Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Drahý omyl: Žena kvapalinou zničila motor

Nemecká šoférka naliala namiesto oleja do pohonnej jednotky svojho MINI päťlitrovú bandasku zmesi do ostrekovačov.
3 55 príspevkov 29.07.2017 / Marek Pokrývka

Medzi najnebezpečnejšie chyby pri vedení automobilu možno určite zaradiť zámenu pedálov, najmä ak vodič stlačí plynový namiesto brzdového. Týmto spôsobom už vznikla nejedna havária. No istá vodička z Nemecka nedávno dokázala, že poriadnu škodu možno spôsobiť aj pri stojacom vozidle. Stačí sa zmýliť pri dopĺňaní prevádzkových kvapalín.

Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou 3 fotografie v galérii Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou Zdroj: Facebook

Prostredníctvom sociálnych sietí sa šíri príbeh o obrovskom zlyhaní, ktorého sa dopustila nemecká šoférka. Tá si všimla symbol nedostatku tekutiny na umývanie okien. Zastavila preto na čerpacej stanici a kúpila rovno päťlitrovú bandasku. Následne sa rozhodla celý jej objem dopriať autu. Netrafila však správne viečko a zmes do ostrekovačov naliala namiesto oleja priamo do pohonnej jednotky svojho MINI.

Fatálna chyba pri čistení auta: Nerobíte ju aj vy?

Medzi motoristami sa nájde množstvo vodičov, ktorí si vyslovene potrpia na čistote ich štvorkolesového tátoša. Ak sa však chcú vyhnúť poškodeniu krycej vrstvy laku, nemali by zabúdať na jedno...

Po tomto neúmyselnom experimente začal mať agregát problémy, čo nie je prekvapujúce. Ženu na ne upozornil najmä modrý dym. Auto preto vzala do servisu, kde ho mechanici začali rozoberať. Neverili pritom svojim očiam. Srdce vozidla bolo kompletne zahltené neidentifikovateľnou hmotou, ktorá pripomína žuvačku hnedej až zelenej farby. Nemecká šoférka motor nesprávnou kvapalinou zničila. S veľkou pravdepodobnosťou ho bude treba celý vymeniť, šlo teda o poriadne drahý omyl.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×