Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novitec si zgustol na elektrickom SUV

Tesla Model X dostala od úpravcu 22-palcové disky kolies a decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien.
16 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Fanúšikom tuningu je meno spoločnosti Novitec dobre známe. Patrí k najpovolanejším špecialistom na ladenie talianskych superšportov, no občas zablúdi aj do iných končín. Teraz to urobila opäť. Nemecký tuner si zgustol na elektrickom SUV Tesla Model X. Jeho techniku nechal netradične takmer úplne na pokoji, hlavným chodom bolo doladenie vizuálnej stránky.

Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec 16 fotografií v galérii Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec

Táto firma má síce na rováši množstvo extrémnych produktov, no futuristický vzhľad kalifornského stroja nijak radikálne nemenila. Namiesto toho sa vybrala cestou umiernenosti. Tesla dostala od úpravcu 22-palcové štýlové disky kolies Vossen, pod ktorými si možno všimnúť červené brzdové strmene. Oficiálne informácie hovoria o karbónovo-keramických kotúčoch. Predstavený exemplár však evidentne disponuje kovovými kúskami, tento prvok je teda pravdepodobne len v príprave.

Tesla Model X: Najbezpečnejšie SUV sveta

Kalifornský elektromobil absolvoval komplexné nárazové testy s výbornými výsledkami, porota mu vo všetkých kategóriách udelila päť hviezdičiek.

Model X má okrem toho aj decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien. Pozostáva z jemného predného spojlera, nadstavcov prahov, malého difúzora a vysúvateľného krídla. Tvarovo sú dielce blízko pôvodným kúskom. Balík dopĺňa zatmavenie niektorých pochrómovaných častí a použitie laku karosérie na lemy blatníkov, posledným bodom programu bolo mierne zmenšenie svetlej výšky. Vďaka súboru malých zmien však elektrické SUV vyzerá o poznanie atraktívnejšie.


Najnovšie články
Superstar svetovej rely si vyskúšala Formulu 1

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už...

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

Tuner prizval do svojej garáže sedan E200 s klasickým bodykitom, ktorý okorenil. Benzínový motor vybavil prídavnou riadiacou jednotkou.

Brabus ladí aj štandardnú triedu E

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nissan Micra tretej generácie rozhodne nepatrí k najkrajším ani najrýchlejším automobilom sveta. Aj zo škaredého káčatka sa však môže stať beštia, ktorá svojim...

Beštiálna Micra: Motor v strede a 680 koní?

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Organizácia na ochranu spotrebiteľov Choice uviedla, že pri výmene sa občas nahradili staré airbagy novými, ale rovnako nebezpečnými.

Austrálsky úrad vyšetruje firmu Takata
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×