Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drahý omyl: Žena kvapalinou zničila motor

Nemecká šoférka naliala namiesto oleja do pohonnej jednotky svojho MINI päťlitrovú bandasku zmesi do ostrekovačov.
3 55 príspevkov 29.07.2017 / Marek Pokrývka

Medzi najnebezpečnejšie chyby pri vedení automobilu možno určite zaradiť zámenu pedálov, najmä ak vodič stlačí plynový namiesto brzdového. Týmto spôsobom už vznikla nejedna havária. No istá vodička z Nemecka nedávno dokázala, že poriadnu škodu možno spôsobiť aj pri stojacom vozidle. Stačí sa zmýliť pri dopĺňaní prevádzkových kvapalín.

Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou 3 fotografie v galérii Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou Zdroj: Facebook

Prostredníctvom sociálnych sietí sa šíri príbeh o obrovskom zlyhaní, ktorého sa dopustila nemecká šoférka. Tá si všimla symbol nedostatku tekutiny na umývanie okien. Zastavila preto na čerpacej stanici a kúpila rovno päťlitrovú bandasku. Následne sa rozhodla celý jej objem dopriať autu. Netrafila však správne viečko a zmes do ostrekovačov naliala namiesto oleja priamo do pohonnej jednotky svojho MINI.

Fatálna chyba pri čistení auta: Nerobíte ju aj vy?

Medzi motoristami sa nájde množstvo vodičov, ktorí si vyslovene potrpia na čistote ich štvorkolesového tátoša. Ak sa však chcú vyhnúť poškodeniu krycej vrstvy laku, nemali by zabúdať na jedno...

Po tomto neúmyselnom experimente začal mať agregát problémy, čo nie je prekvapujúce. Ženu na ne upozornil najmä modrý dym. Auto preto vzala do servisu, kde ho mechanici začali rozoberať. Neverili pritom svojim očiam. Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou, ktorá pripomína žuvačku hnedej až zelenej farby. Nemecká šoférka motor nesprávnou kvapalinou zničila. S veľkou pravdepodobnosťou ho bude treba celý vymeniť, šlo teda o poriadne drahý omyl.


Najnovšie články
V Škode sa schyľuje k štrajku

Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra...

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Toyota zvoláva desaťtisíce pickupov pre dva problémy, ktoré môžu mať pri nehode vážne dôsledky alebo dokonca nehodu spôsobiť.

Toyota zvoláva tisíce pickupov

Nabrúsené kupé ponesie prívlastok, ktorý v taliančine označuje pretekársku trať. Jeho tvary evidentne diktovalo prúdenie vzduchu.

Ferrari 488 Pista: Na okruhu ako doma

Elektromobil merajúci 5,11 metra má natiahnutú siluetu, obrovské kolesá a batériu s kapacitou 111 kWh. Stačiť má až na 665 kilometrov bez dobíjania.

Rodinu Volkswagen I.D. rozšíri liftback

Toyota pripravuje elektromotory, ktoré vyžadujú až o polovicu menej vzácnych kovov. Dôvodom sú obavy z nedostatku surovín, keďže automobilky rozširujú ponuku...

Toyota obmedzí vzácne kovy v e-autách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×