Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novinka v F1: Pilota má chrániť priehľadný štít

TOP VIDEO
Organizátori šampionátu Formula 1 seriózne zvažujú nasadenie priehľadného štítu, ktorý má chrániť pilotov. Testy by mali prebehnúť počas britskej Grand Prix.
1 príspevok 15.07.2017 / Filip Kadlečík

Veľká cena Británie klope na dvere a bude poriadne dôležitá - možno sa stane začiatkom novej éry Formuly 1. Sebastian Vettel bude totiž počas voľných jázd testovať nový druh kokpitu - priehľadný štít, ktorý sa má starať o bezpečnosť pilotov a chrániť ich pred kamienkami či inými cudzími objektmi. Predpokladá sa, že táto snaha by časom mohla dospieť až k plne uzavretému pracovisku jazdca.

Ako zo sci-fi filmu: Toto je štúdia novej formule

Formula 1 sa dlhodobo trápi s klesajúcou popularitou. Medzičasom na cvengu naberá nový druh pretekov plný elektrických strojov. Na atraktivite by im čoskoro mohol pridať futuristický monopost.

O vývoj sa postarala talianska spoločnosť Isoclima, ktorá už má s motoršportom bohaté skúsenosti. Ten štít nie je jediným, ktorý FIA zvažuje. Šancu má aj konkurenčný projekt zastrešovaný Red Bullom, ten je ale podstatne menej elegantný. Uvidíme, akú spätnú väzbu na túto novú vychytávku poskytne Sebastian Vettel. Jeho názor bude určite dôležitý.


Najnovšie články
Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

PRVÁ JAZDA Polo vstupuje do šiestej kapitoly úspešného príbehu. Po novom prichádza v podstate ako skutočné „dospelácke“ auto – porovnanie s prvou generáciou...

Volkswagen Polo: Golf má vážného konkurenta

Viacerí vodiči zažili silnú búrku, ktorá narobila poriadne škody na majetku, vrátane áut. Čo môžete urobiť, ak sa tak stalo? Kedy sa môžete obrátiť...

Uhradí poisťovňa škodu, ak auto poničí víchrica?

SUV vyšľachtené pre Spojené štáty boduje vnútorným priestorom i výborným podvozkom, slabinou je vysoká základná cena a úzka ponuka motorov.

Test Ford Edge: Splnený americký sen

Pretekársky roadster s karosériou Scaglietti a trojlitrovým štvorvalcom vznikol v sérii 31 exemplárov, dnešných dní sa nedožili všetky.

Ferrari 750 Monza: Ďalšie sedemciferné

Americký off-road s ložnou plochou a plátennou strechou poháňajú dva elektromotory s výkonom 360 kW (490 k), batéria má kapacitu 100 kWh.

Schwarzenegger: Elektrina aj pre Hummer

Na autosalóne v Tokiu sa odohrá premiéra štúdie so známym menom. Automobilka ho použije na SUV, ktoré budú poháňať elektromotory.

Mitsubishi oživí označenie Evolution
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×