Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpina B7: Najrýchlejší sedan na svete?

Alpina B7 Biturbo už na trhu nie je žiadnym nováčikom. Len prednedávnom ale úpravca oznámil dôležitú informáciu - maximálna rýchlosť sedanu je vyššia, než sa pôvodne uvádzalo.
16 8 príspevkov 07.08.2017 / Filip Kadlečík

Je síce pravda, že automobilovému trhu v súčasnosti dominujú predovšetkým autá s vyššou svetlou výškou. SUV sú jednoducho trendy a túži po nich takmer každý šofér. Ak však ide o luxus a maximálny komfort na palube, tón ešte stále udávajú prepychové štvordverové sedany. Medzi ne patrí napríklad aj BMW radu 7, ktoré je samo o sebe v mnohých motorizáciach vyslovene diaľničnou stíhačkou.

Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive 16 fotografií v galérii Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive Zdroj: Alpina

Verzia 750Li xDrive je jedným zo špičkových variantov bavorskej sedmičky, štandardne medzi štyri kolesá rozdeľuje 330 kW (450 k) a 650 Nm. Ani tieto famózne údaje však, zdá sa, neohúria každého. Predovšetkým nie inžinierov spoločnosti Alpina, ktorá dlhodobo upravuje automobily BMW.

Jej minuloročný počin, Alpina B7 Biturbo, vychádza práve z vyhotovenia 750Li xDrive, no jeho parametre posúva na novú úroveň. Výkon pohonnej sústavy dosahuje 447 kW (608 k) a 800 Nm krútiaceho momentu. V praxi to znamená asi toľko, že luxusná, viac než päťmetrová, limuzína na stovku vystrelí za 3,7 sekundy.

Alpina B7 má výkon hodný superšportu

Upravená bavorská limuzína je poriadne rýchla. Po komplexnom vyladení vykazuje jej osemvalec parametre 447 kW (608 k) a 800 Nm.

Pri oficiálnom uvedení sa hovorilo o maximálnej rýchlosti 310 km/h, tá sa však nedávno zmenila. Na oficiálnej stránke Alpiny sa totiž po novom uvádza, že supersedan zvládne za hodinu zhltnúť až 330 kilometrov. Tento strhujúci údaj ho pasuje do úlohy jedného z najrýchlejších sedanov dneška.

Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW 16 fotografií v galérii Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW Zdroj: Alpina

Jeho tempu sa dokáže priblížiť napríklad Dodge Charger SRT Hellcat, Aston Martin Rapide S, Bentley Flying Spur či Porsche Panamera Turbo S. Každému z menovaných však do prekonania hranice 330 km/h na papieri chýba malý kúsok. Najrýchlejší zo štvorice, Charger SRT Hellcat, má deklarovanú maximálnu rýchlosť oficiálne určenú na 228 km/h. Aj keď sa s Alpinou môže rovnať dynamikou, prepychom ju predčí len ťažko.


Najnovšie články
Kupé Tatry: Návrat slovenského klenotu?

Úhrady mýta pre nákladné vozidlá u nás stúpajú. V prvej polovici sa vybralo vyše 100 miliónov eur, čo je takmer o päť percent viac než v rovnakom období...

Štát vybral na mýte vyše 100 miliónov eur

Špeciálne vozidlo disponujúce 4,7-litrovým motorom dosiahne stovku za 4,2 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť je 274 km/h.

Aston Martin postavil osemvalcový Cygnet

Čínska stránka publikovala fotografie, ktoré ukazujú druhý karosársky variant medveďa bez kamufláže. Uvádza aj technické údaje.

Škoda Kodiaq GT: České SUV-kupé naživo

Talianskemu elektromobilu prorokujú dobre informované zdroje nekompromisné dynamické schopnosti, stovku zhltne pod dve sekundy.

Pininfarina avizuje elektrický hyperšport

Priechody pre chodcov sa výraznejšie nemenili už poriadne dlho. Môže nevídaná revolúcia prísť napríklad z Ruska? V Kazani sa objavili 3D priechody pre chodcov.

Nový typ priechodu z Ruska: Je nebezpečný?

Opel doteraz nebol v centre pozornosti vyšetrovania v súvislosti s emisným škandálom. Situácia sa však zmenila a úrady začínajú preverovať aj jeho systémy...

Dieselgate: Opel v centre pozornosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×