Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do policajnej služby nastupuje Ford F-150

Nedávno omladený pick-up má charakteristické farby i osvetlenie, rám v prednej časti či integrovanú vysielačku. Poháňa ho šesťvalec EcoBoost.
7 27.07.2017 / Marek Pokrývka

Flotily poriadkových zložiek síce obsahujú nejedného exota, no valnú väčšinu služobných vozidiel tvoria obyčajné automobily. K bežným zjavom patrí aj Ford F-150 predávaný v Spojených štátoch po stovkách. Momentálne nastupuje do policajnej služby, Modrý ovál ukázal jeho špeciálnu verziu kompletne pripravenú na vykonávanie svojich povinností.

Ford F-150 Police Responder 7 fotografií v galérii Ford F-150 Police Responder Zdroj: Ford

Od štandardného pick-upu, ktorý nedávno prešiel omladením, sa fabrické vyhotovenie Police Responder odlišuje viacerými prvkami. Samozrejmosťou sú charakteristické farby doplnené prídavným modro-červeným diódovým osvetlením. Na karosérii si okrem toho možno všimnúť prekrytú ložnú plochu a najmä veľký rám v prednej časti, prvok používaný najmä pri naháňaní unikajúcich vozidiel.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Ford v interiéri modifikoval centrálnu konzolu, z ktorej zmizla spoločná lakťová opierka i ovládanie prevodovky. Jej volič sa presťahoval za volant. Musel totiž uvoľniť miesto služobnej vysielačke, tá je integrovaná priamo do stredového tunela. Vnútorné priestory pokrývajú prevažne trvácne materiály. Napríklad podlaha je tvorená vinylom, ktorý sa jednoducho čistí.

Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) 7 fotografií v galérii Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) Zdroj: Ford

Pick-up poháňa 3,5-litrový šesťvalec EcoBoost dosahujúci výkon 276 kW (375 k) a krútiaci moment 640 Nm, vďaka ktorému nejde o žiadneho slimáka. Motor roztáča osemnásťpalcové kolesá so štandardným univerzálnym obutím. Policajná verzia typu F-150 má posilnené brzdy a mohutnejší predný stabilizátor, okrem toho je vybavená silnejším alternátorom i prídavnou ochranou spodných partií.


Najnovšie články
Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni...

Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle

Na sedany rýchle ako superšporty sme už takmer zvyknutí. Výkon od výrobcu však nikdy úpravcom nestačí, čo si myslí aj Manhart o novej em-päťke.

BMW M5: Manhart pridáva karbón i výkon
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×