Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Robocop v realite: Malý autonómny policajt

TOP VIDEO
Polícia v Dubaji je notoricky známa úrovňou vybavenia. Práve tamojší muži zákona majú k dispozícii vozidlá, ktoré im závidí aj nejeden majetný zberateľ automobilov. Teraz získajú ďalší unikát.
06.07.2017 / Filip Kadlečík

V minulosti vyvolala vlnu nadšenia správa, že polícia v Taliansku dostane Lamborghini Gallardo. Dnes už sa vozia na Huracáne a nič im nezostali dlžní napríklad ani ich českí kolegovia. Tí si prednedávnom od BMW prebrali už druhý exemplár elektrického superšportu i8. Absolútne s prehľadom ich však zatieni dubajská polícia, ktorá má vo vozovom parku flotilu skutočných superáut.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Teraz do nej pribudne ďalšie vozidlo, ktoré síce nie je natoľko štýlové, no bez debaty má istý punc exkluzivity. Bude ním autonómny OTSAW Robotics O-R3, čiže v podstate Robocop prevtelený do formy útleho vozidla. Je pravda, že narozdiel od filmového hrdinu tento nemá žiadne zbrane, prípadným narušiteľom ochranného priestoru však zvládne poriadne zavariť. Poslúži mu na to dron, s ktorým dokáže bezchybne spolupracovať.


Najnovšie články
Audi A7 ide po stopách vlajkovej lode

Už začiatkom októbra sa zistilo, že finálne kontroly vozidiel robili v niektorých prípadoch inšpektori bez osvedčenia. Teraz sa problém ešte rozšíril...

Nissan pozastaví výrobu áut pre japonský trh

Americký tuner naznačuje, že jeho Venom F5 možno dosiahne 300 míľ za hodinu. Hyperšport bude mať premiéru na výstave SEMA.

Hennessey opäť vyzýva Bugatti na duel

Severský automobil vhodne kombinuje eleganciu s imidžom zálesáka a ponúka dobrú priechodnosť terénom len s časťou nevýhod triedy SUV.

Test Volvo V90 CC: Luxusný kompromis

Z jednotlivých štátov výrazne klesol najmä predaj vo Veľkej Británii, a to o 9,3 %. Klesol aj predaj v Nemecku (3,3 %).

Predaj áut v Európskej únii v septembri klesol

V dnešnom svete už Subaru WRX STi pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete...

Test Subaru WRX STi: Auto z inej galaxie

Nový typ GL6 má charakteristický dizajn a interiérovú konfiguráciu 2+2+2. Podľa zákulisných zdrojov stojí na rovnakej technike ako Opel Zafira.

Buick predstavil druhé MPV pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×