Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pomalá jazda po diaľnici vyšla vodiča draho

Pomalá jazda nemusí automaticky znamenať bezpečnosť a beztrestnosť. Presvedčil sa o tom vodič, ktorého tvrdohlavosť ho vyšla poriadne draho.
3 216 príspevkov 06.08.2017 / Soňa Zverková

Fakt, že vysoká rýchlosť môže byť potenciálne nebezpečný prvok v premávke, si pravdepodobne uvedomujú všetci. No aj pomalí vodiči dokážu v premávke narobiť nemalé problémy. To, že aj oni porušujú zákon so všetkými možnými dôsledkami, si však uvedomuje málokto.

Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR 3 fotografie v galérii Aj nízka rýchlosť môže znamenať priestupok. Zdroj: PZ SR Zdroj: PZ SR

Minulý týždeň sa o tom jeden z pomalých vodičov presvedčil na vlastnej koži. Hliadka diaľničnej polície spozorovala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo, ktoré nedodržalo minimálnu rýchlosť stanovenú pre diaľnice. Tá je podľa zákona stanovená na 80 km/h. Radar nameral striebornému Peugeotu necelých 70 km/h, čím v pravom jazdnom pruhu prekážal najmä kamiónom.

Policajti vodiča zastavili a pri kontrole zistili zlý technický stav. Následne mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu 50 eur. Akoby to nestačilo, rovnaká hliadka o tri hodiny neskôr spozorovala to isté vozidlo znova, tentokrát na bratislavskom obchvate. Policajti nepoučiteľného vodiča zastavili a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Podľa informácií polície, vec bude po ukončení objasňovania priestupku postúpená na prejednanie príslušnému správnemu orgánu.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×