Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do policajnej služby nastupuje Ford F-150

Nedávno omladený pick-up má charakteristické farby i osvetlenie, rám v prednej časti či integrovanú vysielačku. Poháňa ho šesťvalec EcoBoost.
7 27.07.2017 / Marek Pokrývka

Flotily poriadkových zložiek síce obsahujú nejedného exota, no valnú väčšinu služobných vozidiel tvoria obyčajné automobily. K bežným zjavom patrí aj Ford F-150 predávaný v Spojených štátoch po stovkách. Momentálne nastupuje do policajnej služby, Modrý ovál ukázal jeho špeciálnu verziu kompletne pripravenú na vykonávanie svojich povinností.

Ford F-150 Police Responder 7 fotografií v galérii Ford F-150 Police Responder Zdroj: Ford

Od štandardného pick-upu, ktorý nedávno prešiel omladením, sa fabrické vyhotovenie Police Responder odlišuje viacerými prvkami. Samozrejmosťou sú charakteristické farby doplnené prídavným modro-červeným diódovým osvetlením. Na karosérii si okrem toho možno všimnúť prekrytú ložnú plochu a najmä veľký rám v prednej časti, prvok používaný najmä pri naháňaní unikajúcich vozidiel.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Ford v interiéri modifikoval centrálnu konzolu, z ktorej zmizla spoločná lakťová opierka i ovládanie prevodovky. Jej volič sa presťahoval za volant. Musel totiž uvoľniť miesto služobnej vysielačke, tá je integrovaná priamo do stredového tunela. Vnútorné priestory pokrývajú prevažne trvácne materiály. Napríklad podlaha je tvorená vinylom, ktorý sa jednoducho čistí.

Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) 7 fotografií v galérii Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) Zdroj: Ford

Pick-up poháňa 3,5-litrový šesťvalec EcoBoost dosahujúci výkon 276 kW (375 k) a krútiaci moment 640 Nm, vďaka ktorému nejde o žiadneho slimáka. Motor roztáča osemnásťpalcové kolesá so štandardným univerzálnym obutím. Policajná verzia typu F-150 má posilnené brzdy a mohutnejší predný stabilizátor, okrem toho je vybavená silnejším alternátorom i prídavnou ochranou spodných partií.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×