Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novitec si zgustol na elektrickom SUV

Tesla Model X dostala od úpravcu 22-palcové disky kolies a decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien.
16 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Fanúšikom tuningu je meno spoločnosti Novitec dobre známe. Patrí k najpovolanejším špecialistom na ladenie talianskych superšportov, no občas zablúdi aj do iných končín. Teraz to urobila opäť. Nemecký tuner si zgustol na elektrickom SUV Tesla Model X. Jeho techniku nechal netradične takmer úplne na pokoji, hlavným chodom bolo doladenie vizuálnej stránky.

Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec 16 fotografií v galérii Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec Zdroj: Novitec

Táto firma má síce na rováši množstvo extrémnych produktov, no futuristický vzhľad kalifornského stroja nijak radikálne nemenila. Namiesto toho sa vybrala cestou umiernenosti. Tesla dostala od úpravcu 22-palcové štýlové disky kolies Vossen, pod ktorými si možno všimnúť červené brzdové strmene. Oficiálne informácie hovoria o karbónovo-keramických kotúčoch. Predstavený exemplár však evidentne disponuje kovovými kúskami, tento prvok je teda pravdepodobne len v príprave.

Tesla Model X: Najbezpečnejšie SUV sveta

Kalifornský elektromobil absolvoval komplexné nárazové testy s výbornými výsledkami, porota mu vo všetkých kategóriách udelila päť hviezdičiek.

Model X má okrem toho aj decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien. Pozostáva z jemného predného spojlera, nadstavcov prahov, malého difúzora a vysúvateľného krídla. Tvarovo sú dielce blízko pôvodným kúskom. Balík dopĺňa zatmavenie niektorých pochrómovaných častí a použitie laku karosérie na lemy blatníkov, posledným bodom programu bolo mierne zmenšenie svetlej výšky. Vďaka súboru malých zmien však elektrické SUV vyzerá o poznanie atraktívnejšie.


Najnovšie články
Duster druhej generácie aj s logom Renault

Tretia generácia sedanu pripomína na fotografii koncept nasledujúceho Áčka, no charakteristický tvar jeho karosérie zostane zachovaný.

Mercedes-Benz CLS: Nástupca príde do LA

Špeciálny model bude mať prepracovanú karosériu, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Na trati sa má rýchlosťou vyrovnať monopostom F1.

Aston Martin Valkyrie sa chystá na okruhy

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×