Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Robocop v realite: Malý autonómny policajt

TOP VIDEO
Polícia v Dubaji je notoricky známa úrovňou vybavenia. Práve tamojší muži zákona majú k dispozícii vozidlá, ktoré im závidí aj nejeden majetný zberateľ automobilov. Teraz získajú ďalší unikát.
06.07.2017 / Filip Kadlečík

V minulosti vyvolala vlnu nadšenia správa, že polícia v Taliansku dostane Lamborghini Gallardo. Dnes už sa vozia na Huracáne a nič im nezostali dlžní napríklad ani ich českí kolegovia. Tí si prednedávnom od BMW prebrali už druhý exemplár elektrického superšportu i8. Absolútne s prehľadom ich však zatieni dubajská polícia, ktorá má vo vozovom parku flotilu skutočných superáut.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Teraz do nej pribudne ďalšie vozidlo, ktoré síce nie je natoľko štýlové, no bez debaty má istý punc exkluzivity. Bude ním autonómny OTSAW Robotics O-R3, čiže v podstate Robocop prevtelený do formy útleho vozidla. Je pravda, že narozdiel od filmového hrdinu tento nemá žiadne zbrane, prípadným narušiteľom ochranného priestoru však zvládne poriadne zavariť. Poslúži mu na to dron, s ktorým dokáže bezchybne spolupracovať.


Najnovšie články
Drifty na púšti: Ken Block opäť vyvádza

EXKLUZÍVNA JAZDA Najdrahšie bavorské vozidlo ohúri nielen motorom od značky Rolls-Royce, ale tiež absolútnym luxusom na štyroch kolesách.

BMW M760Li: Dvanásťvalcový elektromobil

Ford v stanovisku uviedol, že elektromobily sa budú predávať pod značkou, ktorá bude majetkom nového spoločného podniku, v ktorej budú mať obe firmy 50-%...

Ford chce v Číne vyrábať elektromobily

McLaren patrí k jedným z najvýnimočnejších automobilov histórie. Špeciál, ktorý fascinuje aj po desaťročiach, si preto logicky drží vysokú cenu. Tá...

Nový rekord: Cena McLarenu F1 stále rastie

Trinásť talianskych automobilov sa predalo v prepočte za 14 miliónov eur, polovicu z toho tvorilo jediné historické kupé.

Úžasná zbierka Ferrari: Ktoré je najdrahšie?

Wolfsburg pripravil pre kompakt s génmi MPV dizajnové zásahy, multimediálny systém s 9,2-palcovým displejom i nové motory.

VW Golf Sportsvan absolvoval facelift

Tisícka nových pracovných miest vznikla podľa neho vďaka príchodu nových produktov. Automobilka hľadá zamestnancov predovšetkým do výroby pre karosáreň,...

VW Slovakia plánuje prijať tisícku zamestnancov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×