Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pomalá jazda po diaľnici vyšla vodiča draho

Pomalá jazda nemusí automaticky znamenať bezpečnosť a beztrestnosť. Presvedčil sa o tom vodič, ktorého tvrdohlavosť ho vyšla poriadne draho.
3 188 príspevkov 06.08.2017 / Soňa Zverková

Fakt, že vysoká rýchlosť môže byť potenciálne nebezpečný prvok v premávke, si pravdepodobne uvedomujú všetci. No aj pomalí vodiči dokážu v premávke narobiť nemalé problémy. To, že aj oni porušujú zákon so všetkými možnými dôsledkami, si však uvedomuje málokto.

Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR 3 fotografie v galérii Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR Zdroj: PZ SR

Minulý týždeň sa o tom jeden z pomalých vodičov presvedčil na vlastnej koži. Hliadka diaľničnej polície spozorovala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo, ktoré nedodržalo minimálnu rýchlosť stanovenú pre diaľnice. Tá je podľa zákona stanovená na 80 km/h. Radar nameral striebornému Peugeotu necelých 70 km/h, čím v pravom jazdnom pruhu prekážal najmä kamiónom.

Policajti vodiča zastavili a pri kontrole zistili zlý technický stav. Následne mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu 50 eur. Akoby to nestačilo, rovnaká hliadka o tri hodiny neskôr spozorovala to isté vozidlo znova, tentokrát na bratislavskom obchvate. Policajti nepoučiteľného vodiča zastavili a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Podľa informácií polície, vec bude po ukončení objasňovania priestupku postúpená na prejednanie príslušnému správnemu orgánu.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×