Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Robocop v realite: Malý autonómny policajt

TOP VIDEO
Polícia v Dubaji je notoricky známa úrovňou vybavenia. Práve tamojší muži zákona majú k dispozícii vozidlá, ktoré im závidí aj nejeden majetný zberateľ automobilov. Teraz získajú ďalší unikát.
06.07.2017 / Filip Kadlečík

V minulosti vyvolala vlnu nadšenia správa, že polícia v Taliansku dostane Lamborghini Gallardo. Dnes už sa vozia na Huracáne a nič im nezostali dlžní napríklad ani ich českí kolegovia. Tí si prednedávnom od BMW prebrali už druhý exemplár elektrického superšportu i8. Absolútne s prehľadom ich však zatieni dubajská polícia, ktorá má vo vozovom parku flotilu skutočných superáut.

Autá polície: Niektoré jej závidia aj boháči

V garážach poriadkových zložiek nájdeme aj klenoty. Všetky štáty zatienil Dubaj, ktorý investoval do modelov Aston Martin, Bugatti či Lamborghini.

Teraz do nej pribudne ďalšie vozidlo, ktoré síce nie je natoľko štýlové, no bez debaty má istý punc exkluzivity. Bude ním autonómny OTSAW Robotics O-R3, čiže v podstate Robocop prevtelený do formy útleho vozidla. Je pravda, že narozdiel od filmového hrdinu tento nemá žiadne zbrane, prípadným narušiteľom ochranného priestoru však zvládne poriadne zavariť. Poslúži mu na to dron, s ktorým dokáže bezchybne spolupracovať.


Najnovšie články
Česi vytvorili pre dvojicu BMW lak zo zlata

Jedno z najúspešnejších malých vozidiel sveta čoskoro dostane už svoju piatu generáciu. Veľká premiéra sa odohrá na jeseň, my však máme prvé informácie už...

Renault Clio: Prvé detaily o piatej generácii

Súdny proces s Volkswagenom zasiahol aj jeho najväčšieho dodávateľa Bosch. Súd mu totiž nariadil uvoľniť interné dokumenty, vrátane písomnej komunikácie s VW.

Dieselgate: Bosch musí zverejniť dokumenty

Hoci tradične je česká Škoda na Slovensku najpopulárnejšia, v kategórii SUV vyzerá rebríček inak. Na prvom mieste v júni aj za celý prvý polrok boduje Suzuki...

Vitara si udržiava popularitu

Woking prezradil, že zrýchlenie z pokoja na stovku zaberie novinke 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť ostrého Angličana je 328 km/h.

McLaren 600LT sa vyrovná svojmu bratovi

Zamestnanci martinskej fabriky VW spolu s odbormi žalujú vedenie Volkswagen Slovakia za diskrimináciu v súvislosti s finančnými benefitmi.

Martinskí zamestnanci VW žalujú vedenie

Marek Slobodník sa so svojou partiou dobrodruhov vydal do obrovských nadmorských výšok. Na počiatku cesty ani netušili, aké ťažké skúšky vôle na nich v horách...

Na motorke v Ázii: Štyri skúšky pevnej vôle
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×