Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novinka v F1: Pilota má chrániť priehľadný štít

TOP VIDEO
Organizátori šampionátu Formula 1 seriózne zvažujú nasadenie priehľadného štítu, ktorý má chrániť pilotov. Testy by mali prebehnúť počas britskej Grand Prix.
1 príspevok 15.07.2017 / Filip Kadlečík

Veľká cena Británie klope na dvere a bude poriadne dôležitá - možno sa stane začiatkom novej éry Formuly 1. Sebastian Vettel bude totiž počas voľných jázd testovať nový druh kokpitu - priehľadný štít, ktorý sa má starať o bezpečnosť pilotov a chrániť ich pred kamienkami či inými cudzími objektmi. Predpokladá sa, že táto snaha by časom mohla dospieť až k plne uzavretému pracovisku jazdca.

Ako zo sci-fi filmu: Toto je štúdia novej formule

Formula 1 sa dlhodobo trápi s klesajúcou popularitou. Medzičasom na cvengu naberá nový druh pretekov plný elektrických strojov. Na atraktivite by im čoskoro mohol pridať futuristický monopost.

O vývoj sa postarala talianska spoločnosť Isoclima, ktorá už má s motoršportom bohaté skúsenosti. Ten štít nie je jediným, ktorý FIA zvažuje. Šancu má aj konkurenčný projekt zastrešovaný Red Bullom, ten je ale podstatne menej elegantný. Uvidíme, akú spätnú väzbu na túto novú vychytávku poskytne Sebastian Vettel. Jeho názor bude určite dôležitý.


Najnovšie články
Superstar svetovej rely si vyskúšala Formulu 1

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už...

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

Tuner prizval do svojej garáže sedan E200 s klasickým bodykitom, ktorý okorenil. Benzínový motor vybavil prídavnou riadiacou jednotkou.

Brabus ladí aj štandardnú triedu E

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nissan Micra tretej generácie rozhodne nepatrí k najkrajším ani najrýchlejším automobilom sveta. Aj zo škaredého káčatka sa však môže stať beštia, ktorá svojim...

Beštiálna Micra: Motor v strede a 680 koní?

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Organizácia na ochranu spotrebiteľov Choice uviedla, že pri výmene sa občas nahradili staré airbagy novými, ale rovnako nebezpečnými.

Austrálsky úrad vyšetruje firmu Takata
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×