Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drahý omyl: Žena kvapalinou zničila motor

Nemecká šoférka naliala namiesto oleja do pohonnej jednotky svojho MINI päťlitrovú bandasku zmesi do ostrekovačov.
3 55 príspevkov 29.07.2017 / Marek Pokrývka

Medzi najnebezpečnejšie chyby pri vedení automobilu možno určite zaradiť zámenu pedálov, najmä ak vodič stlačí plynový namiesto brzdového. Týmto spôsobom už vznikla nejedna havária. No istá vodička z Nemecka nedávno dokázala, že poriadnu škodu možno spôsobiť aj pri stojacom vozidle. Stačí sa zmýliť pri dopĺňaní prevádzkových kvapalín.

Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou 3 fotografie v galérii Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou Zdroj: Facebook

Prostredníctvom sociálnych sietí sa šíri príbeh o obrovskom zlyhaní, ktorého sa dopustila nemecká šoférka. Tá si všimla symbol nedostatku tekutiny na umývanie okien. Zastavila preto na čerpacej stanici a kúpila rovno päťlitrovú bandasku. Následne sa rozhodla celý jej objem dopriať autu. Netrafila však správne viečko a zmes do ostrekovačov naliala namiesto oleja priamo do pohonnej jednotky svojho MINI.

Fatálna chyba pri čistení auta: Nerobíte ju aj vy?

Medzi motoristami sa nájde množstvo vodičov, ktorí si vyslovene potrpia na čistote ich štvorkolesového tátoša. Ak sa však chcú vyhnúť poškodeniu krycej vrstvy laku, nemali by zabúdať na jedno...

Po tomto neúmyselnom experimente začal mať agregát problémy, čo nie je prekvapujúce. Ženu na ne upozornil najmä modrý dym. Auto preto vzala do servisu, kde ho mechanici začali rozoberať. Neverili pritom svojim očiam. Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou, ktorá pripomína žuvačku hnedej až zelenej farby. Nemecká šoférka motor nesprávnou kvapalinou zničila. S veľkou pravdepodobnosťou ho bude treba celý vymeniť, šlo teda o poriadne drahý omyl.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×