Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Londýnsky taxík TX5: 110 km na elektrinu

Plug-in hybrid s charakteristickým vzhľadom má celkový dojazd takmer 650 kilometrov, dosiahnuť ho umožňuje malý zážihový generátor.
7 13.07.2017 / Marek Pokrývka

Mnohé svetové metropoly bojujú proti smogu, pričom čoraz rozšírenejším spôsobom začína byť zavádzanie špeciálnych zón v ich centrách. Tieto opatrenia sa nevyhýbajú ani hlavnému mestu Veľkej Británie. K znižovaniu lokálnych emisií má okrem iného prispieť nový londýnsky taxík, ktorý vymení aktuálny vznetový štvorvalec za ekologickejší pohonný systém.

Vozidlo taxislužby LEVC TX5 vzniklo pod taktovkou Geely 7 fotografií v galérii Vozidlo taxislužby LEVC TX5 vzniklo pod taktovkou Geely

Oficiálnym vozidlom taxislužby bude typ TX5, ktorý vznikol pod taktovkou čínskej automobilky Geely. Lokálna spoločnosť London EV Company (LEVC) totiž spadá pod ňu. Piata generácia vozidla mala digitálnu premiéru už predvlani v októbri a na pilotnej vizualizácii ukázala dizajn verný tradíciám. Počítačové dielo teraz nahradili reálne fotografie.

Londýnsky taxík budúcnosti je z Číny

Geely TX5 príde na cesty v roku 2017. Bližšie detaily o ňom zatiaľ nie sú známe, no malo by ísť o plug-in hybrid so štvorvalcovým motorom.

Nové zábery potvrdzujú predchádzajúci verdikt. Štvordverový automobil síce pôsobí vďaka viacerým detailom modernejšie než TX4, ale takmer stopercentne zachoval klasické línie. V oficiálnej galérii sa objavil aj obrázok kabíny. Tá jasne prezrádza príslušnosť ku koncernu, do ktorého spadá aj Volvo. Mnoho interiérových komponentov totiž pochádza priamo z produktov švédskej značky.

Mnohé komponenty v kabíne pochádzajú z produktov Volvo 7 fotografií v galérii Mnohé komponenty v kabíne pochádzajú z produktov Volvo

Predstavitelia firmy LCEV okrem fotiek zverejnili aj hodnoty dojazdu. Už vopred bolo jasné, že automobil s charakteristickým vzhľadom bude plug-in hybrid. Podľa aktuálnych informácií dokáže prejsť 110 km výhradne na elektrinu. Taxík má celkový akčný rádius takmer 650 kilometrov, dosiahnuť ho umožňuje malý zážihový generátor. Jeho identitu nepoznáme.


Najnovšie články
Superstar svetovej rely si vyskúšala Formulu 1

PRVÁ JAZDA Na vrchole bežnej ponuky značky Mercedes-Benz stojí legendárna limuzína s jednoduchým označením. Trieda S nedávno prešla modernizáciou a my sme už...

Mercedes-Benz S 560: Zabudnite na pedále

Tuner prizval do svojej garáže sedan E200 s klasickým bodykitom, ktorý okorenil. Benzínový motor vybavil prídavnou riadiacou jednotkou.

Brabus ladí aj štandardnú triedu E

Nabrúsený variant malého hatchbacku mení atmosférický motor za prepĺňaný, presné parametre zatiaľ nie sú známe.

Suzuki Swift dostalo verziu Sport

Nissan Micra tretej generácie rozhodne nepatrí k najkrajším ani najrýchlejším automobilom sveta. Aj zo škaredého káčatka sa však môže stať beštia, ktorá svojim...

Beštiálna Micra: Motor v strede a 680 koní?

Novinka sa snaží evokovať modely SUV, japonská automobilka vyzdvihuje variabilný interiér či ľahko prístupné sedadlá v treťom rade.

Sedemmiestne MPV Mitsubishi odhalené

Organizácia na ochranu spotrebiteľov Choice uviedla, že pri výmene sa občas nahradili staré airbagy novými, ale rovnako nebezpečnými.

Austrálsky úrad vyšetruje firmu Takata
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×