Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes: Veľké novinky vo svete AMG

Mercedes-AMG je spojenie, ktoré funguje už dlhé roky a pravdepodobne ešte aj dlho bude. Nasvedčuje tomu aj avízo na úplne novú rodinu upravených modelov.
1 3 príspevky 09.08.2017 / Filip Kadlečík

Spolupráca automobilky Mercedes-Benz s  úpravcom AMG trvá už dlhé roky. Tuningová firma bola založená v roku 1967 a odvtedy si vybudovala závideniahodnú pozíciu. Jej modely tvoria zväčša vrchol ponuky Stuttgartského výrobcu. Vyznačujú sa vyšším výkonom, lepším gripom či aerodynamikou, ale i expresívnejším vzhľadom.

Dosluhujúci model CLS nahradí o rok modernejšia verzia

Aktuálne ponuku Mercedes-AMG otvára sedan A 45 4Matic so štvorvalcom naladeným na 280 kW (381 k). Na druhej strane ponuky stojí trieda S, konkrétne vyhotovenie S 65 LWB, pod ktorého kapotou pracuje dvanásťvalec s výkonom 463 kW (630 k). Medzi tieto modely sa ešte zmestí šesťvalec s označením 43 a osemvalce s názvom 63 resp. 63 S.

Do superrýchlej a exkluzívnej rodiny by čoskoro v rámci série nazvanej “53” mali pribudnúť nové prírastky. Prvým z nich by mohol byť model CLS 53, ktorý údajne dostane vylepšený radový šesťvalec známy z verzii “45”. Ako uvádza server Automotive News, agregát má produkovať približne 320 kW (435 k) a prekvapivo sa očakáva aj prítomnosť hybridnej technológie.

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už mali možnosť vyskúšať si ju na vlastnej...

Elektromotor sa pritom bude starať o krátkodobé navýšenie maximálneho výkonu. Zatiaľ nie je presne stanovené, kedy sa svetu Mercedes-AMG CLS 53 predstaví. Bežný model by sa na trh mal dostať v polovici roka 2018. Príchod ostrej verzie teda možno očakávať najskôr v treťom či štvrtom kvartáli.


Najnovšie články
Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí

Prepravná aplikácia Uber sa po novom zamerala na nákladiaky, prináša revolučný systém transportu tovarov. Je tento počin s prívlastkom Freight naozaj efektívny?

Autonómny kamión: Efektívna preprava tovaru

Piate vydanie populárneho vozidla spoznáme v New Yorku. Malo by priniesť odvážnejší dizajn a minimálne jednu hybridnú verziu.

Toyota RAV4 čaká na generačnú výmenu

Kia Picanto u nás nikdy nebola obzvlášť populárna, teraz by sa to však mohlo zmeniť. Kórejci prišli s autom, ktorému prakticky nič nechýba. Na čo si pri ňom...

Test Kia Picanto: Malý štýlový drsniak

Česká Škoda vlani potvrdila svoju pozíciu jednej z najziskovejších dcér koncernu Volkswagen. Zaradila sa na druhé miesto po Porsche a porazila aj prémiové...

Škoda stále ťahá zisky Volkswagenu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×