Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes: Veľké novinky vo svete AMG

Mercedes-AMG je spojenie, ktoré funguje už dlhé roky a pravdepodobne ešte aj dlho bude. Nasvedčuje tomu aj avízo na úplne novú rodinu upravených modelov.
1 3 príspevky 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Spolupráca automobilky Mercedes-Benz s  úpravcom AMG trvá už dlhé roky. Tuningová firma bola založená v roku 1967 a odvtedy si vybudovala závideniahodnú pozíciu. Jej modely tvoria zväčša vrchol ponuky Stuttgartského výrobcu. Vyznačujú sa vyšším výkonom, lepším gripom či aerodynamikou, ale i expresívnejším vzhľadom.

Dosluhujúci model CLS nahradí o rok modernejšia verzia

Aktuálne ponuku Mercedes-AMG otvára sedan A 45 4Matic so štvorvalcom naladeným na 280 kW (381 k). Na druhej strane ponuky stojí trieda S, konkrétne vyhotovenie S 65 LWB, pod ktorého kapotou pracuje dvanásťvalec s výkonom 463 kW (630 k). Medzi tieto modely sa ešte zmestí šesťvalec s označením 43 a osemvalce s názvom 63 resp. 63 S.

Do superrýchlej a exkluzívnej rodiny by čoskoro v rámci série nazvanej “53” mali pribudnúť nové prírastky. Prvým z nich by mohol byť model CLS 53, ktorý údajne dostane vylepšený radový šesťvalec známy z verzii “45”. Ako uvádza server Automotive News, agregát má produkovať približne 320 kW (435 k) a prekvapivo sa očakáva aj prítomnosť hybridnej technológie.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Elektromotor sa pritom bude starať o krátkodobé navýšenie maximálneho výkonu. Zatiaľ nie je presne stanovené, kedy sa svetu Mercedes-AMG CLS 53 predstaví. Bežný model by sa na trh mal dostať v polovici roka 2018. Príchod ostrej verzie teda možno očakávať najskôr v treťom či štvrtom kvartáli.


Najnovšie články
Staňte sa ďalším majiteľom sultánovho BMW

Kontroverzie okolo vzhľadu Priusu sú nekonečné. Väčšina ľudí sa na neho pozerá cez prižmúrené oči. Pravdou však je, že pod karosériou sa skrýva plug-in...

Test Prius Plug-in: Najlepší hybrid vôbec?

Centrum vyrastie na ploche približne 500 hektárov v Karlovarskom kraji a zamestná niekoľko stoviek ľudí.

BMW postaví v Česku nové skúšobné centrum

Severský start-up predstavil malý elektromobil, ktorý je navrhnutý pre sériovú výrobu. Kolaboroval na ňom s firmami Siemens či BorgWarner.

Uniti One vzniklo za peniaze verejnosti

Pantera sa vráti s technikou Lamborghini Huracán. Jej reinkarnácia siahne po charakteristických tvaroch, chýbať nemajú vyklápacie svetlá.

Ares Design oživí slávne kupé De Tomaso

Typy elektronických diaľničných známok ostávajú nezmenené, rovnako ako aj ich cena. Elektronickú diaľničnú známku si môžu motoristi kúpiť buď online alebo cez...

NDS spúšťa predpredaj diaľničných známok na rok 2018

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×