Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pomalá jazda po diaľnici vyšla vodiča draho

Pomalá jazda nemusí automaticky znamenať bezpečnosť a beztrestnosť. Presvedčil sa o tom vodič, ktorého tvrdohlavosť ho vyšla poriadne draho.
3 215 príspevkov 06.08.2017 / Soňa Zverková

Fakt, že vysoká rýchlosť môže byť potenciálne nebezpečný prvok v premávke, si pravdepodobne uvedomujú všetci. No aj pomalí vodiči dokážu v premávke narobiť nemalé problémy. To, že aj oni porušujú zákon so všetkými možnými dôsledkami, si však uvedomuje málokto.

Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR 3 fotografie v galérii Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR

Minulý týždeň sa o tom jeden z pomalých vodičov presvedčil na vlastnej koži. Hliadka diaľničnej polície spozorovala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo, ktoré nedodržalo minimálnu rýchlosť stanovenú pre diaľnice. Tá je podľa zákona stanovená na 80 km/h. Radar nameral striebornému Peugeotu necelých 70 km/h, čím v pravom jazdnom pruhu prekážal najmä kamiónom.

Policajti vodiča zastavili a pri kontrole zistili zlý technický stav. Následne mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu 50 eur. Akoby to nestačilo, rovnaká hliadka o tri hodiny neskôr spozorovala to isté vozidlo znova, tentokrát na bratislavskom obchvate. Policajti nepoučiteľného vodiča zastavili a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Podľa informácií polície, vec bude po ukončení objasňovania priestupku postúpená na prejednanie príslušnému správnemu orgánu.


Najnovšie články
Drifty na púšti: Ken Block opäť vyvádza

EXKLUZÍVNA JAZDA Najdrahšie bavorské vozidlo ohúri nielen motorom od značky Rolls-Royce, ale tiež absolútnym luxusom na štyroch kolesách.

BMW M760Li: Dvanásťvalcový elektromobil

Ford v stanovisku uviedol, že elektromobily sa budú predávať pod značkou, ktorá bude majetkom nového spoločného podniku, v ktorej budú mať obe firmy 50-%...

Ford chce v Číne vyrábať elektromobily

McLaren patrí k jedným z najvýnimočnejších automobilov histórie. Špeciál, ktorý fascinuje aj po desaťročiach, si preto logicky drží vysokú cenu. Tá...

Nový rekord: Cena McLarenu F1 stále rastie

Trinásť talianskych automobilov sa predalo v prepočte za 14 miliónov eur, polovicu z toho tvorilo jediné historické kupé.

Úžasná zbierka Ferrari: Ktoré je najdrahšie?

Wolfsburg pripravil pre kompakt s génmi MPV dizajnové zásahy, multimediálny systém s 9,2-palcovým displejom i nové motory.

VW Golf Sportsvan absolvoval facelift

Tisícka nových pracovných miest vznikla podľa neho vďaka príchodu nových produktov. Automobilka hľadá zamestnancov predovšetkým do výroby pre karosáreň,...

VW Slovakia plánuje prijať tisícku zamestnancov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×