28.12.2011 10:07 | Šport | Hokej

Staal má v 23 rokoch už 400 duelov v NHL: Kopecký s asistenciou

Slovenský útočník Tomáš Kopecký zaznamenal v noci na stredu jubilejnú 10. asistenciu v prebiehajúcej sezóne NHL.

Tomáš Kopecký prispel svojou 10. asistenciou k výhre Floridy Panthers nad Torontom Maple Leafs v pomere 5:3.

St. Louis bez Jaroslava Haláka v bránke podľahlo Detroitu 2:3, pričom viedol v Joe Louis Arene v 39. minúte ešte 2:0. Na konci druhej tretiny však upravil na 1:2 z pohľadu domácich Nicklas Lidström a 20 minút "červeným krídlam" stačilo na otočenie duelu.

"V tretej tretine sme sa snažili obrátiť na nich celé klzisko a zabralo to," vrátil sa autor víťazného gólu Nicklas Kronwall k taktike pre záverečnú časť, ktorú na strely vyhral jeho tím 13:3. Blues prehrali vôbec prvýkrát z 18 prípadov v tejto sezóne, keď šli s vedením do tretej tretiny. Detroit exceluje pred domácim publikom, keď doma z 18 stretnutí nebodoval iba v dvoch.

V akcii nebol ani druhý slovenský gólman v profilige Peter Budaj, ktorého Montreal v kanadskom derby zdolal Ottawu 6:2. Nový tréner Habs Randy Cunneyworth oslavoval prvýkrát - na premiérovú výhru v novej pozícii však potreboval až päť pokusov.

Philadelphia je v menšej kríze, keď z posledných piatich vystúpení bodovala naplno iba raz. Proti Tampe strelila iba jeden gól (1:5). Andrej Meszároš mal pri viac než 20 minútach pobytu na ľade tri strely a mínusku. "Je to frustrujúce. nedokázali sme prekonať ich brankára ani v prvej tretine, keď sme ich prestrieľali 17:4. Mali sme šance, len sme ich nevyužili," hneval sa útočník Philly Jaromír Jágr.

Po odohratí 400. duelu jubiloval gólom Jordan Staal, 23-ročný útočník Penguins dosiahol túto métu ako 7. najmladší hráč po rozšírení NHL v roku 1967. "Dozvedel som sa to dnes ráno. Cítim sa starý," usmial sa po zápase druhý najmladší zo štyroch hokejových súrodencov, ktorý si zahral v utorok aj proti bratovi Ericovi.

Výsledky:

TAMPA BAY - PHILADELPHIA 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Góly: 10. Gervais, 28. Stamkos, 32. Downie, 39. Stamkos, 59. Lecavalier - 19. Hartnell. Brankári: Garon - Bryzgalov. Strely na bránku: 16:32. Diváci: 19.204.
OTTAWA - MONTREAL 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Góly: 2. Smith, 27. Spezza - 6. Eller, 13. Plekanec, 16. Cammalleri, 23. Leblanc, 26. Subban, 55. Cole. Brankári: Anderson (23. Auld) - Price. Strely na bránku: 35:28. Diváci: 20.500.
PITTSBURGH - CAROLINA 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 29. Neal, 42. Sullivan, 43. Dupuis, 49. Staal - 11. Brent, 55. Ruutu. Brankári: Fleury - Peters. Strely na bránku: 52:18. Diváci: 18.600.
FLORIDA - TORONTO 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Góly: 2. Gudbranson, 23. Thomas, 25. Garrison, 27. Versteeg (KOPECKÝ), 52. Fleischmann - 23. Grabovskij, 30. Phaneuf, 50. Grabovskij. Brankári: Theodore - Reimer (25. Gustavsson). Strely na bránku: 26:32. Diváci: 20.406.
DETROIT - ST. LOUIS 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 39. Lidström, 52. Daciuk, 53. Kronwall - 7. D'Agostini, 34. Steen. Brankári: Howard - Elliott. Strely na bránku: 32:31. Diváci: 20.066.
COLUMBUS - CALGARY 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Brassard - 44. Iginla, rozhodujúci nájazd: Iginla. Brankári: Mason - Kiprusoff. Strely na bránku: 28:26. Diváci: 16.985.
COLORADO - WINNIPEG 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 55. Porter - 17. Kane, 22. Stapleton, 35. Kane, 44. Slater. Brankári: Giguere - Pavelec. Strely na bránku: 33:26. Diváci: 18.007.