Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Londýnsky taxík TX5: 110 km na elektrinu

Plug-in hybrid s charakteristickým vzhľadom má celkový dojazd takmer 650 kilometrov, dosiahnuť ho umožňuje malý zážihový generátor.
7 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Mnohé svetové metropoly bojujú proti smogu, pričom čoraz rozšírenejším spôsobom začína byť zavádzanie špeciálnych zón v ich centrách. Tieto opatrenia sa nevyhýbajú ani hlavnému mestu Veľkej Británie. K znižovaniu lokálnych emisií má okrem iného prispieť nový londýnsky taxík, ktorý vymení aktuálny vznetový štvorvalec za ekologickejší pohonný systém.

Vozidlo taxislužby LEVC TX5 vzniklo pod taktovkou Geely 7 fotografií v galérii Vozidlo taxislužby LEVC TX5 vzniklo pod taktovkou Geely Zdroj: London EV Company

Oficiálnym vozidlom taxislužby bude typ TX5, ktorý vznikol pod taktovkou čínskej automobilky Geely. Lokálna spoločnosť London EV Company (LEVC) totiž spadá pod ňu. Piata generácia vozidla mala digitálnu premiéru už predvlani v októbri a na pilotnej vizualizácii ukázala dizajn verný tradíciám. Počítačové dielo teraz nahradili reálne fotografie.

Londýnsky taxík budúcnosti je z Číny

Geely TX5 príde na cesty v roku 2017. Bližšie detaily o ňom zatiaľ nie sú známe, no malo by ísť o plug-in hybrid so štvorvalcovým motorom.

Nové zábery potvrdzujú predchádzajúci verdikt. Štvordverový automobil síce pôsobí vďaka viacerým detailom modernejšie než TX4, ale takmer stopercentne zachoval klasické línie. V oficiálnej galérii sa objavil aj obrázok kabíny. Tá jasne prezrádza príslušnosť ku koncernu, do ktorého spadá aj Volvo. Mnoho interiérových komponentov totiž pochádza priamo z produktov švédskej značky.

Mnohé komponenty v kabíne pochádzajú z produktov Volvo 7 fotografií v galérii Mnohé komponenty v kabíne pochádzajú z produktov Volvo Zdroj: London EV Company

Predstavitelia firmy LCEV okrem fotiek zverejnili aj hodnoty dojazdu. Už vopred bolo jasné, že automobil s charakteristickým vzhľadom bude plug-in hybrid. Podľa aktuálnych informácií dokáže prejsť 110 km výhradne na elektrinu. Taxík má celkový akčný rádius takmer 650 kilometrov, dosiahnuť ho umožňuje malý zážihový generátor. Jeho identitu nepoznáme.


Najnovšie články
Duster druhej generácie aj s logom Renault

Tretia generácia sedanu pripomína na fotografii koncept nasledujúceho Áčka, no charakteristický tvar jeho karosérie zostane zachovaný.

Mercedes-Benz CLS: Nástupca príde do LA

Špeciálny model bude mať prepracovanú karosériu, nižšiu hmotnosť a vyšší výkon. Na trati sa má rýchlosťou vyrovnať monopostom F1.

Aston Martin Valkyrie sa chystá na okruhy

Hoci investície do tradičného výskumu a vývoja sú stále vysoké, automobilky majú problémy nájsť modely spolupráce so startupmi.

Rekordné Investície do automobilových startupov

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Súčasný vývoj na ropných trhoch naznačuje, že palivá by mohli čoskoro mierne zlacnieť. Hoci nič nie je isté, momentálne tankujeme citeľne drahšie než pred...

Tankujeme o 10 centov drahšie než pred rokom

Dvorný úpravca Mercedesu z Bottropu je známy pre jeho extrémne počiny. Najnovšie si prichystal k monštruóznemu výkonu aj špičkový luxus s dotykom amerického...

Brabus vyšperkoval svalnatý off-road G63
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×