Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpina B7: Najrýchlejší sedan na svete?

Alpina B7 Biturbo už na trhu nie je žiadnym nováčikom. Len prednedávnom ale úpravca oznámil dôležitú informáciu - maximálna rýchlosť sedanu je vyššia, než sa pôvodne uvádzalo.
16 8 príspevkov 07.08.2017 / Filip Kadlečík

Je síce pravda, že automobilovému trhu v súčasnosti dominujú predovšetkým autá s vyššou svetlou výškou. SUV sú jednoducho trendy a túži po nich takmer každý šofér. Ak však ide o luxus a maximálny komfort na palube, tón ešte stále udávajú prepychové štvordverové sedany. Medzi ne patrí napríklad aj BMW radu 7, ktoré je samo o sebe v mnohých motorizáciach vyslovene diaľničnou stíhačkou.

Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive 16 fotografií v galérii Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive Zdroj: Alpina

Verzia 750Li xDrive je jedným zo špičkových variantov bavorskej sedmičky, štandardne medzi štyri kolesá rozdeľuje 330 kW (450 k) a 650 Nm. Ani tieto famózne údaje však, zdá sa, neohúria každého. Predovšetkým nie inžinierov spoločnosti Alpina, ktorá dlhodobo upravuje automobily BMW.

Jej minuloročný počin, Alpina B7 Biturbo, vychádza práve z vyhotovenia 750Li xDrive, no jeho parametre posúva na novú úroveň. Výkon pohonnej sústavy dosahuje 447 kW (608 k) a 800 Nm krútiaceho momentu. V praxi to znamená asi toľko, že luxusná, viac než päťmetrová, limuzína na stovku vystrelí za 3,7 sekundy.

Alpina B7 má výkon hodný superšportu

Upravená bavorská limuzína je poriadne rýchla. Po komplexnom vyladení vykazuje jej osemvalec parametre 447 kW (608 k) a 800 Nm.

Pri oficiálnom uvedení sa hovorilo o maximálnej rýchlosti 310 km/h, tá sa však nedávno zmenila. Na oficiálnej stránke Alpiny sa totiž po novom uvádza, že supersedan zvládne za hodinu zhltnúť až 330 kilometrov. Tento strhujúci údaj ho pasuje do úlohy jedného z najrýchlejších sedanov dneška.

Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW 16 fotografií v galérii Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW Zdroj: Alpina

Jeho tempu sa dokáže priblížiť napríklad Dodge Charger SRT Hellcat, Aston Martin Rapide S, Bentley Flying Spur či Porsche Panamera Turbo S. Každému z menovaných však do prekonania hranice 330 km/h na papieri chýba malý kúsok. Najrýchlejší zo štvorice, Charger SRT Hellcat, má deklarovanú maximálnu rýchlosť oficiálne určenú na 228 km/h. Aj keď sa s Alpinou môže rovnať dynamikou, prepychom ju predčí len ťažko.


Najnovšie články
Najluxusnejšie SUV Mercedes a BMW i4

Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve si môžu návštevníci pozrieť futuristický koncept z dielne kórejskej značky Hyundai. Ruský dizajnér premietol túto štúdiu...

Le Fil Rouge: Koncept značky Hyundai v realite

BMW upravené firmou Alpina často od štandardného na prvý pohľad ani nerozoznáte. To, že v prípade tohto žltého kombi sa udialo niečo nezvyčajné, prezrádza...

Unikátne kombi od Alpiny je na predaj

Veľké európske krajiny zápasia s pomalším rastom predaja vozidiel, februárové čísla potiahlo predovšetkým Španielsko, ktoré aspoň čiastočne vykompenzovalo...

Európania šetria, kupujú menej áut

PRVÁ JAZDA Tretie vydanie kupé-sedanu má dravý vzhľad, interiér evokujúci triedu E a špičkovú techniku, ktorá využíva aj elektrickú asistenciu.

Mercedes CLS: Rysuje budúcnosť značky

Najhonosnejšia limuzína zo Stuttgartu prešla rovnakými úpravami ako jej kratší príbuzní a namiesto označenia S600 má štítok S650.

Maybach modernizuje aj model Pullman

Bratislavská fabrika Volkswagenu neustále hľadá nových ľudí, ktorých chce prilákať nielen lukratívnou mesačnou mzdou, ale aj sociálnym programom, odmenami...

Slovenský VW hľadá stovky nových ľudí
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×