Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvý reálny tuning Arteonu: Podaril sa?

FOTO
Volkswagen Arteon pri svojom príchode vyvolal množstvo reakcií. Niektorí ho “zbožňujú”, iným nie je po chuti. Zjavne sa nájdu aj takí, ktorí ho považujú za nedostatočne výrazný.
7 11 príspevkov 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Volkswagen Arteon je nepochybne najodvážnejším dielom nemeckej automobilky za posledné roky. Mnohokrát jej je vyčítaný nezáživný a strojovo presný dizajn vozidiel. Tentokrát však VW do svojho auta primiešalo viac emócií. Vďaka tomu vzniklo podstatne expresívnejšie a atraktívnejšie vozidlo.

Nižší postoj autu svedčí, o obrovských diskoch ale nie sme až tak presvedčení 7 fotografií v galérii Nižší postoj autu svedčí, o obrovských diskoch ale nie sme až tak presvedčení Zdroj: Air and Static´s

Nemusí sa páčiť každému, no hlavy otáča zaručene. Pre niekoho je však aj tak málo extravagantný. My sme už o tuningu tohto auta písali, vtedy však išlo len o predstavu grafika. K tejto skupine ľudí patria aj nadšenci z Air and Static´s, ktorí nedávno na evente Eurosunday 2017 nafotili skutočne exkluzívne vozidlo. Je ním jeden z prvých, pravdepodobne dokonca úplne prvý, reálne upravený Volkswagen Arteon.

Už v základnej výbave mu výraznejší dizajn dodáva paket R-Line. Ten v tomto prípade jeho majiteľka doplnila o disky kolies z Porsche Caynne a vzduchový podvozok firmy H&Air. Do budúcnosti sa ešte chystá zpracovať na brzdách, ktoré majú pochádzať z Audi RS 3.

VW Arteon po tuningu: Hodí sa mu vôbec?

Volkswagen Arteon je pre nemeckého giganta, prinajmenšom čo sa dizajnu týka, krok správnym smerom. K reálnym tunerom sa zatiaľ nedostal, virtuálni si ho ale do parády už zobrali.

Dojem by mal dotvoriť aj veľký zadný spojler a širší bodykit. Z nášho pohľadu musíme povedať, že tento Arteon už teraz vyzerá zvláštne a nie príliš vkusne. Najmä masívne disky kolies obuté do nízkoprofilových pneumatík mu akosi nesedia. Uvidíme však, ako bude štýlový Volkswagen vyzerať, keď s ním majiteľka skončí. Súdiť dielo v polovici práce predsalen nie je fér.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×