Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Alpina B7: Najrýchlejší sedan na svete?

Alpina B7 Biturbo už na trhu nie je žiadnym nováčikom. Len prednedávnom ale úpravca oznámil dôležitú informáciu - maximálna rýchlosť sedanu je vyššia, než sa pôvodne uvádzalo.
16 8 príspevkov 07.08.2017 / Filip Kadlečík

Je síce pravda, že automobilovému trhu v súčasnosti dominujú predovšetkým autá s vyššou svetlou výškou. SUV sú jednoducho trendy a túži po nich takmer každý šofér. Ak však ide o luxus a maximálny komfort na palube, tón ešte stále udávajú prepychové štvordverové sedany. Medzi ne patrí napríklad aj BMW radu 7, ktoré je samo o sebe v mnohých motorizáciach vyslovene diaľničnou stíhačkou.

Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive 16 fotografií v galérii Alpina B7 je modifikované BMW 750Li xDrive Zdroj: Alpina

Verzia 750Li xDrive je jedným zo špičkových variantov bavorskej sedmičky, štandardne medzi štyri kolesá rozdeľuje 330 kW (450 k) a 650 Nm. Ani tieto famózne údaje však, zdá sa, neohúria každého. Predovšetkým nie inžinierov spoločnosti Alpina, ktorá dlhodobo upravuje automobily BMW.

Jej minuloročný počin, Alpina B7 Biturbo, vychádza práve z vyhotovenia 750Li xDrive, no jeho parametre posúva na novú úroveň. Výkon pohonnej sústavy dosahuje 447 kW (608 k) a 800 Nm krútiaceho momentu. V praxi to znamená asi toľko, že luxusná, viac než päťmetrová, limuzína na stovku vystrelí za 3,7 sekundy.

Alpina B7 má výkon hodný superšportu

Upravená bavorská limuzína je poriadne rýchla. Po komplexnom vyladení vykazuje jej osemvalec parametre 447 kW (608 k) a 800 Nm.

Pri oficiálnom uvedení sa hovorilo o maximálnej rýchlosti 310 km/h, tá sa však nedávno zmenila. Na oficiálnej stránke Alpiny sa totiž po novom uvádza, že supersedan zvládne za hodinu zhltnúť až 330 kilometrov. Tento strhujúci údaj ho pasuje do úlohy jedného z najrýchlejších sedanov dneška.

Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW 16 fotografií v galérii Osemvalec s objemom 4,4 litra produkuje 447 kW Zdroj: Alpina

Jeho tempu sa dokáže priblížiť napríklad Dodge Charger SRT Hellcat, Aston Martin Rapide S, Bentley Flying Spur či Porsche Panamera Turbo S. Každému z menovaných však do prekonania hranice 330 km/h na papieri chýba malý kúsok. Najrýchlejší zo štvorice, Charger SRT Hellcat, má deklarovanú maximálnu rýchlosť oficiálne určenú na 228 km/h. Aj keď sa s Alpinou môže rovnať dynamikou, prepychom ju predčí len ťažko.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×