Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikátna Zonda na trati v Goodwoode

TOP VIDEO
Jedným z najčerstvejších prírastkov do talianskej rodiny je verzia 760 Oliver Evolution, ktorá má viacero špecifík.
1 príspevok 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Sériová výroba superšportu Zonda sa oficiálne skončila pred piatimi rokmi, napriek tomu z továrne Pagani stále vychádzajú nové kusy. Ide o špeciály postavené na konkrétnu objednávku za nemalé peniaze. Jedným z najčerstvejších prírastkov do rodiny je verzia 760 Oliver Evolution, ktorá nesie meno 9-ročného syna aktuálneho majiteľa. Práve ten má byť v budúcnosti vlastníkom tohto talianskeho kupé. 

Pagani Huayra: Roadster má 764 koní

Otvorený superšport je o 80 kilogramov ľahší než kupé, má silnejší dvanásťvalec, prepracovaný dizajn a dve verzie strechy.

Unikátna Zonda má viacero špecifík, pričom tým najvýraznejším je obrovské krídlo zložené z viacerých dielcov. Samozrejmosťou je nezameniteľný zvuk atmosférického dvanásťvalca. Miliónový stroj ho predviedol na trati počas Festivalu rýchlosti v Goodwoode, kde absolvoval niekoľko jázd. Nasledujúce video je ich zostrihom. Dobre dokumentuje, prečo tento model niektorí zákazníci uprednostňujú pred prepĺňaným typom Huayra... 


Najnovšie články
Superstar svetovej rely si vyskúšala Formulu 1

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už...

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

Tuner prizval do svojej garáže sedan E200 s klasickým bodykitom, ktorý okorenil. Benzínový motor vybavil prídavnou riadiacou jednotkou.

Brabus ladí aj štandardnú triedu E

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nissan Micra tretej generácie rozhodne nepatrí k najkrajším ani najrýchlejším automobilom sveta. Aj zo škaredého káčatka sa však môže stať beštia, ktorá svojim...

Beštiálna Micra: Motor v strede a 680 koní?

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Organizácia na ochranu spotrebiteľov Choice uviedla, že pri výmene sa občas nahradili staré airbagy novými, ale rovnako nebezpečnými.

Austrálsky úrad vyšetruje firmu Takata
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×