Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes: Veľké novinky vo svete AMG

Mercedes-AMG je spojenie, ktoré funguje už dlhé roky a pravdepodobne ešte aj dlho bude. Nasvedčuje tomu aj avízo na úplne novú rodinu upravených modelov.
1 3 príspevky 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Spolupráca automobilky Mercedes-Benz s  úpravcom AMG trvá už dlhé roky. Tuningová firma bola založená v roku 1967 a odvtedy si vybudovala závideniahodnú pozíciu. Jej modely tvoria zväčša vrchol ponuky Stuttgartského výrobcu. Vyznačujú sa vyšším výkonom, lepším gripom či aerodynamikou, ale i expresívnejším vzhľadom.

Dosluhujúci model CLS nahradí o rok modernejšia verzia

Aktuálne ponuku Mercedes-AMG otvára sedan A 45 4Matic so štvorvalcom naladeným na 280 kW (381 k). Na druhej strane ponuky stojí trieda S, konkrétne vyhotovenie S 65 LWB, pod ktorého kapotou pracuje dvanásťvalec s výkonom 463 kW (630 k). Medzi tieto modely sa ešte zmestí šesťvalec s označením 43 a osemvalce s názvom 63 resp. 63 S.

Do superrýchlej a exkluzívnej rodiny by čoskoro v rámci série nazvanej “53” mali pribudnúť nové prírastky. Prvým z nich by mohol byť model CLS 53, ktorý údajne dostane vylepšený radový šesťvalec známy z verzii “45”. Ako uvádza server Automotive News, agregát má produkovať približne 320 kW (435 k) a prekvapivo sa očakáva aj prítomnosť hybridnej technológie.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Elektromotor sa pritom bude starať o krátkodobé navýšenie maximálneho výkonu. Zatiaľ nie je presne stanovené, kedy sa svetu Mercedes-AMG CLS 53 predstaví. Bežný model by sa na trh mal dostať v polovici roka 2018. Príchod ostrej verzie teda možno očakávať najskôr v treťom či štvrtom kvartáli.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×