Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do policajnej služby nastupuje Ford F-150

Nedávno omladený pick-up má charakteristické farby i osvetlenie, rám v prednej časti či integrovanú vysielačku. Poháňa ho šesťvalec EcoBoost.
7 27.07.2017 / Marek Pokrývka

Flotily poriadkových zložiek síce obsahujú nejedného exota, no valnú väčšinu služobných vozidiel tvoria obyčajné automobily. K bežným zjavom patrí aj Ford F-150 predávaný v Spojených štátoch po stovkách. Momentálne nastupuje do policajnej služby, Modrý ovál ukázal jeho špeciálnu verziu kompletne pripravenú na vykonávanie svojich povinností.

Ford F-150 Police Responder 7 fotografií v galérii Ford F-150 Police Responder

Od štandardného pick-upu, ktorý nedávno prešiel omladením, sa fabrické vyhotovenie Police Responder odlišuje viacerými prvkami. Samozrejmosťou sú charakteristické farby doplnené prídavným modro-červeným diódovým osvetlením. Na karosérii si okrem toho možno všimnúť prekrytú ložnú plochu a najmä veľký rám v prednej časti, prvok používaný najmä pri naháňaní unikajúcich vozidiel.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Ford v interiéri modifikoval centrálnu konzolu, z ktorej zmizla spoločná lakťová opierka i ovládanie prevodovky. Jej volič sa presťahoval za volant. Musel totiž uvoľniť miesto služobnej vysielačke, tá je integrovaná priamo do stredového tunela. Vnútorné priestory pokrývajú prevažne trvácne materiály. Napríklad podlaha je tvorená vinylom, ktorý sa jednoducho čistí.

Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) 7 fotografií v galérii Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k)

Pick-up poháňa 3,5-litrový šesťvalec EcoBoost dosahujúci výkon 276 kW (375 k) a krútiaci moment 640 Nm, vďaka ktorému nejde o žiadneho slimáka. Motor roztáča osemnásťpalcové kolesá so štandardným univerzálnym obutím. Policajná verzia typu F-150 má posilnené brzdy a mohutnejší predný stabilizátor, okrem toho je vybavená silnejším alternátorom i prídavnou ochranou spodných partií.


Najnovšie články
Drifty na púšti: Ken Block opäť vyvádza

EXKLUZÍVNA JAZDA Najdrahšie bavorské vozidlo ohúri nielen motorom od značky Rolls-Royce, ale tiež absolútnym luxusom na štyroch kolesách.

BMW M760Li: Dvanásťvalcový elektromobil

Ford v stanovisku uviedol, že elektromobily sa budú predávať pod značkou, ktorá bude majetkom nového spoločného podniku, v ktorej budú mať obe firmy 50-%...

Ford chce v Číne vyrábať elektromobily

McLaren patrí k jedným z najvýnimočnejších automobilov histórie. Špeciál, ktorý fascinuje aj po desaťročiach, si preto logicky drží vysokú cenu. Tá...

Nový rekord: Cena McLarenu F1 stále rastie

Trinásť talianskych automobilov sa predalo v prepočte za 14 miliónov eur, polovicu z toho tvorilo jediné historické kupé.

Úžasná zbierka Ferrari: Ktoré je najdrahšie?

Wolfsburg pripravil pre kompakt s génmi MPV dizajnové zásahy, multimediálny systém s 9,2-palcovým displejom i nové motory.

VW Golf Sportsvan absolvoval facelift

Tisícka nových pracovných miest vznikla podľa neho vďaka príchodu nových produktov. Automobilka hľadá zamestnancov predovšetkým do výroby pre karosáreň,...

VW Slovakia plánuje prijať tisícku zamestnancov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×