Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlacnejšie v celej SR: 25 dostupných SUV

Autá s väčšou svetlou výškou idú v posledných rokoch na dračku, často aj bez pohonu všetkých kolies. To, čo bolo kedysi nepredstaviteľné, je dnes realitou. Pozrite si prehľad tých najlacnejších na Slovensku.
50 53 príspevkov 13.06.2017 / Filip Kadlečík

Fakt, že SUV či menšie crossovery dnes trhajú predajné rekordy, je nepopierateľný. Za všetko svedčí úspech kompaktnej Vitary. Suzuki vďaka nej dokázalo z popredných pozícii, najmä čo sa komerčného úspechu týka, vytlačiť modely Škody, ktoré sú u nás za bežných okolností trhovými lídrami.

Ford Kuga 50 fotografií v galérii Ford Kuga Zdroj: AUTO BILD

Agilnému SUV pritom pomohlo okrem iného aj to, že Japonci ho predávajú aj bez pohonu všetkých kolies, čo logicky jeho cenu zráža podstatne nižšie. Práve táto verzia je pre našincov veľmi zaujímavá. To isté platí aj pri iných SUV daného segmentu. Len s jednou hnanou nápravou zaznamenal veľký úspech aj model Kia Sportage či Hyundai Tucson.

Práve preto prinášame prehľad dvadsiatich piatich SUV, resp. crossoverov, ktoré sú dostupné na našom trhu a zároveň patria k tým najlacnejším. Absencia pohonu všetkých kolies pritom nie je podmienkou, niektoré vozidlá v rebríčku disponujú dvomi hnanými nápravami. Väčšia svetlá výška či vyšší posed však sú samozrejmosťou.

Zabudnite na jazdenky: Najlacnejšie nové autá

Množstvo vodičov často premýšľa, či radšej kúpiť jazdené, alebo nové vozidlo. Každé z nich má svoje výhody. Pozrite si 32 nových áut, ktoré sa predávajú na Slovensku a stoja menej ako 10 000 eur.

Pri väčšine týchto SUV a crossoverov je už v dnešnej dobe samozrejmosťou prinajmenšom manuálna klimatizácia či automatické prepínanie medzi dennými a stretávacími svetlometmi. Niektoré dokonca do vienka dostali adaptívny tempomat a veľkú dotykovú obrazovku. Možno nie sú prezdobené, no decentnú mieru komfortu ponúknuť dokážu.

Ford Kuga Trend stojí 19 980 eur a patrí ku kompaktným SUV 50 fotografií v galérii Ford Kuga Trend stojí 19 980 eur a patrí ku kompaktným SUV Zdroj: AUTO BILD

Zároveň treba podotknúť, že podobne ako v prípade prehľadu najlacnejších automobilov na našom trhu, sú zobrazené vozidlá zväčša vybavené vyšším než základným stupňom výbavy. Snímky v galérii teda do veľkej miery slúžia ako ilustračné. Našim zámerom bolo do prehľadu zahrnúť všetky veľké značky, ktoré pôsobia na Slovensku, začínajúc 25. najlacnejším SUV.

>>> Kompletný prehľad 25 najlacnejších SUV vo veľkej galérii <<<

Je však možné, že niektorý z majoritných hráčov nám ušiel. Ak sa vám zdá, že sme nejakého naozaj vynechali, pokojne nás doplňte v diskusii. Mimochodom, ktoré z týchto áut najviac oslovuje vás? Vedeli by ste si predstaviť, že by napríklad aj napriek neprítomnosti pohonu 4x4 jedno z nich stálo vo vašej garáži?


Najnovšie články
Buick Enspire: 557 koní a dojazd 600 km

Slováci kupujú nielen jazdenky, záujem stúpa aj o nové vozidlá. Dokazujú to marcové čísla, ktoré ukázali rast v každej kategórii. Medzi malými úžitkovými...

Nových áut u nás pribúda

Britská organizácia The Eco Experts sa pozrela na kvalitu ovzdušia v Európe z pohľadu zamorenia motoristami. Kto na starom kontinente je na tom najhoršie...

Znečistený vzduch: Kde v Európe je to najhoršie?

Automobilka BMW naznačila veľkú zmenu, ktorá čaká palubovky jej modelov. Na cestu, na ktorú už pred časom vykročil Mercedes-Benz, čoskoro nastúpia aj Bavori...

Bavori avizujú zmenu: Plne digitálny kokpit

Po kombi prišiel rad na štvordverovú karosériu, od praktickejšieho príbuzného sa okrem stupňovitej zadnej časti nijak neodlišuje.

Lada Vesta: Terénny sedan ide do výroby

Európsky parlament poriadne pritvrdil v otázke testovania emisií vozidiel. Brusel dostane ďalšie právomoci, okrem iného bude môcť nariadiť stiahnutie áut...

EÚ poriadne pritvrdí kontroly emisií

Je v podstate známy fakt, že ak je motorista spokojný s určitou automobilovou značkou, zostane jej verný aj pri kúpe ďalšieho auta. Toto pravidlo platí aj...

Slováci sú verní jednej značke
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×