Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dieselgate: Kauza neobišila ani Porsche

Nemecká automobilka Porsche musí zvolať do serisov 22-tisíc kusov modelu Cayenne. Nemecké úrady totiž odhalili v naftovom trojlitri systém, ktorý má nelegálnym spôsobom regulovať produkciu emisií.
1 1 príspevok 05.08.2017 / Redakcia AUTO BILD

Tak ako ostatné značky koncernu Volkswagen, ani Porsche sa nevyhlo emisnému škandálu. Ten sa týka manipulovania s emisnými testami. Nemecké úrady našli v modeli Cayenne, konkrétne vo verzii s trojlitrovým naftovým motorom, nelegálny softvér, ktorý má v špeciálnom režime znižovať produkciu oxidu dusíka.

Porsche Cayenne Diesel s trojlitrovým motorom TDI

Automobilka teraz dostala nariadenie povolať do servisov asi 22-tisíc vozidiel z celej Európy, pričom viac ako 7-tisíc z toho je prihlásených v Nemecku. Informoval o tom nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt. Ak sa Porsche chce vyhnúť problémom, malo by so softvérovým upgradeom prísť čo najskôr.

Prokuratúra vyšetruje zamestnancov Porsche

Ako informoval prokurátor Jan Holzner, vyšetrovanie sa vedie voči neznámym zamestnancom automobilky Porsche a americkej dcérskej firmy, ktorú prokuratúra rovnako neidentifikovala.

Paradoxne, Dobrindt zároveň dodal, že nevie vysvetliť, prečo sa tento softvér nachádza práve v Cayenne. Exkluzívne SUV totiž má byť vybavené moderným emisným systémom schopným splniť normy aj bez nezákonnej pomoci. Nuž, v niektorých prípadoch sa rozhodne neoplatí podvádzať.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×