Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes: Veľké novinky vo svete AMG

Mercedes-AMG je spojenie, ktoré funguje už dlhé roky a pravdepodobne ešte aj dlho bude. Nasvedčuje tomu aj avízo na úplne novú rodinu upravených modelov.
1 3 príspevky 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Spolupráca automobilky Mercedes-Benz s  úpravcom AMG trvá už dlhé roky. Tuningová firma bola založená v roku 1967 a odvtedy si vybudovala závideniahodnú pozíciu. Jej modely tvoria zväčša vrchol ponuky Stuttgartského výrobcu. Vyznačujú sa vyšším výkonom, lepším gripom či aerodynamikou, ale i expresívnejším vzhľadom.

Dosluhujúci model CLS nahradí o rok modernejšia verzia

Aktuálne ponuku Mercedes-AMG otvára sedan A 45 4Matic so štvorvalcom naladeným na 280 kW (381 k). Na druhej strane ponuky stojí trieda S, konkrétne vyhotovenie S 65 LWB, pod ktorého kapotou pracuje dvanásťvalec s výkonom 463 kW (630 k). Medzi tieto modely sa ešte zmestí šesťvalec s označením 43 a osemvalce s názvom 63 resp. 63 S.

Do superrýchlej a exkluzívnej rodiny by čoskoro v rámci série nazvanej “53” mali pribudnúť nové prírastky. Prvým z nich by mohol byť model CLS 53, ktorý údajne dostane vylepšený radový šesťvalec známy z verzii “45”. Ako uvádza server Automotive News, agregát má produkovať približne 320 kW (435 k) a prekvapivo sa očakáva aj prítomnosť hybridnej technológie.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Elektromotor sa pritom bude starať o krátkodobé navýšenie maximálneho výkonu. Zatiaľ nie je presne stanovené, kedy sa svetu Mercedes-AMG CLS 53 predstaví. Bežný model by sa na trh mal dostať v polovici roka 2018. Príchod ostrej verzie teda možno očakávať najskôr v treťom či štvrtom kvartáli.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×