Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starý Chevrolet Corvette skrýva prekvapenie

VIDEO
Renovácia starých áut patrí ku koníčkom mnohých motoristických nadšencov. Tentokrát je však všetko inak, v tomto prípade sa totiž na originálny model Corvette nehľadelo.
17 1 príspevok 05.06.2017 / Filip Kadlečík

Auto podobné tomuto Chevrolet Corvette je snom mnohých motoristov. Tentokrát však nejde o zberateľský kúsok, ktorý prešiel detailnou renováciou. Práve naopak, oldtimer pripomínajúci zlaté časy automobilového priemyslu s originálom nemá takmer nič spoločné.

The Bay City Motor Company o tomto aute hovorí, že ide o superšport zahalený do klasického kabátu 17 fotografií v galérii The Bay City Motor Company o tomto aute hovorí, že ide o superšport zahalený do klasického kabátu Zdroj: The Bay City Motor Company

Pod krásnou a elegantnou karosériou totiž skrýva moderné vnútornosti. Má trubkový rám, šesťstupňovú manuálnu prevodovku a agregát koncepcie V8. Mohutný motor produkuje maximálny výkon na úrovni 447 kW (608 k), ktorý putuje výhradne na zadnú nápravu.

Veľkou aktualizáciou prešiel aj podvozok, darcom vnútorností bola Corvette siedmej generácie. Okrem nastaviteľných tlmičov a bŕzd dimenzovaných na skrotenie auta s výkonom presahujúcim 735 kW (1 000 k) sa môže pochváliť aj vyladeným odpružením. Dizajn ako taký jej tvorcovia zachovali, klasický dojem mierne kazia len široké pneumatiky obuté do moderných diskov kolies.

Corvette s tisíckami koní vzlietla do vzduchu

Šprint supervýkonných dragsterov sa v okamihu zmenil na poriadnu drámu. Chevrolet Corvette vzlietol do vzduchu aj s vodičom, nasledoval tvrdý pád.

Podobný kompromis sa dá nájsť aj v interiéri auta. Dnešné dotykové displeje sa dopĺňajú s historickými prvkami. Autu napríklad nechýba možnosť spárovania telefónu prostredníctvom rozhrania Bluetooth či automatická klimatizácia. Prepracovaný americký stroj je aktuálne na predaj, cena, ktorú si za toto dielo pýta firma Bay City Motor Company, však nie je známa.


Najnovšie články
Ford GT: Pýcha značky zhorela do tla

Český automobilový priemysel zaznamenal rekordný minulý rok, keďže sa vyrobilo vyše 1,4 milióna nových áut. Pochopiteľne sa to odrazilo aj na zárobkoch...

Česi vlani vyrobili rekordný počet áut

Pokochať sa pohľadom na podarené tuningové auto, tomu neodolá snáď žiadny motoristický fanúšik. V niektorých prípadoch by sme si však radšej vypichli oči...

Tuning: Najgýčovejší Mercedes-Benz histórie?

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Zatýkanie vysoko postavených manažérov veľkých firiem nebýva častým zvykom. V prípade šéfa Audi Ruperta Stadlera však hrozilo ovplyvňovanie svedkov a marenie...

Šéf Audi sa snažil ovplyvňovať svedkov

Volkswagen reaguje na čoraz prísnejšie emisné normy snahou o vytvorenie aliancií a partnerstiev. Jedno také chce navrhnúť Fordu a malo by sa týkať zlúženia...

VW chce s Fordom vyrábať dodávky

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×