Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do policajnej služby nastupuje Ford F-150

Nedávno omladený pick-up má charakteristické farby i osvetlenie, rám v prednej časti či integrovanú vysielačku. Poháňa ho šesťvalec EcoBoost.
7 27.07.2017 / Marek Pokrývka

Flotily poriadkových zložiek síce obsahujú nejedného exota, no valnú väčšinu služobných vozidiel tvoria obyčajné automobily. K bežným zjavom patrí aj Ford F-150 predávaný v Spojených štátoch po stovkách. Momentálne nastupuje do policajnej služby, Modrý ovál ukázal jeho špeciálnu verziu kompletne pripravenú na vykonávanie svojich povinností.

Ford F-150 Police Responder 7 fotografií v galérii Ford F-150 Police Responder Zdroj: Ford

Od štandardného pick-upu, ktorý nedávno prešiel omladením, sa fabrické vyhotovenie Police Responder odlišuje viacerými prvkami. Samozrejmosťou sú charakteristické farby doplnené prídavným modro-červeným diódovým osvetlením. Na karosérii si okrem toho možno všimnúť prekrytú ložnú plochu a najmä veľký rám v prednej časti, prvok používaný najmä pri naháňaní unikajúcich vozidiel.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Ford v interiéri modifikoval centrálnu konzolu, z ktorej zmizla spoločná lakťová opierka i ovládanie prevodovky. Jej volič sa presťahoval za volant. Musel totiž uvoľniť miesto služobnej vysielačke, tá je integrovaná priamo do stredového tunela. Vnútorné priestory pokrývajú prevažne trvácne materiály. Napríklad podlaha je tvorená vinylom, ktorý sa jednoducho čistí.

Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) 7 fotografií v galérii Motor pick-upu dosahuje maximálny výkon 276 kW (375 k) Zdroj: Ford

Pick-up poháňa 3,5-litrový šesťvalec EcoBoost dosahujúci výkon 276 kW (375 k) a krútiaci moment 640 Nm, vďaka ktorému nejde o žiadneho slimáka. Motor roztáča osemnásťpalcové kolesá so štandardným univerzálnym obutím. Policajná verzia typu F-150 má posilnené brzdy a mohutnejší predný stabilizátor, okrem toho je vybavená silnejším alternátorom i prídavnou ochranou spodných partií.


Najnovšie články
Kia Stinger GT: Prvý seriózny tuning v USA

Päťdverové kupé si ponechalo dynamickú siluetu i základné proporcie, no ergonómiu interiéru a množstvo technológií prebralo od á-osmičky.

Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Podľa výrobcu z Wokingu pôjde o najextrémnejšie cestné vozidlo z jeho dielne a prioritne bude zamerané na okruhovú prevádzku.

McLaren pripravuje ďalší hyperšport

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×