Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novitec si zgustol na elektrickom SUV

Tesla Model X dostala od úpravcu 22-palcové disky kolies a decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien.
16 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Fanúšikom tuningu je meno spoločnosti Novitec dobre známe. Patrí k najpovolanejším špecialistom na ladenie talianskych superšportov, no občas zablúdi aj do iných končín. Teraz to urobila opäť. Nemecký tuner si zgustol na elektrickom SUV Tesla Model X. Jeho techniku nechal netradične takmer úplne na pokoji, hlavným chodom bolo doladenie vizuálnej stránky.

Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec 16 fotografií v galérii Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec Zdroj: Novitec

Táto firma má síce na rováši množstvo extrémnych produktov, no futuristický vzhľad kalifornského stroja nijak radikálne nemenila. Namiesto toho sa vybrala cestou umiernenosti. Tesla dostala od úpravcu 22-palcové štýlové disky kolies Vossen, pod ktorými si možno všimnúť červené brzdové strmene. Oficiálne informácie hovoria o karbónovo-keramických kotúčoch. Predstavený exemplár však evidentne disponuje kovovými kúskami, tento prvok je teda pravdepodobne len v príprave.

Tesla Model X: Najbezpečnejšie SUV sveta

Kalifornský elektromobil absolvoval komplexné nárazové testy s výbornými výsledkami, porota mu vo všetkých kategóriách udelila päť hviezdičiek.

Model X má okrem toho aj decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien. Pozostáva z jemného predného spojlera, nadstavcov prahov, malého difúzora a vysúvateľného krídla. Tvarovo sú dielce blízko pôvodným kúskom. Balík dopĺňa zatmavenie niektorých pochrómovaných častí a použitie laku karosérie na lemy blatníkov, posledným bodom programu bolo mierne zmenšenie svetlej výšky. Vďaka súboru malých zmien však elektrické SUV vyzerá o poznanie atraktívnejšie.


Najnovšie články
Forester čaká onedlho generačná výmena

Odborníci vidia v autonómnych vozidlách obrovský potenciál, ktorý môže zmeniť nielen spôsob nášho cestovania, ale z hľadiska technológií aj každodenný život.

Autonómne autá môžu vytlačiť autobusy a vlaky

Fiat Chrysler zvoláva na americkom kontinente státisíce vozidiel pre potenciálne závažný problém s automatickou prevodovkou.

Fiat Chrysler zvoláva vyše 220 000 áut

Známe osobnosti majú vo svojich garážach často ukryté zaujímavé autá. Jedným z nich je aj Dodge Charger z roku 1969, ktorý v minulosti vlastnila nejedna...

Na tomto Chargeri jazdil Bruce Willis i Jay Kay

Téma elektromobilov vždy dokáže motoristov rozdeliť na tábor skeptikov a prívržencov. Hlavnou otázkou je pravdepodobne dojazd, ktorý je v súčasnosti...

Porovnanie elektroáut: Ktoré vás dovezie ďalej?

Vystrelenie elektromobilu smerom k červenej planéte inšpirovalo francúzsku pobočku značky, z Elona Muska si uťahuje úsmevnou reklamou.

Škoda predbehla Teslu v misii na Mars

Rusko je pre nemecké automobilky stále atraktívny a nevzdali sa ho ani počas niekoľko rokov trvajúceho prepadu. BMW je ďalším koncernom, ktorý tam plánuje...

BMW sa Ruska nevzdalo, postaví tam nový závod
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×