Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mongolskú rally absolvuje aj Nissan Leaf

Na štart náročných pretekov sa postaví japonský hatchback s prepracovaným podvozkom, pneumatikami vhodnými do terénu a pôvodným pohonom.
15 29.04.2017 / Marek Pokrývka

Napriek množstvu odporcov všetko nasvedčuje tomu, že automobilový priemysel čoskoro vstúpi do doby elektrickej. Stále viac výrobcov avizuje modely so slušným dojazdom na jedno nabitie. O ich použiteľnosti sa verejnosť snažia presvedčiť dlhé roky, často prostredníctvom rôznych bizarných kúskov. Ďalší je na spadnutie. Mongolskú rally totiž absolvuje aj Nissan Leaf, ktorý má mať sériovú techniku.

Nissan Leaf AT-EV je dielom spoločnosti RML Group 15 fotografií v galérii Nissan Leaf AT-EV je dielom spoločnosti RML Group Zdroj: Nissan

Na júlový štart náročných pretekov merajúcich približne 16-tisíc kilometrov sa postaví japonský hatchback nesúci prívlastok AT-EV. Táto skratka znamená All Terrain Electric Vehicle, teda elektrické vozidlo do každého terénu. Od štandardnej verzie sa nelíši len grafikou na karosérii. Technici výrazne prepracovali jeho podvozok, ktorý disponuje o niečo väčšou svetlou výškou. K slovu prišlo množstvo prídavných ochranných prvkov.

Nissan Leaf: Koľko km prejde na jedno nabitie?

Vylepšený elektromobil má modernejší akumulátor a automobilka tvrdí, že zvládne dojazd až 250 km. Rozhodli sme sa to vyskúšať v praxi a pozreli sme sa aj na to, čo sa stane, ak sa vám vozidlo podarí...

Namiesto originálnych pneumatík s nízkym valivým odporom má Leaf gumy vhodné do terénu, natiahnuté sú na pretekárskych kolesách. Prípravu tohto elektromobilu mala na starosti overená spoločnosť RML Group. Tá na strechu nainštalovala nosič s výkonným prídavným osvetlením a odstránila zadné sedadlá. Pohon však zostal pôvodný. Nepochybne bude zaujímavé sledovať, ako si posádka elektromobilu poradí na tisíckach kilometrov s jeho dobíjaním.


Najnovšie články
Spofec: Extrémny tuning pre Rolls-Royce Dawn

Štátna prokuratúra v Braunschweigu už zhruba pred polrokom oznámila, že otvorila vyšetrovanie "pre úvodné podozrenie zo sprenevery v súvislosti s uhrádzaním...

Vyšetrovatelia vykonali ďalšiu raziu vo VW

Tomáš prešiel na otcovom elektrickom liftbacku za štrnásť dní takmer 8 500 kilometrov a podľa svojich slov ušetril na palivách asi 650 eur.

Slovák na Tesle: Zadarmo za polárny kruh

Japonskú krásavicu čakajú onedlho dizajnové úpravy, okrem toho dostane novú palubnú dosku a prepĺňaný benzínový motor.

Mazda6 prejde ďalšou modernizáciou

Čínsky trh s autami tento rok zasiahlo zrušenie dočasných daňových stimulov na kúpu auta, ktoré vlani pomohli zvýšiť ich predaj o 15 %.

Rast predaja áut v Číne sa spomalil na 0,4 %

Neznalosť zákona síce neospravedlňuje, no môže narobiť v premávke poriadny chaos. Tentokrát sa týka jedného pravidla pre nákladné vozidlá v obci.

Toto veľa vodičov nevie: Jazda na dvojprúdovke

Zábery populárneho automobilového nadšenca ukazujú dva exempláre vylepšeného hyperšportu, ale aj neohlásený šesťkolesový off-road.

Devel Sixteen: Prekoná všetky rekordy?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×