Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi A8: Horúca novinka odhaľuje krivky

Ingosltadt sa pomaly chystá na 11. júl, kedy definitívne odhalí svoju novú vlajkovú loď. O limuzíne už z technického hľadiska čo-to vieme, až teraz však začínajú prichádzať prvé komplexné snímky.
1 2 príspevky 05.07.2017 / Filip Kadlečík

Tretia generácia Audi A8 je na trhu už od roku 2009 a preto je najvyšší čas na jej výmenu. O nástupcovi sa v kuloároch hovorí už nejaký čas. Teraz v automobilke vrcholia prípravy podujatia, kde z luxusnej limuzíny po prvýkrát strhnú plachtu. Uskutoční sa už o necelý týždeň, 11. júla o 09:30 v Barcelone.

Pri pohľade z profilu sa zdá, že novinka bude rešpektovať zaužívaný dizajn ingolstadtských vozidiel, osvieži ho však niekoľkými novými prvkami

Ingolstadt na vlajkovú loď púta pozornosť už niekoľko dní vopred. Vďaka tomu si môžeme vychutnať pohľad na profil prichádzajúcej štvrtej generácie. Zdá sa, že z dizajnového hľadiska sa žiadne veľké prekvapenie konať nebude, aj tento záber naznačuje, že auto sa bude vo veľkej miere ponášať na koncept Prologue.

Nové Audi A8: Vlajková loď prezradená

Budúca generácia á-osmičky dostane obrovskú masku chladiča, interiér vychádzajúci z konceptov Q8 a údajne aj motor 5.0 V10 TDI.

Vzhľad exteriéru je pri tomto luxusnom aute síce dôležitý, no oveľa podstatnejšie budú technológie prítomné na palube. Ingolstadt už prítomnosť pokročilých asistenčných systémov avizoval vďaka krátkej scénke s filmovým Spidermanom. Ďalšie video zasa upozorňovalo na možnosť autonómneho parkovania. Všetky detaily sa dozvieme už o necelý týždeň.


Najnovšie články
Test Ford Edge: Splnený americký sen

ri predpokladanom trvaní tendra v lehote 12 mesiacov by sa tak podľa jeho slov mohol úsek začať stavať v roku 2022 a hotový by mohol byť v roku 2026.

Posledný úsek D1: Súťaž až v roku 2021

Číslami z exaktne meraného testu dynamiky sa pýcha britskej automobilky dostáva do spoločnosti omnoho drahších modelov.

McLaren 720S sa vyrovná hyperšportom

Nemecká firma prezentovala ďalšiu verziu vozidla, ktorá svoju podstatu prezrádza názvom MHX 800. Z osemvalca vyžmýkal špecialista presne 605 kW (823 k).

Monštruózne BMW dostalo ešte viac výkonu

Dynamický kórejský sedan štandardne roztáča zadné kolesá, kladie dôraz na jazdné vlastnosti a môže mať výkon až 272 kW (370 k).

Genesis G70 lezie do kapusty Nemcom

Podľa spravodajského servera portfolio.hu kabinet už pracuje na príprave zákona o tzv. e-mobilite i jeho vykonávacích predpisoch.

Maďarská vláda nakúpi 200 elektromobilov

Temperamentný taliansky sedan, v ktorého DNA by sa dal vystopovať aj vplyv Ferrari, sa postavil proti ostrému nemeckému kupé. Kto zvíťazí v pretekoch na úplne...

Giulia QV vs. C 63 S Coupé: Súboj na okruhu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×