Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dieselgate: Kauza neobišila ani Porsche

Nemecká automobilka Porsche musí zvolať do serisov 22-tisíc kusov modelu Cayenne. Nemecké úrady totiž odhalili v naftovom trojlitri systém, ktorý má nelegálnym spôsobom regulovať produkciu emisií.
1 1 príspevok 05.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Tak ako ostatné značky koncernu Volkswagen, ani Porsche sa nevyhlo emisnému škandálu. Ten sa týka manipulovania s emisnými testami. Nemecké úrady našli v modeli Cayenne, konkrétne vo verzii s trojlitrovým naftovým motorom, nelegálny softvér, ktorý má v špeciálnom režime znižovať produkciu oxidu dusíka.

Porsche Cayenne Diesel s trojlitrovým motorom TDI

Automobilka teraz dostala nariadenie povolať do servisov asi 22-tisíc vozidiel z celej Európy, pričom viac ako 7-tisíc z toho je prihlásených v Nemecku. Informoval o tom nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt. Ak sa Porsche chce vyhnúť problémom, malo by so softvérovým upgradeom prísť čo najskôr.

Prokuratúra vyšetruje zamestnancov Porsche

Ako informoval prokurátor Jan Holzner, vyšetrovanie sa vedie voči neznámym zamestnancom automobilky Porsche a americkej dcérskej firmy, ktorú prokuratúra rovnako neidentifikovala.

Paradoxne, Dobrindt zároveň dodal, že nevie vysvetliť, prečo sa tento softvér nachádza práve v Cayenne. Exkluzívne SUV totiž má byť vybavené moderným emisným systémom schopným splniť normy aj bez nezákonnej pomoci. Nuž, v niektorých prípadoch sa rozhodne neoplatí podvádzať.


Najnovšie články
BAC Mono: Cestné formuly na ostrove Man

Lamborghini má techniku bez zmien a kompletne novú karosériu, ktorou Okuyama vzdáva hold Marcellovi Gandinimu.

Kode 0 je Aventador s nádychom 70. rokov

V drobnom Luxembursku nastúpi do služby dvojica elektromobilov, ktoré sa majú využívať najmä diaľnici počas minimálne dvoch rokov.

Tesla Model S opäť v policajnom mundúre

Repliky slávnych superšportov nie sú na automobilovom trhu ničím výnimočným. Väčšinou ide o diela, ktoré sú od originálu doslova na nerozoznanie. Tentokrát...

Jazdené Bugatti Veyron? Stojí menej než tisícku

Honosný koncept prichádza v otvorenej verzii, ktorá má strechu zo špeciálnej tkaniny a jej pohon zabezpečuje štvorica elektromotorov.

Maybach: Najluxusnejší kabriolet sveta?

Vydať chýbajúce stavebné povolenia k pozemkom pod obchvat pomohla štátu novela zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb...

Práce na obchvate BA sa čoskoro začnú

Špičková verzia nemeckého vozidla vyššej strednej triedy má štylistiku, ktorá sa ubrala klasickou cestou. Po novom budú poháňané všetky kolesá.

BMW M5: Únik fotiek tesne pred debutom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×