Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Starý Chevrolet Corvette skrýva prekvapenie

VIDEO
Renovácia starých áut patrí ku koníčkom mnohých motoristických nadšencov. Tentokrát je však všetko inak, v tomto prípade sa totiž na originálny model Corvette nehľadelo.
17 1 príspevok 05.06.2017 / Filip Kadlečík

Auto podobné tomuto Chevrolet Corvette je snom mnohých motoristov. Tentokrát však nejde o zberateľský kúsok, ktorý prešiel detailnou renováciou. Práve naopak, oldtimer pripomínajúci zlaté časy automobilového priemyslu s originálom nemá takmer nič spoločné.

The Bay City Motor Company o tomto aute hovorí, že ide o superšport zahalený do klasického kabátu 17 fotografií v galérii The Bay City Motor Company o tomto aute hovorí, že ide o superšport zahalený do klasického kabátu Zdroj: The Bay City Motor Company

Pod krásnou a elegantnou karosériou totiž skrýva moderné vnútornosti. Má trubkový rám, šesťstupňovú manuálnu prevodovku a agregát koncepcie V8. Mohutný motor produkuje maximálny výkon na úrovni 447 kW (608 k), ktorý putuje výhradne na zadnú nápravu.

Veľkou aktualizáciou prešiel aj podvozok, darcom vnútorností bola Corvette siedmej generácie. Okrem nastaviteľných tlmičov a bŕzd dimenzovaných na skrotenie auta s výkonom presahujúcim 735 kW (1 000 k) sa môže pochváliť aj vyladeným odpružením. Dizajn ako taký jej tvorcovia zachovali, klasický dojem mierne kazia len široké pneumatiky obuté do moderných diskov kolies.

Corvette s tisíckami koní vzlietla do vzduchu

Šprint supervýkonných dragsterov sa v okamihu zmenil na poriadnu drámu. Chevrolet Corvette vzlietol do vzduchu aj s vodičom, nasledoval tvrdý pád.

Podobný kompromis sa dá nájsť aj v interiéri auta. Dnešné dotykové displeje sa dopĺňajú s historickými prvkami. Autu napríklad nechýba možnosť spárovania telefónu prostredníctvom rozhrania Bluetooth či automatická klimatizácia. Prepracovaný americký stroj je aktuálne na predaj, cena, ktorú si za toto dielo pýta firma Bay City Motor Company, však nie je známa.


Najnovšie články
Honda Insight má jazdiť pod päť litrov

Francúzska značka začína byť silným hráčom na dôležitom indickom trhu. Model Kwid zaknihoval veľký úspech a Renault vraj chystá podobnú obdobnú novinku, ktorá...

Renault: Ešte lacnejšie SUV než Dacia Duster?

Francúzska automobilka Renault ukončila minulý rok s rekordnými číslami. Predaj potiahol región Ázie a Tichomoria, predovšetkým však Čína.

Renault v rekordérskej nálade

Polčasové zmeny zasiahli typ Active Tourer i jeho väčšieho brata. Prinášajú nielen osvieženú vizáž, ale aj dvojspojkovú prevodovku.

BMW modernizuje svoje kompaktné MPV

Neznámy milovník deväťstojedenástky zhromažďoval pod jednou strechou to najlepšie z ikonickej generácie 964. Čoskoro jeho kolekcia poputuje do aukcie.

Dražiť sa bude unikátna zbierka Porsche

Stredne veľké SUV prispieva k budovaniu mena švédskeho výrobcu, pyšný môže byť taktiež Volkswagen s tromi prvenstvami.

Najbezpečnejšou novinkou je Volvo XC60

Nemecký off-road spája tradičné silné stránky s výdobytkami súčasnej techniky, vďaka čomu by predchodcu mal prekonať vo všetkých smeroch.

Mercedes-Benz triedy G: Moderná klasika
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×