Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Galéria: Najhoršie tuningové autá Slovákov

FOTO
Proti gustu žiaden dišputát. Okrídlená veta platí aj v dnešnej dobe, ale aj ona musí poznať svoje hranice. Vnímanie krásy je síce subjektívne, no tieto vozidlá sa nepáčia snáď nikomu.
29 101 príspevkov 01.08.2017 / Filip Kadlečík

Tuning ako taký sa u nás rozmohol najmä vďaka dvom fenoménom predchádzajúcej dekády. Rozhodujúci vplyv mala jednoznačne séria Rýchlo a zbesilo. Tá vo svojich začiatkoch kládla veľký dôraz práve na legálne i nelegálne upravené stroje. Olej do ohňa potom priliala spoločnosť Electronic Arts, ktorá v roku 2003 predstavila herný titul Need For Speed: Underground.

Mnohým majiteľom týchto vozidiel nemožno uprieť kus práce, ktorý vložili do svojich tátošov - takto vytuningovaná Škoda Felicia, Peugeot 206, Volkswagen Passat a iné sa však už dnes nenosia Zdroj: FB Najtrápnejšie tuningové pokusy 29 fotografií v galérii Mnohým majiteľom týchto vozidiel nemožno uprieť kus práce, ktorý vložili do svojich tátošov - takto vytuningovaná Škoda Felicia, Peugeot 206, Volkswagen Passat a iné sa však už dnes nenosia Zdroj: FB Najtrápnejšie tuningové pokusy Zdroj: Najtrápnejšie tuningové pokusy

Po veľkom úspechu hry i filmu sa tuning začal z televízorov a počítačových obrazoviek dostávať aj na naše cesty. Spočiatku išlo najmä o to, aby vaše auto bolo čo najvýraznejšie. Obrovské spojlery, výrazné nálepky či neónové farby laku boli na dennom poriadku. Čím bol váš špeciál “uletenejší”, tým väčšiu pozornosť komunity si mohol získať.

Treba podotknúť, že úpravou často prechádzalo aj pohonné ústrojenstvo či podvozky tuningových vozidiel. Vždy však prevažovali najmä technicky menej náročné a lacnejšie optické úpravy. V súčasnosti sa už tuning uberá iným smerom. Automobily sú decentnejšie, nesnažia sa na seba tak výrazne upozorňovať.

>>> Všetky nepodarené tuningové autá nájdete v galérii <<<

Samozrejme, výnimky sa nájdu aj dnes. Za všetky stačí spomenúť napríklad niektoré výtvory firiem Mansory či Hamann. Ako môžete vidieť v našej galérii, o extravagantné kúsky, ktoré sú za hranicou dobrého vkusu, nie je núdza ani na našich cestách. Na sociálnej sieti Facebook tieto slovenské "diela" mapuje stránka “Najtrápnejšie tuningové pokusy” a odvádza kus dobrej práce.

Mansory Levante: Gýč alebo karbónový luxus?

Mansory nepatrí práve k tým úpracom, ktorí auto upravia decentne. Nemecká tuningová spoločnosť zanecháva na vozidlách poriadne výrazný podpis. Tentokrát si do parády zobrali nové SUV Maserati...

Mnohé výtvory, ktoré sa na túto stránku dostanú, sú totiž nielenže nevkusné, ale môžu byť aj nebezpečné. Najmä tie, ktoré majú extrémne komplikované predné nárazníky, by sa pri kolízii s chodcom rozhodne neosvedčili. Pochybovať sa dá aj o celkovom technickom stave niektorých bizarných automobilov. V každom prípade, bez ohľadu na vnímanie krásy, sú tieto vozidlá už prežitkom.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×