Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novinka v F1: Pilota má chrániť priehľadný štít

TOP VIDEO
Organizátori šampionátu Formula 1 seriózne zvažujú nasadenie priehľadného štítu, ktorý má chrániť pilotov. Testy by mali prebehnúť počas britskej Grand Prix.
1 príspevok 15.07.2017 / Filip Kadlečík

Veľká cena Británie klope na dvere a bude poriadne dôležitá - možno sa stane začiatkom novej éry Formuly 1. Sebastian Vettel bude totiž počas voľných jázd testovať nový druh kokpitu - priehľadný štít, ktorý sa má starať o bezpečnosť pilotov a chrániť ich pred kamienkami či inými cudzími objektmi. Predpokladá sa, že táto snaha by časom mohla dospieť až k plne uzavretému pracovisku jazdca.

Ako zo sci-fi filmu: Toto je štúdia novej formule

Formula 1 sa dlhodobo trápi s klesajúcou popularitou. Medzičasom na cvengu naberá nový druh pretekov plný elektrických strojov. Na atraktivite by im čoskoro mohol pridať futuristický monopost.

O vývoj sa postarala talianska spoločnosť Isoclima, ktorá už má s motoršportom bohaté skúsenosti. Ten štít nie je jediným, ktorý FIA zvažuje. Šancu má aj konkurenčný projekt zastrešovaný Red Bullom, ten je ale podstatne menej elegantný. Uvidíme, akú spätnú väzbu na túto novú vychytávku poskytne Sebastian Vettel. Jeho názor bude určite dôležitý.


Najnovšie články
Duster druhej generácie aj s logom Renault

Tretia generácia sedanu pripomína na fotografii koncept nasledujúceho Áčka, no charakteristický tvar jeho karosérie zostane zachovaný.

Mercedes-Benz CLS: Nástupca príde do LA

Špeciálny model bude mať prepracovanú karosériu, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Na trati sa má rýchlosťou vyrovnať monopostom F1.

Aston Martin Valkyrie sa chystá na okruhy

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×