Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pomalá jazda po diaľnici vyšla vodiča draho

Pomalá jazda nemusí automaticky znamenať bezpečnosť a beztrestnosť. Presvedčil sa o tom vodič, ktorého tvrdohlavosť ho vyšla poriadne draho.
3 188 príspevkov 06.08.2017 / Soňa Zverková

Fakt, že vysoká rýchlosť môže byť potenciálne nebezpečný prvok v premávke, si pravdepodobne uvedomujú všetci. No aj pomalí vodiči dokážu v premávke narobiť nemalé problémy. To, že aj oni porušujú zákon so všetkými možnými dôsledkami, si však uvedomuje málokto.

Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR 3 fotografie v galérii Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR Zdroj: PZ SR

Minulý týždeň sa o tom jeden z pomalých vodičov presvedčil na vlastnej koži. Hliadka diaľničnej polície spozorovala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo, ktoré nedodržalo minimálnu rýchlosť stanovenú pre diaľnice. Tá je podľa zákona stanovená na 80 km/h. Radar nameral striebornému Peugeotu necelých 70 km/h, čím v pravom jazdnom pruhu prekážal najmä kamiónom.

Policajti vodiča zastavili a pri kontrole zistili zlý technický stav. Následne mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu 50 eur. Akoby to nestačilo, rovnaká hliadka o tri hodiny neskôr spozorovala to isté vozidlo znova, tentokrát na bratislavskom obchvate. Policajti nepoučiteľného vodiča zastavili a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Podľa informácií polície, vec bude po ukončení objasňovania priestupku postúpená na prejednanie príslušnému správnemu orgánu.


Najnovšie články
Dendrobium D-1: Predátor poháňaný elektrinou

Českí umelci aplikovali na karosériou modelov i3 a i8 státisíce zrniek zlatého prachu, výsledok má pripomínať nočnú oblohu.

Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×