Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novinka v F1: Pilota má chrániť priehľadný štít

TOP VIDEO
Organizátori šampionátu Formula 1 seriózne zvažujú nasadenie priehľadného štítu, ktorý má chrániť pilotov. Testy by mali prebehnúť počas britskej Grand Prix.
1 príspevok 15.07.2017 / Filip Kadlečík

Veľká cena Británie klope na dvere a bude poriadne dôležitá - možno sa stane začiatkom novej éry Formuly 1. Sebastian Vettel bude totiž počas voľných jázd testovať nový druh kokpitu - priehľadný štít, ktorý sa má starať o bezpečnosť pilotov a chrániť ich pred kamienkami či inými cudzími objektmi. Predpokladá sa, že táto snaha by časom mohla dospieť až k plne uzavretému pracovisku jazdca.

Ako zo sci-fi filmu: Toto je štúdia novej formule

Formula 1 sa dlhodobo trápi s klesajúcou popularitou. Medzičasom na cvengu naberá nový druh pretekov plný elektrických strojov. Na atraktivite by im čoskoro mohol pridať futuristický monopost.

O vývoj sa postarala talianska spoločnosť Isoclima, ktorá už má s motoršportom bohaté skúsenosti. Ten štít nie je jediným, ktorý FIA zvažuje. Šancu má aj konkurenčný projekt zastrešovaný Red Bullom, ten je ale podstatne menej elegantný. Uvidíme, akú spätnú väzbu na túto novú vychytávku poskytne Sebastian Vettel. Jeho názor bude určite dôležitý.


Najnovšie články
Forester čaká onedlho generačná výmena

Odborníci vidia v autonómnych vozidlách obrovský potenciál, ktorý môže zmeniť nielen spôsob nášho cestovania, ale z hľadiska technológií aj každodenný život.

Autonómne autá môžu vytlačiť autobusy a vlaky

Fiat Chrysler zvoláva na americkom kontinente státisíce vozidiel pre potenciálne závažný problém s automatickou prevodovkou.

Fiat Chrysler zvoláva vyše 220 000 áut

Známe osobnosti majú vo svojich garážach často ukryté zaujímavé autá. Jedným z nich je aj Dodge Charger z roku 1969, ktorý v minulosti vlastnila nejedna...

Na tomto Chargeri jazdil Bruce Willis i Jay Kay

Téma elektromobilov vždy dokáže motoristov rozdeliť na tábor skeptikov a prívržencov. Hlavnou otázkou je pravdepodobne dojazd, ktorý je v súčasnosti...

Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×