Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikátna Zonda na trati v Goodwoode

TOP VIDEO
Jedným z najčerstvejších prírastkov do talianskej rodiny je verzia 760 Oliver Evolution, ktorá má viacero špecifík.
1 príspevok 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Sériová výroba superšportu Zonda sa oficiálne skončila pred piatimi rokmi, napriek tomu z továrne Pagani stále vychádzajú nové kusy. Ide o špeciály postavené na konkrétnu objednávku za nemalé peniaze. Jedným z najčerstvejších prírastkov do rodiny je verzia 760 Oliver Evolution, ktorá nesie meno 9-ročného syna aktuálneho majiteľa. Práve ten má byť v budúcnosti vlastníkom tohto talianskeho kupé. 

Pagani Huayra: Roadster má 764 koní

Otvorený superšport je o 80 kilogramov ľahší než kupé, má silnejší dvanásťvalec, prepracovaný dizajn a dve verzie strechy.

Unikátna Zonda má viacero špecifík, pričom tým najvýraznejším je obrovské krídlo zložené z viacerých dielcov. Samozrejmosťou je nezameniteľný zvuk atmosférického dvanásťvalca. Miliónový stroj ho predviedol na trati počas Festivalu rýchlosti v Goodwoode, kde absolvoval niekoľko jázd. Nasledujúce video je ich zostrihom. Dobre dokumentuje, prečo tento model niektorí zákazníci uprednostňujú pred prepĺňaným typom Huayra... 


Najnovšie články
Test Ford Edge: Splnený americký sen

ri predpokladanom trvaní tendra v lehote 12 mesiacov by sa tak podľa jeho slov mohol úsek začať stavať v roku 2022 a hotový by mohol byť v roku 2026.

Posledný úsek D1: Súťaž až v roku 2021

Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

Nemecká firma prezentovala ďalšiu verziu vozidla, ktorá svoju podstatu prezrádza názvom MHX 800. Z osemvalca vyžmýkal špecialista presne 605 kW (823 k).

Monštruózne BMW dostalo ešte viac výkonu

Dynamický kórejský sedan štandardne roztáča zadné kolesá, kladie dôraz na jazdné vlastnosti a môže mať výkon až 272 kW (370 k).

Genesis G70 lezie do kapusty Nemcom

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch.

Maďarská vláda nakúpi 200 elektromobilov

Temperamentný taliansky sedan, v ktorého DNA by sa dal vystopovať aj vplyv Ferrari, sa postavil proti ostrému nemeckému kupé. Kto zvíťazí v pretekoch na úplne...

Giulia QV vs. C 63 S Coupé: Súboj na okruhu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×