Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Robocop v realite: Malý autonómny policajt

TOP VIDEO
Polícia v Dubaji je notoricky známa úrovňou vybavenia. Práve tamojší muži zákona majú k dispozícii vozidlá, ktoré im závidí aj nejeden majetný zberateľ automobilov. Teraz získajú ďalší unikát.
06.07.2017 / Filip Kadlečík

V minulosti vyvolala vlnu nadšenia správa, že polícia v Taliansku dostane Lamborghini Gallardo. Dnes už sa vozia na Huracáne a nič im nezostali dlžní napríklad ani ich českí kolegovia. Tí si prednedávnom od BMW prebrali už druhý exemplár elektrického superšportu i8. Absolútne s prehľadom ich však zatieni dubajská polícia, ktorá má vo vozovom parku flotilu skutočných superáut.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Teraz do nej pribudne ďalšie vozidlo, ktoré síce nie je natoľko štýlové, no bez debaty má istý punc exkluzivity. Bude ním autonómny OTSAW Robotics O-R3, čiže v podstate Robocop prevtelený do formy útleho vozidla. Je pravda, že narozdiel od filmového hrdinu tento nemá žiadne zbrane, prípadným narušiteľom ochranného priestoru však zvládne poriadne zavariť. Poslúži mu na to dron, s ktorým dokáže bezchybne spolupracovať.


Najnovšie články
Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Pri opise apetítu automobilov sa zväčša používa sloveso “spotrebuje”, pri týchto autách je však úplne na mieste aj vyjadrenie “zožerie”. Živiť výkonný stroj...

Číry luxus: Moderné autá s najväčšou spotrebou

Druhá generácia japonského SUV je výborná na ceste i mimo nej. V teréne dokáže vďaka štedrej svetlej výške a režimu X-Mode prekvapujúco veľa.

Subaru XV: Schopnejšie, než by ste čakali

Mladá Boleslav pripravila špeciálnu verziu hatchbacku odkazujúcu na pretekára. Má špecifické farby, bohaté vybavenie a najmä motor 1.4 TSI.

Škoda Fabia dostala najrýchlejší variant

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Dacia uvádza do slovenských obchodov novú verziu svojho populárneho SUV. Ponúkať ju bude v štyroch úrovniach a s piatimi motormi.

Duster druhej generácie prichádza na trh

Úrad rozhodol o zvolaní áut do servisov ešte 8. decembra. V celom svete sa zvolávanie týka 57 600 vozidiel, z toho 25 800 v Nemecku.

Pre emisie musí do servisov aj VW Touareg
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×