širší bodykit. Z nášho pohľadu musíme povedať, že tento Arteon už teraz vyzerá zvláštne a nie príliš vkusne. Najmä masívne disky kolies obuté do nízkoprofilových pneumatík mu akosi nesedia. Uvidíme však, ako bude štýlový Volkswagen vyzerať, keď s ním majiteľka skončí. Súdiť dielo v polovici práce predsalen nie je fér.


Najnovšie články
VW Chrobák má dnes výročie

Dynamicky tvarovaná štúdia Q Inspiration je schopná plne samostatného fungovania, má luxusný interiér a revolučný motor VC-Turbo.

Infiniti odhalilo v USA futuristický sedan

Zástupca trendovej vlny spája nemecké gény s francúzskymi, navyše stojí kdesi medzi kategóriami SUV a MPV. Ako funguje tento kríženec?

Test Opel Crossland X: Kašle na segmenty

Počas finančnej krízy v rokoch 2008 a 2009 predaj áut v EÚ výrazne klesol. Minulý rok bol preto pre európsky trh rekordný: prvýkrát po desiatich rokoch sa...

Predaj áut v EÚ sa konečne zotavil

Zmodernizovaná verzia tuzemského bestselleru sa ukáže na autosalóne v Ženeve. Okrem dizajnových zmien možno čakať aj technické úpravy.

Škoda Fabia: Kráľ slovenského trhu sa zmení

Predpokladané uvedenie dvojlitrového prepĺňaného benzínu sa naplnilo. Na európskych trhoch pravdepodobne vyradí atmosférický šesťvalec Pentastar.

Jeep Cherokee prichádza s tromi motormi

V titule nie je chyba, automobil skutočne môže byť schopný neptretržite jazdiť bokom aj stovky kilometrov. BMW to dokázalo s novým ostrým modelom M5, ktorý...

Šialené BMW M5: Drift dlhý stovky kilometrov?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×