Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mongolskú rally absolvuje aj Nissan Leaf

Na štart náročných pretekov sa postaví japonský hatchback s prepracovaným podvozkom, pneumatikami vhodnými do terénu a pôvodným pohonom.
15 29.04.2017 / Marek Pokrývka

Napriek množstvu odporcov všetko nasvedčuje tomu, že automobilový priemysel čoskoro vstúpi do doby elektrickej. Stále viac výrobcov avizuje modely so slušným dojazdom na jedno nabitie. O ich použiteľnosti sa verejnosť snažia presvedčiť dlhé roky, často prostredníctvom rôznych bizarných kúskov. Ďalší je na spadnutie. Mongolskú rally totiž absolvuje aj Nissan Leaf, ktorý má mať sériovú techniku.

Nissan Leaf AT-EV je dielom spoločnosti RML Group 15 fotografií v galérii Nissan Leaf AT-EV je dielom spoločnosti RML Group Zdroj: Nissan

Na júlový štart náročných pretekov merajúcich približne 16-tisíc kilometrov sa postaví japonský hatchback nesúci prívlastok AT-EV. Táto skratka znamená All Terrain Electric Vehicle, teda elektrické vozidlo do každého terénu. Od štandardnej verzie sa nelíši len grafikou na karosérii. Technici výrazne prepracovali jeho podvozok, ktorý disponuje o niečo väčšou svetlou výškou. K slovu prišlo množstvo prídavných ochranných prvkov.

Nissan Leaf: Koľko km prejde na jedno nabitie?

Vylepšený elektromobil má modernejší akumulátor a automobilka tvrdí, že zvládne dojazd až 250 km. Rozhodli sme sa to vyskúšať v praxi a pozreli sme sa aj na to, čo sa stane, ak sa vám vozidlo podarí...

Namiesto originálnych pneumatík s nízkym valivým odporom má Leaf gumy vhodné do terénu, natiahnuté sú na pretekárskych kolesách. Prípravu tohto elektromobilu mala na starosti overená spoločnosť RML Group. Tá na strechu nainštalovala nosič s výkonným prídavným osvetlením a odstránila zadné sedadlá. Pohon však zostal pôvodný. Nepochybne bude zaujímavé sledovať, ako si posádka elektromobilu poradí na tisíckach kilometrov s jeho dobíjaním.


Najnovšie články
VW je naďalej európskou trhovou jednotkou

Automobilke Hyundai sa na poli SUV darí, Tucson patrí medzi predajné hviezdy aj na Slovensku, Santa Fe dostáva novú generáciu. Teraz Kórea do ohňa prilieva...

Jazda s SUV Hyundai: Nástup silnej trojice

Japonské vozidlo dostalo početnú sadu prvkov vyrobených z uhlíkových vlákien, úprava vyjde na približne 10-tisíc eur.

Larte Design: Karbónový šat pre kupé Q60

Slováci stále kupujú nové autá, v júni však predaj mierne klesol. Medzi osobnými autami stále dominuje tradičná trojica Škoda, VW a Hyundai.

Slováci stále najviac obľubujú Škodu

Po druhej generácii elektromobilu Nissan absolvovala testy dvojica noviniek Ford a Volvo, obe získali perfektné hodnotenia.

Euro NCAP: Päť hviezd pre Focus aj XC40

Hoci emisná aféra stojí Volkswagen nemalé peniaze, jeho víťazné ťaženie to nezastavilo. V prvom polroku zlomil svoj predchádzajúci rekord v počte predaných áut.

VW má za sebou rekordný polrok

Britský superšport poháňa 3,5-litrový šesťvalec Ford EcoBoost, automobilka hovorí o maxime na úrovni 404 kW (550 k).

Noble M500: Angličan s americkým srdcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×