Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlacnejšie v celej SR: 25 dostupných SUV

Autá s väčšou svetlou výškou idú v posledných rokoch na dračku, často aj bez pohonu všetkých kolies. To, čo bolo kedysi nepredstaviteľné, je dnes realitou. Pozrite si prehľad tých najlacnejších na Slovensku.
50 49 príspevkov 13.06.2017 / Filip Kadlečík

Fakt, že SUV či menšie crossovery dnes trhajú predajné rekordy, je nepopierateľný. Za všetko svedčí úspech kompaktnej Vitary. Suzuki vďaka nej dokázalo z popredných pozícii, najmä čo sa komerčného úspechu týka, vytlačiť modely Škody, ktoré sú u nás za bežných okolností trhovými lídrami.

Ford Kuga 50 fotografií v galérii Ford Kuga

Agilnému SUV pritom pomohlo okrem iného aj to, že Japonci ho predávajú aj bez pohonu všetkých kolies, čo logicky jeho cenu zráža podstatne nižšie. Práve táto verzia je pre našincov veľmi zaujímavá. To isté platí aj pri iných SUV daného segmentu. Len s jednou hnanou nápravou zaznamenal veľký úspech aj model Kia Sportage či Hyundai Tucson.

Práve preto prinášame prehľad dvadsiatich piatich SUV, resp. crossoverov, ktoré sú dostupné na našom trhu a zároveň patria k tým najlacnejším. Absencia pohonu všetkých kolies pritom nie je podmienkou, niektoré vozidlá v rebríčku disponujú dvomi hnanými nápravami. Väčšia svetlá výška či vyšší posed však sú samozrejmosťou.

Zabudnite na jazdenky: Najlacnejšie nové autá

Množstvo vodičov často premýšľa, či radšej kúpiť jazdené, alebo nové vozidlo. Každé z nich má svoje výhody. Pozrite si 32 nových áut, ktoré sa predávajú na Slovensku a stoja menej ako 10 000 eur.

Pri väčšine týchto SUV a crossoverov je už v dnešnej dobe samozrejmosťou prinajmenšom manuálna klimatizácia či automatické prepínanie medzi dennými a stretávacími svetlometmi. Niektoré dokonca do vienka dostali adaptívny tempomat a veľkú dotykovú obrazovku. Možno nie sú prezdobené, no decentnú mieru komfortu ponúknuť dokážu.

Ford Kuga Trend stojí 19 980 eur a patrí ku kompaktným SUV 50 fotografií v galérii Ford Kuga Trend stojí 19 980 eur a patrí ku kompaktným SUV

Zároveň treba podotknúť, že podobne ako v prípade prehľadu najlacnejších automobilov na našom trhu, sú zobrazené vozidlá zväčša vybavené vyšším než základným stupňom výbavy. Snímky v galérii teda do veľkej miery slúžia ako ilustračné. Našim zámerom bolo do prehľadu zahrnúť všetky veľké značky, ktoré pôsobia na Slovensku, začínajúc 25. najlacnejším SUV.

>>> Kompletný prehľad 25 najlacnejších SUV vo veľkej galérii <<<

Je však možné, že niektorý z majoritných hráčov nám ušiel. Ak sa vám zdá, že sme nejakého naozaj vynechali, pokojne nás doplňte v diskusii. Mimochodom, ktoré z týchto áut najviac oslovuje vás? Vedeli by ste si predstaviť, že by napríklad aj napriek neprítomnosti pohonu 4x4 jedno z nich stálo vo vašej garáži?


Najnovšie články
Tesla v súboji s 1000-koňovým Cadillacom

V predaji je augustové číslo najpredávanejšieho motoristického magazínu na Slovensku. Čo všetko v novom vydaní AUTO BILDU nájdete?

Nový AUTO BILD: Čo prináša augustové číslo?

Staršie automobily majú svoje čaro. V deväťdesiatych rokoch prichádzali výrobcovia s množstvom nových technológií. Tie sa týkali či už motora alebo iných...

Vzácna Alpina B12 5.7 môže byť vaša

Príplatkové výbavy ponúka pri konfigurácií vozidla ponúka každá automobilka. Ich ceny sa môžu vyšplhať až na niekoľko tisíc eur a občas sa medzi nimi objavia...

Porsche: Špeciálny lak v cene deviatich Fabií

Rozpis dopravných policajných hliadok platný na sobotu 19. augusta 2017. Prinášame prehľad neoznačených vozidiel.

Dopravné policajné hliadky na dnes

Shelby Cobra je podľa mnohých jedným z najkrajších automobilov, aké kedy vznikli. Aj vďaka tomu si v súčasnosti drží obrovskú cenu. Tento exemplár počas dražby...

Miliónová Cobra z roku 1965 ide do dražby

Japonský gigant si prednedávnom zaregistroval zaujímavý patent. Chráni vynález, ktorí má z nepriehľadných stĺpikov automobilu urobiť minulosť. Toyota ich...

Prelomový patent? A-stĺpik možno zmizne
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×