Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford skráti odstávku v závode na výrobu SUV

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň.
08.06.2017 / TASR

Americká automobilka Ford Motor toto leto skráti odstávku vo svojom závode na výrobu SUV v Kentucky len na jeden týždeň, aby dokázala pokryť dopyt po modeloch Ford Escape a Lincoln MKC.

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň. Počas druhého týždňa tu namiesto prestávky vyrobia viac ako 8 500 vozidiel. 

Predaj modelov Escape na domácom, americkom trhu sa v máji zvýšil o 3 % a odbyt vozidiel Lincoln MKC vzrástol o 10 %. Celkovo pritom predaj áut v USA podľa údajov Autodata Corp. v máji klesol o 2 %.

Ford dodal, že zvyšné závody v Severnej Amerike budú mať ako zvyčajne dvojtýždňovú prestávku. Ale niektorí dodávatelia komponentov si tiež budú musieť skrátiť letnú odstávku len na jeden týždeň, a to najmä lisovne kovov v Chicagu a Michigane a závod na výrobu motorov v Mexiku.

(TASR)


Najnovšie články
Vyvarujte sa chýb pri kúpe diaľničnej známky

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×