Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dieselgate: Kauza neobišila ani Porsche

Nemecká automobilka Porsche musí zvolať do serisov 22-tisíc kusov modelu Cayenne. Nemecké úrady totiž odhalili v naftovom trojlitri systém, ktorý má nelegálnym spôsobom regulovať produkciu emisií.
1 1 príspevok 05.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Tak ako ostatné značky koncernu Volkswagen, ani Porsche sa nevyhlo emisnému škandálu. Ten sa týka manipulovania s emisnými testami. Nemecké úrady našli v modeli Cayenne, konkrétne vo verzii s trojlitrovým naftovým motorom, nelegálny softvér, ktorý má v špeciálnom režime znižovať produkciu oxidu dusíka.

Porsche Cayenne Diesel s trojlitrovým motorom TDI

Automobilka teraz dostala nariadenie povolať do servisov asi 22-tisíc vozidiel z celej Európy, pričom viac ako 7-tisíc z toho je prihlásených v Nemecku. Informoval o tom nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt. Ak sa Porsche chce vyhnúť problémom, malo by so softvérovým upgradeom prísť čo najskôr.

Prokuratúra vyšetruje zamestnancov Porsche

Ako informoval prokurátor Jan Holzner, vyšetrovanie sa vedie voči neznámym zamestnancom automobilky Porsche a americkej dcérskej firmy, ktorú prokuratúra rovnako neidentifikovala.

Paradoxne, Dobrindt zároveň dodal, že nevie vysvetliť, prečo sa tento softvér nachádza práve v Cayenne. Exkluzívne SUV totiž má byť vybavené moderným emisným systémom schopným splniť normy aj bez nezákonnej pomoci. Nuž, v niektorých prípadoch sa rozhodne neoplatí podvádzať.


Najnovšie články
Rýchla krádež: Mercedes zmizol za 20 sekúnd

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

niektoré modely dieselových áut budú mať zakázaný vjazd do dvoch úsekov dvoch ulíc v štvrti Altona.

Hamburg uvádza obmedzenia pre naftové autá

Bezpečnosť dieťaťa vo vozidle nemožno podceňovať a teda ani výber vhodnej autosedačky. Autokluby ADAC a ÖAMTC v tejto sezóne otestovali 23 modelov a väčšina...

Test autosedačiek: Jedna je extrémne nebezpečná

Vlajkovú loď francúzskej značky sme preverili s novým 1,8-litrovým benzínom, ktorý pôvodne debutoval pod kapotou kupé Alpine A110.

Test Renault Espace TCe 225: Dobré srdce

Moderné automobily sú plné asistenčných systémov, dostávajú sa už aj do najlacnejších modelov a čoskoro budú mnohé z nich povinnou výbavou. Používajú ich však...

Asistenčné systémy: Používajú ich vodiči?

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach môžeme vidieť čierny a červený exemplár SUV, oba mali putovať do arabského sveta.

Cullinan: Prvé kusy už Rolls-Royce dodal
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×