Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Londýnsky taxík TX5: 110 km na elektrinu

Plug-in hybrid s charakteristickým vzhľadom má celkový dojazd takmer 650 kilometrov, dosiahnuť ho umožňuje malý zážihový generátor.
7 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Mnohé svetové metropoly bojujú proti smogu, pričom čoraz rozšírenejším spôsobom začína byť zavádzanie špeciálnych zón v ich centrách. Tieto opatrenia sa nevyhýbajú ani hlavnému mestu Veľkej Británie. K znižovaniu lokálnych emisií má okrem iného prispieť nový londýnsky taxík, ktorý vymení aktuálny vznetový štvorvalec za ekologickejší pohonný systém.

Vozidlo taxislužby LEVC TX5 vzniklo pod taktovkou Geely 7 fotografií v galérii Vozidlo taxislužby LEVC TX5 vzniklo pod taktovkou Geely

Oficiálnym vozidlom taxislužby bude typ TX5, ktorý vznikol pod taktovkou čínskej automobilky Geely. Lokálna spoločnosť London EV Company (LEVC) totiž spadá pod ňu. Piata generácia vozidla mala digitálnu premiéru už predvlani v októbri a na pilotnej vizualizácii ukázala dizajn verný tradíciám. Počítačové dielo teraz nahradili reálne fotografie.

Londýnsky taxík budúcnosti je z Číny

Geely TX5 príde na cesty v roku 2017. Bližšie detaily o ňom zatiaľ nie sú známe, no malo by ísť o plug-in hybrid so štvorvalcovým motorom.

Nové zábery potvrdzujú predchádzajúci verdikt. Štvordverový automobil síce pôsobí vďaka viacerým detailom modernejšie než TX4, ale takmer stopercentne zachoval klasické línie. V oficiálnej galérii sa objavil aj obrázok kabíny. Tá jasne prezrádza príslušnosť ku koncernu, do ktorého spadá aj Volvo. Mnoho interiérových komponentov totiž pochádza priamo z produktov švédskej značky.

Mnohé komponenty v kabíne pochádzajú z produktov Volvo 7 fotografií v galérii Mnohé komponenty v kabíne pochádzajú z produktov Volvo

Predstavitelia firmy LCEV okrem fotiek zverejnili aj hodnoty dojazdu. Už vopred bolo jasné, že automobil s charakteristickým vzhľadom bude plug-in hybrid. Podľa aktuálnych informácií dokáže prejsť 110 km výhradne na elektrinu. Taxík má celkový akčný rádius takmer 650 kilometrov, dosiahnuť ho umožňuje malý zážihový generátor. Jeho identitu nepoznáme.


Najnovšie články
Takmer ju zrazil vlak: Kde spravila chybu?

Severskú novinku si už možno objednať, do predaja prichádza v dvoch verziách. Portfólio sa má v budúcnosti rozširovať.

Volvo XC40: Kompletizuje švédsku rodinu

Osemvalcový automobil dostal ľahšie výfukové potrubie, ktoré si nevyžaduje ďalšie zásahy. Vhodné je pre verzie GT i GT S.

Akrapovič  vyladil Mercedes-AMG GT

Viacerí vodiči zažili silnú búrku, ktorá narobila poriadne škody na majetku, vrátane áut. Čo môžete urobiť, ak sa tak stalo? Kedy sa môžete obrátiť...

Uhradí poisťovňa škodu, ak auto poničí víchrica?

Rozšírený závod by mal vyrábať batérie a elektrické športovo-úžitkové vozidlá. Nové SUV sa bude predávať pod značkou Mercedes-Benz EQ.

Daimler investuje do závodu v Alabame

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na piatok 22. septembra 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

SUV vyšľachtené pre Spojené štáty boduje vnútorným priestorom i výborným podvozkom, slabinou je vysoká základná cena a úzka ponuka motorov.

Test Ford Edge: Splnený americký sen
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×