Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford skráti odstávku v závode na výrobu SUV

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň.
08.06.2017 / TASR

Americká automobilka Ford Motor toto leto skráti odstávku vo svojom závode na výrobu SUV v Kentucky len na jeden týždeň, aby dokázala pokryť dopyt po modeloch Ford Escape a Lincoln MKC.

Severoamerické závody spoločnosti Ford majú za normálnych okolností dvojtýždňovú prestávku v júli, ale montážne haly v Louisville sa tento rok zatvoria len na jeden týždeň. Počas druhého týždňa tu namiesto prestávky vyrobia viac ako 8 500 vozidiel. 

Predaj modelov Escape na domácom, americkom trhu sa v máji zvýšil o 3 % a odbyt vozidiel Lincoln MKC vzrástol o 10 %. Celkovo pritom predaj áut v USA podľa údajov Autodata Corp. v máji klesol o 2 %.

Ford dodal, že zvyšné závody v Severnej Amerike budú mať ako zvyčajne dvojtýždňovú prestávku. Ale niektorí dodávatelia komponentov si tiež budú musieť skrátiť letnú odstávku len na jeden týždeň, a to najmä lisovne kovov v Chicagu a Michigane a závod na výrobu motorov v Mexiku.

(TASR)


Najnovšie články
Arteon Shooting Brake: Najkrajšie kombi sveta?

Modernizácia automobilu bola najmä kozmetická, výrobca však spomína aj upravené vybavenie. Plug-in hybrid má predĺžený elektrický dojazd.

Ford Fusion: Druhý facelift a väčšia batéria

Pri tetovaní platí pravidlo “Dvakrát meraj a raz rež” viac, než kdekoľvek inde. Najmä permanentné obrázky na koži sa prerábajú pomerne ťažko. Tento človek sa...

Najhoršie tetovanie na svete valcuje internet

Nosnou témou skupiny je Wrangler, ktorý dostal nedávno novú generáciu. Dopĺňa ho Renegade a veterán Wagoneer.

Jeep odhalil sedem terénnych konceptov

V žilinskej fabrike Kia sa možno schyľuje k štrajku, keďže odbory odmietli ďalšiu ponuku vedenia na zvýšenie platov. Stalo sa tak aj napriek tomu,...

Odborári Kia odmietli ponuku vyšších platov

Luxusný kórejský sedan pôsobí veľmi elegantne. Presné proporcie i technické detaily si výrobca naďalej necháva pre seba.

Kia K9: Limuzína na oficiálnych záberoch

Slovenský výrobca lietajúcich automobilov chce opäť posúvať level technických riešení. AeroMobil dnes predstavil koncept lietajúceho vozidla 5.0 VTOL, ktorý...

AeroMobil 5.0 VTOL: Vzlietne ako helikoptéra
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×