Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpina B7: Najrýchlejší sedan na svete?

Alpina B7 Biturbo už na trhu nie je žiadnym nováčikom. Len prednedávnom ale úpravca oznámil dôležitú informáciu - maximálna rýchlosť sedanu je vyššia, než sa pôvodne uvádzalo.
16 8 príspevkov 07.08.2017 / Filip Kadlečík

Je síce pravda, že automobilovému trhu v súčasnosti dominujú predovšetkým autá s vyššou svetlou výškou. SUV sú jednoducho trendy a túži po nich takmer každý šofér. Ak však ide o luxus a maximálny komfort na palube, tón ešte stále udávajú prepychové štvordverové sedany. Medzi ne patrí napríklad aj BMW radu 7, ktoré je samo o sebe v mnohých motorizáciach vyslovene diaľničnou stíhačkou.

Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive 16 fotografií v galérii Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive Zdroj: Alpina

Verzia 750Li xDrive je jedným zo špičkových variantov bavorskej sedmičky, štandardne medzi štyri kolesá rozdeľuje 330 kW (450 k) a 650 Nm. Ani tieto famózne údaje však, zdá sa, neohúria každého. Predovšetkým nie inžinierov spoločnosti Alpina, ktorá dlhodobo upravuje automobily BMW.

Jej minuloročný počin, Alpina B7 Biturbo, vychádza práve z vyhotovenia 750Li xDrive, no jeho parametre posúva na novú úroveň. Výkon pohonnej sústavy dosahuje 447 kW (608 k) a 800 Nm krútiaceho momentu. V praxi to znamená asi toľko, že luxusná, viac než päťmetrová, limuzína na stovku vystrelí za 3,7 sekundy.

Alpina B7 má výkon hodný superšportu

Upravená bavorská limuzína je poriadne rýchla. Po komplexnom vyladení vykazuje jej osemvalec parametre 447 kW (608 k) a 800 Nm.

Pri oficiálnom uvedení sa hovorilo o maximálnej rýchlosti 310 km/h, tá sa však nedávno zmenila. Na oficiálnej stránke Alpiny sa totiž po novom uvádza, že supersedan zvládne za hodinu zhltnúť až 330 kilometrov. Tento strhujúci údaj ho pasuje do úlohy jedného z najrýchlejších sedanov dneška.

Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW 16 fotografií v galérii Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW Zdroj: Alpina

Jeho tempu sa dokáže priblížiť napríklad Dodge Charger SRT Hellcat, Aston Martin Rapide S, Bentley Flying Spur či Porsche Panamera Turbo S. Každému z menovaných však do prekonania hranice 330 km/h na papieri chýba malý kúsok. Najrýchlejší zo štvorice, Charger SRT Hellcat, má deklarovanú maximálnu rýchlosť oficiálne určenú na 228 km/h. Aj keď sa s Alpinou môže rovnať dynamikou, prepychom ju predčí len ťažko.


Najnovšie články
VW: Tu sa bude vyrábať najdrahšie auto v SR

Montáž naznačuje obsah pripravovaných dielov, vidieť v nej môžeme exkluzívne autá, veľkolepé scenérie i neodmysliteľné šialenosti.

The Grand Tour: Druhá séria v plnom prúde

Vodiči majú v krízovej situácii viacero možností, ako upozorniť ostatných účastníkov premávky. Poznáte pravidlá, kedy môžete použiť klaksón? Slovenská polícia...

Polícia radí: Viete, kedy smiete použiť klaksón?

Bezpečnostná agentúra zverejnila početnú várku výsledkov svojich testov, v ktorej po prvýkrát udelila automobilu celkový výsledok 0 hviezdičiek.

Euro NCAP: Jedno vozidlo úplne pohorelo

Pri väčšine hybridných automobilov hrá prím predovšetkým ekológia a nízka spotreba paliva. V tomto prípade je však všetko naruby, s MINI Countryman S E All4 sa...

Test MINI Countryman: Hybrid na športovanie

Koncernový súrodenec typu Arona prichádza do slovenských obchodov so základnou cenou 16 840 eur, piatimi motormi a tromi úrovňami vybavenia.

Volkswagen uvádza do predaja malé SUV

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×