Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dieselgate: Kauza neobišila ani Porsche

Nemecká automobilka Porsche musí zvolať do serisov 22-tisíc kusov modelu Cayenne. Nemecké úrady totiž odhalili v naftovom trojlitri systém, ktorý má nelegálnym spôsobom regulovať produkciu emisií.
1 1 príspevok 05.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Tak ako ostatné značky koncernu Volkswagen, ani Porsche sa nevyhlo emisnému škandálu. Ten sa týka manipulovania s emisnými testami. Nemecké úrady našli v modeli Cayenne, konkrétne vo verzii s trojlitrovým naftovým motorom, nelegálny softvér, ktorý má v špeciálnom režime znižovať produkciu oxidu dusíka.

Porsche Cayenne Diesel s trojlitrovým motorom TDI

Automobilka teraz dostala nariadenie povolať do servisov asi 22-tisíc vozidiel z celej Európy, pričom viac ako 7-tisíc z toho je prihlásených v Nemecku. Informoval o tom nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt. Ak sa Porsche chce vyhnúť problémom, malo by so softvérovým upgradeom prísť čo najskôr.

Prokuratúra vyšetruje zamestnancov Porsche

Ako informoval prokurátor Jan Holzner, vyšetrovanie sa vedie voči neznámym zamestnancom automobilky Porsche a americkej dcérskej firmy, ktorú prokuratúra rovnako neidentifikovala.

Paradoxne, Dobrindt zároveň dodal, že nevie vysvetliť, prečo sa tento softvér nachádza práve v Cayenne. Exkluzívne SUV totiž má byť vybavené moderným emisným systémom schopným splniť normy aj bez nezákonnej pomoci. Nuž, v niektorých prípadoch sa rozhodne neoplatí podvádzať.


Najnovšie články
VW Chrobák má dnes výročie

Dynamicky tvarovaná štúdia Q Inspiration je schopná plne samostatného fungovania, má luxusný interiér a revolučný motor VC-Turbo.

Infiniti odhalilo v USA futuristický sedan

Zástupca trendovej vlny spája nemecké gény s francúzskymi, navyše stojí kdesi medzi kategóriami SUV a MPV. Ako funguje tento kríženec?

Test Opel Crossland X: Kašle na segmenty

Počas finančnej krízy v rokoch 2008 a 2009 predaj áut v EÚ výrazne klesol. Minulý rok bol preto pre európsky trh rekordný: prvýkrát po desiatich rokoch sa...

Predaj áut v EÚ sa konečne zotavil

Zmodernizovaná verzia tuzemského bestselleru sa ukáže na autosalóne v Ženeve. Okrem dizajnových zmien možno čakať aj technické úpravy.

Škoda Fabia: Kráľ slovenského trhu sa zmení

Predpokladané uvedenie dvojlitrového prepĺňaného benzínu sa naplnilo. Na európskych trhoch pravdepodobne vyradí atmosférický šesťvalec Pentastar.

Jeep Cherokee prichádza s tromi motormi

V titule nie je chyba, automobil skutočne môže byť schopný neptretržite jazdiť bokom aj stovky kilometrov. BMW to dokázalo s novým ostrým modelom M5, ktorý...

Šialené BMW M5: Drift dlhý stovky kilometrov?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×