Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Novitec si zgustol na elektrickom SUV

Tesla Model X dostala od úpravcu 22-palcové disky kolies a decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien.
16 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Fanúšikom tuningu je meno spoločnosti Novitec dobre známe. Patrí k najpovolanejším špecialistom na ladenie talianskych superšportov, no občas zablúdi aj do iných končín. Teraz to urobila opäť. Nemecký tuner si zgustol na elektrickom SUV Tesla Model X. Jeho techniku nechal netradične takmer úplne na pokoji, hlavným chodom bolo doladenie vizuálnej stránky.

Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec 16 fotografií v galérii Tesla Model X v úprave nemeckého tunera Novitec

Táto firma má síce na rováši množstvo extrémnych produktov, no futuristický vzhľad kalifornského stroja nijak radikálne nemenila. Namiesto toho sa vybrala cestou umiernenosti. Tesla dostala od úpravcu 22-palcové štýlové disky kolies Vossen, pod ktorými si možno všimnúť červené brzdové strmene. Oficiálne informácie hovoria o karbónovo-keramických kotúčoch. Predstavený exemplár však evidentne disponuje kovovými kúskami, tento prvok je teda pravdepodobne len v príprave.

Tesla Model X: Najbezpečnejšie SUV sveta

Kalifornský elektromobil absolvoval komplexné nárazové testy s výbornými výsledkami, porota mu vo všetkých kategóriách udelila päť hviezdičiek.

Model X má okrem toho aj decentný bodykit vyrobený z uhlíkových vlákien. Pozostáva z jemného predného spojlera, nadstavcov prahov, malého difúzora a vysúvateľného krídla. Tvarovo sú dielce blízko pôvodným kúskom. Balík dopĺňa zatmavenie niektorých pochrómovaných častí a použitie laku karosérie na lemy blatníkov, posledným bodom programu bolo mierne zmenšenie svetlej výšky. Vďaka súboru malých zmien však elektrické SUV vyzerá o poznanie atraktívnejšie.


Najnovšie články
Test Ford Edge: Splnený americký sen

Pretekársky roadster s karosériou Scaglietti a trojlitrovým štvorvalcom vznikol v sérii 31 exemplárov, dnešných dní sa nedožili všetky.

Ferrari 750 Monza: Ďalšie sedemciferné

Americký off-road s ložnou plochou a plátennou strechou poháňajú dva elektromotory s výkonom 360 kW (490 k), batéria má kapacitu 100 kWh.

Schwarzenegger: Elektrina aj pre Hummer

Na autosalóne v Tokiu sa odohrá premiéra štúdie so známym menom. Automobilka ho použije na SUV, ktoré budú poháňať elektromotory.

Mitsubishi oživí označenie Evolution

ri predpokladanom trvaní tendra v lehote 12 mesiacov by sa tak podľa jeho slov mohol úsek začať stavať v roku 2022 a hotový by mohol byť v roku 2026.

Posledný úsek D1: Súťaž až v roku 2021

Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

Nemecká firma prezentovala ďalšiu verziu vozidla, ktorá svoju podstatu prezrádza názvom MHX 800. Z osemvalca vyžmýkal špecialista presne 605 kW (823 k).

Monštruózne BMW dostalo ešte viac výkonu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×