Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes: Veľké novinky vo svete AMG

Mercedes-AMG je spojenie, ktoré funguje už dlhé roky a pravdepodobne ešte aj dlho bude. Nasvedčuje tomu aj avízo na úplne novú rodinu upravených modelov.
1 3 príspevky 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Spolupráca automobilky Mercedes-Benz s  úpravcom AMG trvá už dlhé roky. Tuningová firma bola založená v roku 1967 a odvtedy si vybudovala závideniahodnú pozíciu. Jej modely tvoria zväčša vrchol ponuky Stuttgartského výrobcu. Vyznačujú sa vyšším výkonom, lepším gripom či aerodynamikou, ale i expresívnejším vzhľadom.

Dosluhujúci model CLS nahradí o rok modernejšia verzia

Aktuálne ponuku Mercedes-AMG otvára sedan A 45 4Matic so štvorvalcom naladeným na 280 kW (381 k). Na druhej strane ponuky stojí trieda S, konkrétne vyhotovenie S 65 LWB, pod ktorého kapotou pracuje dvanásťvalec s výkonom 463 kW (630 k). Medzi tieto modely sa ešte zmestí šesťvalec s označením 43 a osemvalce s názvom 63 resp. 63 S.

Do superrýchlej a exkluzívnej rodiny by čoskoro v rámci série nazvanej “53” mali pribudnúť nové prírastky. Prvým z nich by mohol byť model CLS 53, ktorý údajne dostane vylepšený radový šesťvalec známy z verzii “45”. Ako uvádza server Automotive News, agregát má produkovať približne 320 kW (435 k) a prekvapivo sa očakáva aj prítomnosť hybridnej technológie.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Elektromotor sa pritom bude starať o krátkodobé navýšenie maximálneho výkonu. Zatiaľ nie je presne stanovené, kedy sa svetu Mercedes-AMG CLS 53 predstaví. Bežný model by sa na trh mal dostať v polovici roka 2018. Príchod ostrej verzie teda možno očakávať najskôr v treťom či štvrtom kvartáli.


Najnovšie články
Drifty na púšti: Ken Block opäť vyvádza

EXKLUZÍVNA JAZDA Najdrahšie bavorské vozidlo ohúri nielen motorom od značky Rolls-Royce, ale tiež absolútnym luxusom na štyroch kolesách.

BMW M760Li: Dvanásťvalcový elektromobil

Ford v stanovisku uviedol, že elektromobily sa budú predávať pod značkou, ktorá bude majetkom nového spoločného podniku, v ktorej budú mať obe firmy 50-%...

Ford chce v Číne vyrábať elektromobily

McLaren patrí k jedným z najvýnimočnejších automobilov histórie. Špeciál, ktorý fascinuje aj po desaťročiach, si preto logicky drží vysokú cenu. Tá...

Nový rekord: Cena McLarenu F1 stále rastie

Trinásť talianskych automobilov sa predalo v prepočte za 14 miliónov eur, polovicu z toho tvorilo jediné historické kupé.

Úžasná zbierka Ferrari: Ktoré je najdrahšie?

Wolfsburg pripravil pre kompakt s génmi MPV dizajnové zásahy, multimediálny systém s 9,2-palcovým displejom i nové motory.

VW Golf Sportsvan absolvoval facelift

Tisícka nových pracovných miest vznikla podľa neho vďaka príchodu nových produktov. Automobilka hľadá zamestnancov predovšetkým do výroby pre karosáreň,...

VW Slovakia plánuje prijať tisícku zamestnancov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×