Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vzkriesený Ford Bronco: Ako môže vyzerať?

Modrý ovál chystá šiestu generáciu vozidla, ktorým chce zaútočiť na Jeep Wrangler. Fanúšikovia vytvorili vizualizácie jeho možného vzhľadu.
3 18.07.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom tohto roka Ford oficiálne priznal, že plánuje znovuzrodiť typ Bronco. Meno tri dekády vyrábaného predchodcu dnešných SUV má v domácom prostredí značky veľký cveng. Dlho pred nástupcovým príchodom naplánovaným na rok 2020 sa tak internetom valia všemožné informácie a tiež vizualizácie jeho možného vzhľadu. Asi najlepšie vytvorili ľudia z fóra Bronco6G.

Ford pri type Bronco podľa mnohých využije retro dizajn 3 fotografie v galérii Ford pri type Bronco podľa mnohých využije retro dizajn Zdroj: bronco6g.com

Zarytí fanúšikovia už dávnejšie prezentovali, ako môže vzkriesený automobil vyzerať. Siahli pritom po charakteristickej trojdverovej karosérii. Podľa zákulisných zdrojov však ďalšia generácia príde s praktickejším usporiadaním disponujúcim párom dverí navyše, grafickí špecialisti preto začali nanovo. Výsledkom ich práce je séria skutočne kvalitných vizualizácií.

Ford Bronco sa vráti na trh v roku 2020

Budúca generácia SUV si ponechá logo divokého koňa, predávať sa bude globálne. Stáť má na rovnakej technike ako ďalšie vydanie typu Ranger.

Ford podľa mnohých využije retro dizajn, ktorého základom sú okrúhle svetlá lemované obdĺžnikovou maskou chladiča. Ostré tvary pravdepodobne dostanú aj ďalšie časti karosérie. Istú budúcnosť vraj majú hranaté blatníky i diódové svetlá, vo vybavení sa pritom má objaviť prvok označovaný ako Air Roof. Ide o viacdielny strešný panel s možnosťou otvorenia v troch samostatných sekciách.

Strešný panel off-roadu sa má otvárať v troch sekciách 3 fotografie v galérii Strešný panel off-roadu sa má otvárať v troch sekciách Zdroj: bronco6g.com

Americká automobilka potvrdila, že šiesta generácia typu Bronco bude stáť na rovnakej platforme ako pick-up Ranger. Jej základom bude teda pevný rám. Okrem neho má vozidlo dostať tuhé nápravy Dana, nepôjde teda o žiadne trendové SUV. Modrý ovál ho chystá ako pravoverný off-road. Zaútočiť ním chce na jedno z najväčších mien v segmente, terénnu legendu Jeep Wrangler.


Najnovšie články
Vyvarujte sa chýb pri kúpe diaľničnej známky

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×