Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford skráti odstávku v závode na výrobu SUV

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň.
08.06.2017 / TASR

Americká automobilka Ford Motor toto leto skráti odstávku vo svojom závode na výrobu SUV v Kentucky len na jeden týždeň, aby dokázala pokryť dopyt po modeloch Ford Escape a Lincoln MKC.

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň. Počas druhého týždňa tu namiesto prestávky vyrobia viac ako 8 500 vozidiel. 

Predaj modelov Escape na domácom, americkom trhu sa v máji zvýšil o 3 % a odbyt vozidiel Lincoln MKC vzrástol o 10 %. Celkovo pritom predaj áut v USA podľa údajov Autodata Corp. v máji klesol o 2 %.

Ford dodal, že zvyšné závody v Severnej Amerike budú mať ako zvyčajne dvojtýždňovú prestávku. Ale niektorí dodávatelia komponentov si tiež budú musieť skrátiť letnú odstávku len na jeden týždeň, a to najmä lisovne kovov v Chicagu a Michigane a závod na výrobu motorov v Mexiku.

(TASR)


Najnovšie články
Volvo S60: Krásavec bojkotujúci naftu

Volkswagen len tento týždeň zaplatil miliardovú pokutu v súvislosti s dieselgate a už si na časť z tohto koláča robia zálusk viaceré spolkové krajiny. Aké sú...

VW zaplatil miliardu, každý ju chce

Vzácne vozidlo pravdepodobne vzbĺklo vinou chybného ventilu palivového systému, zachovaná zostala iba jeho predná časť.

Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×