Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Unikátna Zonda na trati v Goodwoode

TOP VIDEO
Jedným z najčerstvejších prírastkov do talianskej rodiny je verzia 760 Oliver Evolution, ktorá má viacero špecifík.
1 príspevok 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Sériová výroba superšportu Zonda sa oficiálne skončila pred piatimi rokmi, napriek tomu z továrne Pagani stále vychádzajú nové kusy. Ide o špeciály postavené na konkrétnu objednávku za nemalé peniaze. Jedným z najčerstvejších prírastkov do rodiny je verzia 760 Oliver Evolution, ktorá nesie meno 9-ročného syna aktuálneho majiteľa. Práve ten má byť v budúcnosti vlastníkom tohto talianskeho kupé. 

Pagani Huayra: Roadster má 764 koní

Otvorený superšport je o 80 kilogramov ľahší než kupé, má silnejší dvanásťvalec, prepracovaný dizajn a dve verzie strechy.

Unikátna Zonda má viacero špecifík, pričom tým najvýraznejším je obrovské krídlo zložené z viacerých dielcov. Samozrejmosťou je nezameniteľný zvuk atmosférického dvanásťvalca. Miliónový stroj ho predviedol na trati počas Festivalu rýchlosti v Goodwoode, kde absolvoval niekoľko jázd. Nasledujúce video je ich zostrihom. Dobre dokumentuje, prečo tento model niektorí zákazníci uprednostňujú pred prepĺňaným typom Huayra... 


Najnovšie články
Duster druhej generácie aj s logom Renault

Tretia generácia sedanu pripomína na fotografii koncept nasledujúceho Áčka, no charakteristický tvar jeho karosérie zostane zachovaný.

Mercedes-Benz CLS: Nástupca príde do LA

Špeciálny model bude mať prepracovanú karosériu, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Na trati sa má rýchlosťou vyrovnať monopostom F1.

Aston Martin Valkyrie sa chystá na okruhy

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×